Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.028.985 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7350 tekstów. Zajęłyby one 29000 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3532 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Polski katolicyzm. Katolicyzm taki, jak urobił się historycznie w Polsce, rozumiem jako przerzucenie na kogoś innego - Boga - ciężarów nad siły. Jest to zupełnie stosunek dzieci do ojca. Dziecko jest pod opieką ojca. Ma go słuchać, szanować i kochać. Wypełniać jego przykazania. Więc dziecko może pozostać dzieckiem, ponieważ wszystka 'ostateczność' przekazana jest Bogu-Ojcu i jego ziemskiej ambasadzie,..
Komentarze do strony Bitwy aksjologiczne

Dodaj swój komentarz…
barycki
Szanowny Panie
Nie jestem zwolennikiem „gadał dziad do obrazu”, a jeszcze bardziej „rzucaniem grochu o ścianę”. Pańska publikacja zawiera ciekawe i pouczające treści, jednak ich zawartość w stosunku do całości wynosi 1/3, reszta to przysłowiowy „groch o ścianę”. Cała polemika miałaby sens, gdyby Pan edukował analfabetę, ale nie niewiedza jest powodem nieprawdziwego obrazu Oświecenia w artykule „Preambuła bez wartości" Krystyna Grzybowska, Wprost (nr 27). Tygodnik „Wprost” specjalizuje się w tego typu publikacjach i nie wynika to z niewiedzy tylko z programowej indoktrynacji. Podejmowanie polemiki na poziomie partnerskim z bezczelnymi indoktrynerami jest tylko wyrazem Pańskiego oświeconego stosunku do innych osób, nie powoduje z ich strony wzajemności. Pański poważny stosunek do w/w publikacji podnosi jego wartość, której przed Pańską polemiką nie posiadał, dlatego nie wydaje mi się racjonalną ta polemika. Obskurantyzm można tylko likwidować, obskuranta edukować, jednak ten obskurancki artykuł nie obskuranci sprokurowali, a inteligentni, cyniczni manipulatorzy, którym z własnych egoistycznych powodów zależy na propagowaniu obskura
Autor: barycki Dodano: 16-03-2008
Reklama
barycki
W/w publikacja nie ma nic wspólnego z prezentacją poglądów, jest to bezwzględna walka o rozszerzanie obskurantyzmu w jak najszerszym zakresie, w takim samym celu jak zawsze, w celu ułatwienia panowania nad „motłochem”. Motłoch, to jest cel w/w publikacji i innych podobnych.
Nie jestem jednak pewny czy taka polemika jest całkiem nieracjonalna. Pan jednak się przeciwstawia, moim zdaniem w niewłaściwej formie, a ja nie robię nic.
Adam Barycki
Autor: barycki Dodano: 16-03-2008
ateista - Ach ten zapach!
Niedawno doszedłem do wniosku, że ateizm można i trzeba publicznie manifestować, stąd też moja u was obecność. Macie tylko tylko jedną wadę - unosi się nad wami nieusuwalny fetor charakterystyczny dla urbanowych koprofagów. Dlatego wraz z cytowanym tu często prof. Wolniewiczem wybieram towarzystwo Ojca Rydzyka. Narka :)))
Autor: ateista  Dodano: 24-05-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365