Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
194.377.874 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29023 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 376 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Dzisiejszemu światu jest potrzebna nie tyle energia termojądrowa, ile raczej energia zamknięta w ludzkim sercu, którą trzeba wyzwolić."

Dodaj swój komentarz…
zohen - Panie Mirosławie  0 na 4
Wypada (mi) zgodzić się w większości z Pańską oceną programu PO. Ale, czy z programem PO nie jest tak jak z demokracją?

Ogólnie jet do d..., ale jak na razie nikt nic lepszego nie wymyślił?
Autor: zohen  Dodano: 19-09-2011
Reklama
Poltiser - Liberalna Chadecja   1 na 3
W świetlanej przyszłości EU, "Popularni Oportuniści", stanowiący de facto Chadeckie Centrum, najmniej zagrażają leniwemu rozwojowi naszego Kraju ze wszystkich Partii obecnych w Sejmie. Praktyka codzienności i "pełzające" zmiany to fakt, a że przywracają nowomowę i polityczne wodolejstwo - nie oni pierwsi. Jak słusznie Pan pisze należy ich ostro krytykować, za to co napisali ale będę głosował tak, żeby inni nie mieli szansy robić tego gorzej. Poza tym wypada powtórzyć za zohenem: na bezrybiu...
Autor: Poltiser  Dodano: 19-09-2011
firewolf - PO to zło   2 na 6
dobrze że PO pokazało już czym jest i z czym jest związane, dzięki temu jestem pewien że wielu ludzi odwróciło się na zawsze od tej partii, również ja... PO to kłamcy i kłamstwa jedyne komu służą to mafii, społeczeństwo mając za kretynów...
Autor: firewolf  Dodano: 19-09-2011
barcicki - Jakie bezrybie?   3 na 5
Świetny tekst i beznadziejne komentarze. Zastanawiam się, czym przyciąga "Racjonalista" ludzi nieracjonalnych? Z programem PO nie jest tak, jak z demokracją, bo to ani program, ani do żadnych wartości poza "zostawcie nas przy korycie" się nie odwołuje.
Autor: barcicki  Dodano: 19-09-2011
piotrmb   4 na 4
Na początek podziękowania dla autora za poświęcenie czasu na przedarcie się przez programy większych partii i streszczenie tego na portalu - większość wyborców pewnie nigdy nie znajdzie na to czasu.

A za tym idzie pytanie - po co te programy takie długie? Przecież ponad dwieście stron na program to zwyczajne lanie wody. To wszystko tylko, żeby móc się pochwalić, jaki nasz program jest obszerny w stosunku do konkurentów, jakby za ilością szła jakość. No i ewentualnie po to, żeby poza kilkoma dziennikarzami i dociekliwymi obywatelami nikt tego nie przeczytał, a każdy konkret został rozmiękczony w pustych frazesach.

Abstrahując na moment od realności tych dokumentów, dla mnie dobry program powinien mieć 3-4 strony maszynopisu. Krótki wstęp, a następnie wypunktowane zdania, które odnoszą się do konkretnych spraw: emerytury w OFE czy państwowe, religia w szkołach czy nie, likwidacja czy dalsze dotowanie KRUS, wyższe podatki dla bogatych czy równe dla wszystkich, itd. A tak na dobrą sprawę to wszyscy dalej głosujemy w ciemno, bo w obecnych programach konkretów jak na lekarstwo.
Autor: piotrmb  Dodano: 19-09-2011
zohen - oj, panie barcicki
Czy Pańskie zdenerwowanie moim i innymi beznadziejnymi, poza Pańskim oczywiście, komentarzami wynika z mojej nieracjonalnej oceny, że program PO jest do d...? Czy też, że lepszego na horyzoncie nie widać?
Domyślam się, że wg Pana jest jakiś program o niebo lepszy (sądząc po gwałtowności Pańskiej reakcji)od tego "pełowskiego" - płonę cały z ciekawości, sądzę, że inni autorzy powyższych beznadziejnych i nieracjonalnych komentarzy również!
Autor: zohen  Dodano: 19-09-2011
barcicki - oj, zohen
Miast płonąć poczytaj i nie poddawaj się stadnym odruchom. Za beznadziejne uważam 2 pierwsze wytwory myśli racjonalnej. Trzeci jest już zdecydowanie lepszy.
Autor: barcicki  Dodano: 19-09-2011
Poltiser - O bezrybiu...   1 na 1
W latach 70tych marzyliśmy o Polsce obywatelskiej, dostaliśmy Polskę katechetyczną. Gdzieś po drodze zgubiła się nam Solidarność, od zarania zawłaszczona symboliką religijną. Nawet udane reformy lat 90tych nie spowodowały wzrostu niezależności państwa od kościoła. Korupcja dopełnia obraz pełzającego postępu. A i tak nie mamy na co narzekać, pomimo afer, kompromitacji elit, mamy ciągły wzrost jakości życia wypracowany przez zaganianą większość. Ktoś mógłby to wreszcie podsumować ambitnym programem! Ale obawiam się jest jeszcze za wcześnie. Mimo znakomitych osiągnięć poszczególnych polityków, nie ma formacji, która zasłużyłaby na oklaski...
Autor: Poltiser  Dodano: 19-09-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365