Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
155.738.394 wizyty
Ponad 1062 autorów napisało dla nas 7301 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 304 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Formalny imperatyw katolickiej doktryny prawa naturalnego jest pustą formułą, z której nic nie wynika.

Dodaj swój komentarz…
Mieczysław Pajewski - fikcyjny wróg
Autor tak scharakteryzował kreacjonistów: "W swej skrajnej formie kreacjonizm jest zdania, że Bóg stworzył ludzi - i w ogóle wszystko - mniej więcej przed dziesięcioma tysiącami lat, i to dokładnie w tej postaci, która dziś widzimy. Umiarkowani kreacjoniści zgadzają się z poglądem, iż dzisiejszy obraz świata jest wynikiem pewnego procesu ewolucji - trwającego miliony lat, na to się już zgodzili - ale twierdzą, że procesem tym w każdym jego momencie kierował wyłącznie Bóg wedle własnej suwerennej woli. "

To jest błędna charakterystyka. Takich kreacjonistów nie ma. Owszem, są skrajni kreacjoniści (tzw. kreacjoniści młodej Ziemi), którzy uważają, że Bóg stworzył wszystko ok. 10 tys. lat temu, ALE NIE W DOKŁADNIE TEJ SAMEJ POSTACI, KTÓRĄ DZIŚ WIDZIMY. Owszem, są umiarkowani
kreacjoniści (tzw. kreacjoniści starej Ziemi), ALE NIE TWIERDZĄ ONI, że dzisiejszy obraz świata jest wynikiem pewnego procesu ewolucji trwającego miliony lat, którym kierował wyłącznie Bóg.

Walczycie z fikcyjnym wrogiem. Ale wasze zwycięstwo nad nim jest zasłużone.
Autor: Mieczysław Pajewski Dodano: 13-04-2005
Reklama
Tomasz z pod Kamyczka - Ewotucja u cieka od Boga
Rozmawiałem z koleżanką o ewolucji i kreacjoniźmie i powiedziała mi wprost "niewierze w kreacjonizm bo w Boga niewierzę"

Tak jest ewolucyjni "naukowcy", odrzucacie teorie naukową bo za taką uważam kreacjonizm tylko dla tego, że jesteście ateistami. czy naukowe podejście ???

Moja wiara w Boga jest poparta naukowymi badaniami, Bóg istnieje bo którz inny by skonstruował tak skomplikowane stryktóry w komórce, organiźmie, przyrodzie, itd.

Życie ludzi niewierzących w Boga, jest bez sensu. Bo poco żyją, pracują, budują, przecież spełnili by się ewolucyjnie w 100% biegając nago po lesie w pogoni za królikiem. to by było zgodne z naturą.

Tomasz z pod Kamyczka.
Autor: Tomasz z pod Kamyczka Dodano: 21-04-2006
maggie - No właśnie...
No właśnie ta obawa trzyma Katolików przy wyobrażeniu Boga. Jak to? Moje życie nieważne? Jestem mrówką w mrowisku, która po zdeptaniu przestaje się liczyć? Jak może mnie nie być i świat tak spokojnie przejdzie obok tego faktu? To po co żyć? Tylko dla rozkoszy oglądania tych pięknych zielonych łąk i lasów, tylko dla smakowania, radości, miłości i oglądania naszych cudownych dzieci? To faktycznie bez sensu! Może chociaż w niebie znajdę tę upragnioną szczęśliwość? Bo cierpieć za darmochę to ja nie będę! Nie ma promocji, albo raj albo do widzenia! Tak, Panie Tomaszu spod kamyczka. A! Może Pan sobie wyszukać definicję i kryteria, jakimi należy się kierować, aby uznać teorię za naukową. Kto szuka nie błądzi!
Autor: maggie Dodano: 25-09-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365