Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.015.247 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7350 tekstów. Zajęłyby one 29000 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3529 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Oczywiście, że jestem sceptyczny co do boskości Chrystusa i pogardliwie nastawiony do koncepcji, że istnieje Bóg, którego obchodzi to, jak się mamy i co robimy".

Dodaj swój komentarz…
martoniaczek - jest ok
fajnie ze ktos napisal ta prace. Bardzo mi sie przydala szukając materialów na historie. Szkoda tylko ze nie ma jeszcz o pozytywizmie ale i tak JEST OK!!!
Autor: martoniaczek Dodano: 08-11-2004
Reklama
inhet - właśnie
No właśnie, wciąż trąbi się o romantycznych błędach, a tak mało o pozytywistycznych sukcesach, które przecież były. I moze to w nich trzbea szukac zasługi ocalenia polskości? W każdym razie dziś ,gdy rządy romantycznej ideologii znów ponosza sromotną klęskę, należałoby może poszukać wreszcie alternatywy?
Autor: inhet Dodano: 05-12-2004
karol - uwaga
Co ludziom w Polsce ubzdurało się z tą 17 republiką?Stalin NIGDY nie zamierzał wcielać Polski do ZSRR.Nie było takiego pomysłu.Stalin oficjalnie mowił, że tego nie zrobi i był przeciwny temu.Twierdzil, że Polacy nie nadają się do wcielenia -zbyt wielka odmienność kulturowa od narodów ZSRR.Najwyżej uzależnienie od ZSRR , ale w ramach WŁASNEGO państwa.Tak jak to było w PRL.Nie wiem, skąd te bzdurne teorie o planach wcielenia Polski.Więc żadne powstanie nie było potrzebne.
i jeszcze coś...Powstańcy byli represjonowani przez ZSRR za udział w Powstaniu.Gdyby nie było powstania, to by nie było tych represji.A ilu mądrych ludzi by przeżyło...Nawet zakładając, że Rosjanie by wywieźli część inteligencji polskiej, to na pewno nie tyle, co zabili tam Niemcy...
Autor: karol Dodano: 26-05-2005
waryjot - 17 republika ?
Zgadzam sie z Karolem. 17 republika to prawicowy straszak, element propagandy jaka karmiono spoleczenstwo przez dzesieciolecia. Do ZSRR nie wcielono nawet krajow otwarcie kolaborujacych z Niemcami takich jak Wegry, Bulgaria i Slowacja.
Autor: waryjot Dodano: 14-07-2005
Luna - O stronie
Bardzo przydatna, mądra i pouczająca strona zwłaszcza dla tych, którzy interesują się Powstaniem Warszawskim. Ja jestem bardzo szczęśliwa, że się na nią natknęłam , bo dowiedziałam się z niej wielu cennych i ważnych informacji :-)
Autor: Luna Dodano: 22-03-2007
szary - litr
Piotrze bardzo śmiała koncepcja,tylko brakuje mi puenty.Myśmy po prostu nie mieli swego wojaka Szwejka.Ale litr dobrej okowitki należy sie za te rozważania.Zapraszam.
Autor: szary Dodano: 28-07-2010
Wenancjusz - Tytuł mówiący wszystko
Tytuł artykułu mówi wszystko. Jakie racje przemawiały za powstaniem warszawskim? Patrząc okiem obojętnego obserwatora to ŻADNE. Ani polityczne, ani militarne (sic!). To był szaleńczy poryw nie mający żadnego racjonalnego uzasadnienia. To było granie na uczuciach nienawiści do znienawidzonego okupanta w nastrojach społecznych. To była wredna polityka politykierów z Londynu, którzy ośmielali się jeszcze mieszać pijąc w spokoju herbatkę w fotelach i w spokoju w Londynie. i dziś stawia się ich za wzorce polskoskiej racji stanu. Znakiem tego nie ma wzorców w "nowej" Polsce.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 06-08-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365