Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.753.938 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4500 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Życiową misją człowieka jest także nieustannie i niezmordowanie, zastępować przekonania nieuzasadnione, przekonaniami uzasadnionymi."
Komentarze do strony Dlaczego?

Dodaj swój komentarz…
Lelek - Z jednym się nie zgadzam
Zgadzam się w zupełności z pana wywodami z wyjątkiem jednego. Gdy pisze pan, że nie powinno głosić się tez ateistycznych. Myślę, że jest wielu ludzi (do nich się zaliczałem), którym brakuje dość wiedzy i argumentów, aby mogli samotnie rozwiać swoje wątpliwości względem istnienia stwórcy. Mądre teksty, przemyślenia ludzi, którzy posiadają wiedzę, przez lata wnikliwie analizowaną na różne sposoby, pomagają niejako na skróty dojść do pewnych własnych wniosków. Katolicy, chociaż nieraz tak bardzo się eksponują, zazwyczaj nie zastanawiają się nad swoją wiarą. Ich wiedza na temat religii jest mizerna, żeby nie powiedzieć wręcz żadna. Dopiero zwrócenie uwagi na te wszystkie niedorzeczności, sprzeczności, brak logiki w formułowanych tezach religijnych może spowodować otworzenie ich umysłu. Na zasadzie - pod latarnią zawsze jest najciemniej. Dlatego uważam, że bardzo dobrze, że istnieje "Racjonalista" i takich inicjatyw powinno być więcej. Może wtedy "szala" zacznie się wyrównywać, albo przeważać. Wtedy ludzkość będzie miała większe szanse na przetrwanie.
Autor: Lelek Dodano: 26-03-2004
Reklama
JOLKA - UROCZY WYWÓD
widzę że dla Pana istnije tylko jedna prawda,którą za wszelką cenę stara się Pan bronić i tym samym zaprzecza pan sam sobie,tekst Pana jest nie spójny dodam tylko.a i jeszcze jedno mamy XXI wiek a Pan pisze językiem wyciągniętym z XIX wiecznej powieści kryminalnej z lekką naleciałością gwary podwórkowej-dlaczego???????
Autor: JOLKA Dodano: 23-04-2006
wolkar - mądry wywód
Cieszę się, że natrafiłem na ten tekst. Prosto, w kilku zdaniach tłumaczy, na czym polega ateizm, i że z bycia ateistą należy być dumnym, bo do ateizmu trzeba dojść własnym rozumem, choć przecie dany jest każdemu, jako bonus na rozpoczęcie życia. Ale bonus ten jest na ogół odbierany przez urzędników pana B. i tylko od nas zależy, czy nie zawahamy się skorzystać z tego, czego nam do końca zabrać nie mogą: ROZUMU właśnie, by co ukradzione - odebrać.
W jednym się nie zgodzę: uwaga, że ateizmu nie wolno narzucać, odnosi się także do każdego innego światopoglądu; żadnego nie wolno narzucać, co w cywilizowanych kulturach jest oczywistością. Szkoda, że choć mamy XXI wiek, w większości miejsc na Ziemi te standardy jeszcze nie obowiązują...
Reasumując: artykuł napisany jasnym językiem, wykazujący się brakiem sprzeczności, spójnością i precyzją wypowiedzi, jak na XXI. wiek przystało. Będę odsyłał do niego tych ze swoich uczniów, którzy będą ciekawi "ateistycznego kuriozum".
Autor: wolkar  Dodano: 29-04-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365