Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.649.096 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Postawa eksperymentalna różni się znacząco od postawy 'zdroworozsądkowej'. Zakłada bowiem, że w każdej chwili możemy odkryć nowe informacje, które znacząco zmienią nasz model świata. Tymczasem tzw. 'zdrowy rozsądek' opiera się na założeniu, że już wiemy wystarczająco dużo na temat natury świata, by tylko w ostateczności delikatnie modyfikować naszą wiedzę."
Komentarze do strony Uwaga, Piramida!

Dodaj swój komentarz…
Paweł - Religie powstały dla kasy!
Racja! Religie wszelkiej maści powstały tylko po to aby od naiwnych pobierać kasę. Dlaczego nam wmawiają, że niechodzenie na cotygodniową mszę świętą to grzech??? Ano dlatego, że ten co nie chodzi to nie daje na tacę! Tym samym pozbawia tych nierobów źródła dochodu. Ja też mogę uznać, że grzech mają ci wszyscy, którzy mi co tydzień nie wpłacają na konto 100 zł :)

PS. Fajna stronka!
Autor: Paweł Dodano: 08-03-2006
Reklama
Elfir - Slaby artykul :-/
Argumentacja artykulu jest, jak dla mnie, mocno naciagana. Na sile autor stara sie podciagnac pewne fakty pod z gory narzucona teze.
A juz zupelnie nie zgadzam sie z powyzszym komentarzem, ze religie stworzono dla gromadzenia pieniedzy. Do tego stworzono co najwyzej struktury kaplanskie. Sama potrzeba wiary pochodzi raczej ze strachu przed nieznanym (czyli bogiem/bogami)
Autor: Elfir Dodano: 07-05-2006
Mańkowski - Uwaga,Piramida
Zgadzam się z przedmówcą, wiara pochodzi ze strachu ale raczej przed śmiercią czyli przed nieznanym, przed czyśćcem, piekłem i w końcu przed samym bogiem ale to wszystko zostało wymyśone przez przywódców tej największej ( obok islamu) sekty chrześcijańskiej ,w której władzę sprawuje główa kościoła katolickiego - papierz , właśnie w tym celu aby móc manipulować słabymi umysłami ludzkimi, grać na delikatnych strunach ich uczuć.Proszę zauważyć jak wygląda Guru czyli każdy proboszcz w parafii, jak ma urządzona scenę na której gra kilka razy dziennie , przecież on szkoli się latami by potem oszukiwać te głupie owieczki odgrywając jak w zwykłym teatrze swoją rolę dzięki której osiąga cel dla niego najwyższy - KASĘ!!!!! Jestem pewien, że niewielu księży jest wogóle wierzących chyba ,że kiedyś od dzieciństwa zostali tak silnie zaprogramowani przez swoich Guru i nie potrafią się obudzić.Myślę, że dużą rolę odegrali tu żydzi , którzy wymyślili te bajeczki o Jezusie i całej reszcie i tym zajęli umysły innych, ziarno padło na dobry grunt i zaczęli zbierać niezłe plony i do dziś zbierają.Jedno jest pocieszające, że coraz więcej ludzi odwraca się od kościoła i myśli racjonalnie. Kończy sie więc po
Autor: Mańkowski Dodano: 24-06-2008
carpe diem - Piramidy i alternatywa
Odnoszę wrażenie że, piramidy obietnic są powszechnym zjawiskiem, zarówno w wierzeniach, jak w polityce, czy gospodarce, bankowości itp. Ta patologia wynika z ciągłej chęci dominacji jednostek nad grupami, w celu manipulowania dla osobistych korzyści. Zastanawiam się co by się zmieniło gdyby zlikwidować system monetarny, a wprowadzić wymianę barterową.
Autor: carpe diem  Dodano: 27-05-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365