Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.111.960 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4047 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Argument, że wiara i religia czynią ludzi lepszymi albo też próbują ich ucywilizować, należy do tych, które ludzie wysuwają, kiedy już wyczerpali wszystko, co mieli w zanadrzu.
Komentarze do strony Poszukiwacze krasnoludków

Dodaj swój komentarz…
Dimi
Jak Pan widzi z komentarzy poniżej, porównując wierzących, pardon, poszukiwaczy krasnoludków, do schizofreników, obraził Pan schizofreników. Odnośnie tekstu- ciekawy, trafny, zabawny, miejscami zbyt brutalny, ale wiadomo- ponosi. Pozdrawiam.
Autor: Dimi  Dodano: 18-09-2008
Reklama
Waniliowo - CTKJ?  -1 na 1
"Mamy też odpowiedź na pytanie, dlaczego ten najpiękniejszy ze światów wygląda tak jak wygląda?" Eee? Wow! Autor poznał osobiście inne światy?! Zdanie mnie rozbawiło, kwintesencja wodolejstwa. Ogólny bełkot - odautorsko pozwalam sobie stwierdzić.
Się Sz.P. ateiście pomieszała samemu jawa ze snem - za dużo bajeczek czy Mein Kampf? Jak się tak podoba w Holadnii to wio na zachód, a nie tu sieć jakąś komunistyczną propagandę. Ciocia aborcja i eutanazja, to światowe dobrodziejstwo - masz jeszcze szanse przynajmniej na tą drugą.
Wpojone nakazy szacunku czy chociażby poprawności gdzieś uleciały, może na któryś z innych światów, a to co pozosatło - jad i wściekłość (sic!) - dyktują pełne nienawiści do religii (nawiasem mówiąć każdej) wersy.
Gdyby nie wiara to byście się wszyscy w pień powyżynali. Jakoś wiele mocarstw upadało a hinduizm, islam czy chrześcijaństwo dobrze sie ma i nic nie wskazuje na jakieś większe załamania.
Nikt Panu nie zbarania wierzyć w NIC więc analogicznie vice versa.
Autor: Waniliowo Dodano: 26-03-2008
adi - nieprawda
krasnale istnieją sam je widziałem a na dodatek Zucają kamieniami a jak ktos niewieży to nieh przyjedzie do jeleśni to uwierzy jak najpierw zaczną zucać kamieniami a potem bendą gonić po krzakah
Autor: adi Dodano: 04-10-2007
hary - Czytać nie potraficie Szanowni?
Przecież Leo jest znanym "wielbicielem" KRK i tylko Jego odniesienia do owej instytucji były celem tego artykułu.

Choroba, chorzy to tylko licentia poetika wykorzystana do uwypuklenia stosunku Autora do rzeczonego Ponadwiekowego Organizacyjnego Molocha.

Muszę przyznać że podzielam poglad Autora na POM.
Autor: hary Dodano: 24-12-2006
arczi - żal mi autora
Przeczytałem artukuł i sądze że słaby z Pana lekaż. Rozumiem śmiać się z tego szukania, ale nie wolno śmiać się z chorych! Sam jestem na to chory i od paru dni szukam po internecie pomocy i co widze? Jeden lekaż mądrzejszy od innego. Połowa informacji o tym to nieprawda. Nich Pan sobie wyobrazi, budze się, czuje że mam jakiś plan do wyknania ale musze najpierw się dowiedzieć co to za plan. Nie ma się podświadomości. A szukanie planu jest zamiast seksualności i wszystkiego innego. Smiać się z tego to jak smiać się z chorego na buergera który z czrną nogą próbuje zdąrzyć przejśc przeż światła.
Autor: arczi Dodano: 31-07-2006
Agnieszka Romanowska - co do schizofrenii
"Optymista powie, że na szczęście odsetek schizofreników i schizofreników paranoidalnych jest w społeczeństwie niewielki a kontrola nad nimi zapewnia "normie" bezpieczny dystans od tego niebezpiecznego "marginesu"."
"Schizofrenik" i "schizofrenik paranoidalny" to to samo, tyle że drugie określenie jest węższe i dokładniejsze. Wyróżniamy schizofrenię * paranoidalną
* hebefreniczną
* katatoniczną
* niezróżnicowaną
* rezydualną
Schizofrenicy stanowią 1% społeczeństwa, więc jest to choroba społeczna. Z reguły nie są agresywni i są zagrożeniem tylko dla siebie samych. Biorąc leki mogą normalnie funkcjonować. Posługuje się pan uprzedzeniami i stereotypami na temat schizofrenii.
Autor: Agnieszka Romanowska Dodano: 14-04-2006

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365