Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.109.487 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4043 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Zawsze intelekt polski obejmował bardzo rozległe horyzonty myślowe. A teraz przeżywamy jeden z najpotężniejszych przewrotów historycznych, a przeto także umysłowych. Trzeba zwracać się do tych, którzy mają odwagę myśleć o rzeczach, o których nikt jeszcze nie myślał, wdawać się w rozmowę z prawdą, przez nikogo jeszcze nie spotkaną i zarejestrowaną, sięgać ramieniem umysłu tam, dokąd nikt jeszcze nie..
Komentarze do strony Dekalog radiomaryjny

Dodaj swój komentarz…
Piotrek D.
11. Precz z preczem! Niech żyje poddaństwo!
Autor: Piotrek D. Dodano: 25-03-2004
Reklama
Sunshine - :)
po prostu głupie i żałosne, żal mi was :))
Autor: Sunshine Dodano: 07-04-2004
mag.lit - niudolne silenie się na komizm:P
Niudolna próba "dowcipkowania"..hehe. Doprawdy już widze tego zastraszonego, małego, zacietrzewionego człowieczka, który to pisał....nawet to wygląda jakby mu ktoś kazał:P..... a on juz nic oryginalnego spłodzić nie może:P To można by nazwać "twórczą biegunką":P żałosne..... a ja liczyłem na jakiś dobry humor..no cóż na stronie racjonalisty można się rozczarować nawet dowcipami, sa do niczego:P
Autor: mag.lit Dodano: 04-05-2005
Radysh - Dekalog w dziesiątkę :)
To może być zabawny tekst dla kogoś kto nie słyszał "Radia Maryja". Wystarczy posłuchać w/w radyja przez jakiś czas, żeby zdać sobie sprawę że dany dekalog ma się do tego radia w 100% Wystarczy wspomnieć o obowiązkowym powitaniu które zalatuje (jakże modnymi ostatnio) sektami. Hasło: "Niech będzie pochwalona Maryja zawsze dziewica.", odzew: "Teraz i zawsze." Brrr! Normalnie sekta jak malowana.
Autor: Radysh Dodano: 11-12-2005
lamos - lipa
stronka jest bardzo fajna,nadajcie na rydzyka bo to koszulok który kase zbiera od babek po 60 ale sie zdenerwowałem oj boże !!
Autor: lamos Dodano: 08-02-2006
nieistotne - -
"sukces reprodukcyjny" brzmi ohydnie...
Autor: nieistotne Dodano: 08-06-2006
adrian
Co do wypowiedzi pewnej dziewczyny z tego forum: która sekta uznaje Maryję bo ja o takiej nie słyszalem a wiedzę na ten temat mam pokaźną. Więc jakim cudem zawołanie Radia Maryja może być z sekty rodem?
Autor: adrian Dodano: 22-08-2006
Oswald - Re:adrian
Po 1 słowo sekta ma 2 znaczenia: 1. Używane w religioznawstwie określenie grupy religijnej, która odłączyła się od innej, większej grupy 2. Negatywne określenie grupy religijnej, zwykle sugerujące, że grupa ta "pierze mózgi" wyznawcom.
Jak przypuszczam, Radysh użył/a 2 znaczenia, więc jak najbardziej na miejscu;) Chociaż w rzeczywistości takie grupy należą raczej do sfery miejskich legend. Oczywiście są takie, które wywierają mniejszy lub większy nacisk psychiczny [najbardziej znana to Opus Dei], ale bez przesady. Samo 'pranie mózgu" wymyslił amerykański dziennikarz i nie ma to zjawisko potwierdzenia w psychologii. W 2 znaczeniu możemy znaleźć całe mnóstwo takich grup, więc twoje zdziwienie jest raczej nie na miejscu. Co do twojej wiedzy, to cos mi się zdaje, że pochodzi z Dominikańskiego Centrum Informacji o Sektach tudzież innego organu do walki z konkurencją [w innych branżach okresla sie takie coś jako czarny PR] więc zweryfikuj ją zanim zaczniesz sie nią chwalić.
Autor: Oswald Dodano: 08-03-2007
Oswald - Errata
Mały błąd. Jest: W 2 znaczeniu możemy znaleźć całe mnóstwo takich grup. Miało być: Przy użyciu słowa "sekta" w 1 znaczeniu możemy znaleźć całe mnóstwo takich grup.
PS Tekst faktycznie słaby. Autor mógłby się wysilic na coś bardziej wyrafinowanego:/
Autor: Oswald Dodano: 08-03-2007
Filosof - Nie ma o co się spierać...
Nie rozumiem sporów na temat śmieszności tekstu, ponieważ to kwestia poczucia humoru, a nie sposobu, w jaki napisano tekst... Poziom merytoryczny nie jest wybitnie wysoki, ale miał to być tekst śmieszny (co moim zdaniem udało się autorowi, gdyż zebrał główne "zarzuty" wobec rydzyka i ujął to dość swobodnie) więc nie ma co się spodziewać jakiś dobitnie przedstawionych kwestii i rozbudowanych myśli. Ogólnie tekst jak najbardziej adekwatny do tytułu i tematyki.

Pozdrawiam
Autor: Filosof Dodano: 04-07-2007
Bartek - ...
Jako komentarz coś na poziomie nie wykraczającym poza wypociny autora paszkwila.
precz z Pyskiem! niech ąyje gęba.
Autor: Bartek Dodano: 08-01-2008
Przekwas - 10p
Dość brutalny jest ten Artykuł ,ale z częścią "przykazań" się zgadzam.
Autor: Przekwas  Dodano: 28-12-2008
Jacholek - karykatura
Oczywiscie jest to karykatura narysowana dosyc gruba linia wiec moze jednych urazac a innych smieszyc. Oczywiscie nie wystarczy dowcipkowac by dac odpor tej nowej fali ciemnogrodzkiej w Posce...
Autor: Jacholek  Dodano: 24-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365