Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
197.796.553 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 790 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Komentarze do strony Nadchodzi kaczyzm

Dodaj swój komentarz…
AstralStorm - Niestety
Wygłaszając wypowiedzi tego pokroju polska lewica nie zaskarbi sobie czyjejkolwiek przyjaźni. Trzeba pójść grzecznie do kościółka, pouśmiechać się tu i ów... ;)
Inna sprawa, że zmarnowana została szansa poprawy gospodarki. Za to istnieje niebezpieczeństwo, że będziemy mieć autorytaryzm partyjny...
Autor: AstralStorm Dodano: 24-10-2005
Reklama
zero1979 - "Czerwona" baba
Szkoda że wypowiedź pani Senyszyn nie została nagrana i nie można jej było tu odtworzyć (jej "piękny" głosik potrafi zdenerwować nawet najbardziej spokojnych). Oczywiście rozumiem że pani poseł chciała by żyć w Polsce w której nie ma kosciła a ekscesy lewicy nie mogą być utemperowane przez nikogo. Mijająca kadencja według mnie była najgorszą od transformacji 1989. Pełną wszelkiego rodzaju przekrętów i matacw w których nie pomniejszą rolę odgrywał SLDowski świecznik na czle z prezydentem. Dziękuje Bogu że od dziś będzie rządzić prawica i mam nadziej że prezydent Kaczyński który będzie o niebo lepszy od Kwaśniewskiego postara wyjaśnić wszystkie machloje "komunistów" i powsadza winnych do więzienia. Ostatnie 4 lata byly złe dla Polski jednak teraz to się skończyło i będzie lepiej.
Autor: zero1979 Dodano: 24-10-2005
socjaldemokrata - czerwony jak cegła
he,he,he dobrze powiedziane,no to teraz niech się cwaniaczki POPISują...za 4 lata SLD 50% poparcia AMEN...
Autor: socjaldemokrata Dodano: 24-10-2005
Xarafaxz
zero1979 Argumenty prawdziwego polaka prawicowca. Oj rozczarujesz ty się tą swoją władzą rozczarujesz. Pierwsze oznaki już są 1. Marcinkiewicz na którego mają spłynąć pomyje za fatalne rządzenie "specjalistów" oraz sposób w jaki zawiązuje się koalicja. Kto będzie rządził potem ? najlepiej żeby jakiś gubernator z UE ale polakom będzie potrzebne własne państwo żeby mieli co partaczyć.
Autor: Xarafaxz Dodano: 25-10-2005
Mariusz - ...oczywiście!
"...mam nadziej że prezydent Kaczyński który będzie o niebo lepszy od Kwaśniewskiego postara wyjaśnić wszystkie machloje "komunistów" i powsadza winnych do więzienia."

- oczywiście - będzie rozliczał i wsadzał do pudła itd..., zamiast zająć się promowaniem i reprezentowaniem naszego kraju zagranicą! Znając jego 'zacjonalistyczne" zacięcie - zamiast ściągać do Polski inwestworów aby tworzyć nowe miejsca pracy tym samym zmniejszać bezrobocie... oczywiście ale będzie pięknie bo "powsadza winnych do więzienia". Zastanów się człowieku czy o to chodzi??? Czy może o to aby uzdrowić polską gospodarkę, zacząć jakieś inwestycje (w stylu budowa autostrad), które przyniosą znaczny wzrost PKB np. i spadek bezrobocia...! Niech się wezmą w końcu do pracy zamiast się rozliczać i mydlić ludziom oczy przez "tanie sensacje" i odwracać uwagę od rzeczywistych problemów naszego państwa!
Będzie "pięknie" zamiast rozwoju gospodarczego będziemy mieli więcej kościołów, ciemnnoty, nawiedzenia. Za 4 lata będziemy na poziomie Mongolii. Wyborcy kaczynskich - bawcie się dobrze!
Autor: Mariusz Dodano: 25-10-2005
Mariusz
*nacjonalistyczne oczywiście (przepraszam za literówkę)
Autor: Mariusz Dodano: 25-10-2005
Przemek K. - Nie ubliżajcie Mongolii...
Mongolia podobno się modernizuje. Wspierała nas w Iraku. No i tak samo jak my się łasi do USA.
Autor: Przemek K. Dodano: 25-10-2005
zero1979 - Bezpodstawne obawy
Jeżeli Mariusz tak ci zależy na nowych miejscach pracy i autostradach to powinieneś się bardzo zawieść na nieudolnej koalicji SLD-PSL bo oni w tej gestji nic nie zrobili. Wymyślili oczywiście "Wodza Winietu" oraz mniejszyli bezorbocie o 0,5%. Po prostu nie starczyło im czasu na zajęcie się sprawami ważnymi dla normalnych Polaków. Ważniejsze dla nich było okradanie państawa. A co do ciemnoty i większego wpłływu koscioła za rządów Kaczyńskich. To przecież żyjemy w wolnym kraju nikt ci nie każe chodzić do kościoła ani słuchać kazań możesz jeżeli wolisz poczytać sobie książki jakiegoś komunistycznego bupka ale czy to ci wyjdzie na lepsze smiem wątpić. A co do drugiej Mongolii to jest to po prostu nie możliwe cały czas idziemy do przodu za rządów SLD było to małe kroczki gdy prawica rządzi zawsze są to milowe. Oczywiście zaraz się podnisą głosy kto nas wprowadził do unii i do NATO. Prawda jest jednak tak wprowadzili nas komunisci ale przygotowała do tego prawica.
Autor: zero1979 Dodano: 25-10-2005
fluxon - Oj komuchy
Oj komuchy piszczycie jak posłanka S. z przerażenia przed kaczą grypą. Nareszcie zostaliście odsunięci od władzy i wpływów. Mam nadzieję, że na zawsze. Amen i do przodu!
Autor: fluxon Dodano: 25-10-2005
Mariusz
Fluksion - proszę nie wyzywaj mnie od komuchów... (jeśli pisałeś do mnie), nie identyfikuję się z żadnymi układami politycznymi.

Oczywiście - poprzedni rząd też ne popisał się zbytnio. Z resztą ja chciałbym wierzyć, że będzie lepiej, chciałbym żyć w normalnym kraju, żeby ludzie mogli znaleść pracę. Nie musieli szukać jej za granicą. I chyba wszystkim nam powinno na tym zależeć! Chciałbym się mylić! Jednak przy obecnym układzie "sił politycznych", nie będzie dobrze...
Autor: Mariusz Dodano: 25-10-2005
Mariusz
I jeszcze jedno - właśnie "Amen i *do przodu" w Twoim przypadku te słowa są bardzo wymowne *do przodu - pamiętaj - pojęcia względne - to co u Ciebie oznacza "do przodu" w pewnych kręgach, oznacza uwstecznienie, neośredniowiecze, zacofanie, nawiedzenie itd. Jeśli Tobie to odpowiada to ok... nie moja sprawa. Twój problem człowieku w moherowym berecie. Przepraszam ale dyskutując z tym panem musiałem się zniżyć do tego poziomu.
_____________________________
Pozdrawiam Racjonalistów :)
Autor: Mariusz Dodano: 25-10-2005
lolesław - wszyscy razem
...HEJ SZABLE W DŁOŃ!la la la ;)
...NA GRUNWALD!
...o to nie to forum
Autor: lolesław Dodano: 25-10-2005
Stefan - panem et circensis
Chleba i igrzysk tego chcieli wyborcy popierajacy Kaczynskich i doczekają się na pewnio igrzysk, z chlebem bedzie gorzej albowiem socjalne oblicze to zwykle obiecanki o których liderzy PiS-u jutro zapomną. Polecam art. M. Borowskiego z sobotniej wyborczej( 21X) autor art. jasno wywiódł, że z projektu konstytucji PiS-u wyparowały gwarancje socjalne typu płaca minimalna i bezpłatne studia i wiele innych. Podobno twórcy tłumaczą się że zrobili to celowo żeby "odchudzić" kontytucję, tyle tylko że projekt ten dziwnym trafem jest prawie dwa razy grubszy od obecnej konstytucji. Oj ładnie sobie wybraliśmy jeszcze będziemy się tego wstydzić bowiem szykuje sie powórka z AWS-u.To są przecież ci sami ludzie którzy w 2001 doprowadzili kraj do ruiny. Na opamietanie sie jest już za póżno. Faktem jest że SLD dostał cięgi za afery, i ci którzy już sedzą i pójdą niebawem siedzieć spotka zasłużona kara. Jednak obarczanie całego SLD za wszystkie zło to konfabulacja. I ludzie, wcześniej czy później, to zrozumieją. Byle nie było za późno. Mam jednak nadzieję, że wizja pani poseł, autorki tekstu, się nie sprawdzi, jednak wykluczyć tego nie sposób. Pogratulować należy Kaczyńskim, że zostali wybrani z namaszczenia o. Rydzyka i Leppera. obydwaj niebawem zaczmą nieźle mieszać. Mimo wszystko Po-PiS-owa koalicja jest miejszym złem, grozi nam koalicja chłopsko-skrajnie prawicowa. Wtedy o. dyrektor "jedynie słusznego i prawdziwie Polskiego radia" będzie szczęśliwy. Czy my mamy być z tego powodu szczęśliwi? Niech każdy z nas się zastanowi.
Autor: Stefan Dodano: 25-10-2005
koniczyna - PIS prawicą???
Hmm, zastanawia mnie jedno, jak można PIS nazywać partią prawicową???!!! .
Jest to dla mnie całkowite pomieszanie pojęć, a już totalną aberacją jest nazywanie ich skrajną prawicą.
Dla mnie oni są czystej wody socjalistami, tylko w wydaniu bogoojczyźnianym tj, jak będą kraść to od razu polecą do spowiedzi. AWS było organizacją tego samego pokroju. (związek zawodowy partią prawicową hahahhihihihłhłhłe)
Ich wypowiedzi nt gospodarki, a raczej ich niewyraźność ( ani zająknięcia się nt obnizenia podatków, obciążeń ubezpieczeniowych, prywatyzacji niektórych obszarów gosp. jak służba zdrowia...)sprawiają, że włos jeży mi się na głowie i właśnie dlatego niczego dobrego nie spodziewam się po nich. A nie dlatego, że to "prawica" hłhłhłe
Autor: koniczyna Dodano: 27-10-2005
sarmata - naród
jestem wychowany w prl-u.stwierdzam ,iż naród polski zgłupiał i konsekwencje swojej głupoty musi ponieść .Dopóki tłumy głodnych i wynędzniałych polaków nie zaśpiewają "wyklęty powstań.....powstańcie których dręczy głód" różne kanalie i kundle polityczne miewać będą się wspaniale.A kaczyz ,no cóż nikt nie pamięta telegrafu,foozu itp.dziwi mnie tylko skąd się biorą wasermanowie ,miodowiczowieitp.i na boga kto zna Marcinkiewicza niech mu powie żeby nie robił z siebie idioty.
Autor: sarmata Dodano: 30-10-2005
Stefan - prawicowosc Pis
Przyznaję racje koniczynie jezekli chodzi o watpiwosci dotyczacej prawicowosci danej partii politycnej, bowiem dojscie do tego na ile partie sa rzczywiscie takie jakimi sie nazywaja jest rzeczywisce trudne, bowiem w praktyce partie pracwicowe sa bardziej lewicowe pod wzgledem prowadzenia polityki socjalnej. nasz system jest wywrócony do gory nogami. wszystko to powoduje, że wyznacznikiem jest skrajny konserwatyzm partii prawicowych, ktore de facto niewiele różna sie od siebie, bowiem za wszystkimi stoi Rydzyk, ktory pilnuje sluszności arcykatolickich poglądow, nawet Po probowala rywalizowac na tym polu i przegrala. Niepokoi mnie, że nie ma porzadnej parii centrowej, za nia z koniecznosci musi uchodzic z PO, chociaz nią nie jest. lewica tym sie rozni od prawicy ze nie daje sie manipuowac kosciolowi, nie znaczy to jednak ze jest przeciwna katolizmowi, jednak upomina sie wolność przekonań i o świecki charakter panstwa. W wizji partii prawicowych nie ma miejsca dla miejszosci wyznaniowqych swiatopogladowych i innych. Partie lewicowe oskarża sie o to, że nie sa lewicowe dlatego że w rzadzeni nie godza sie na chasła populistyczne tylko na na to żeby byl lad w gospodarce o czym prawica czesto zapomina, woli prowadzic walki sama ze soba i bez opamietania. Skutki tego bywają opłakane, jestem przekonany, ze tak będzie i tym razem. Tym bardziej, że do spółki ładuje się Lepper. Na tym stracimy my wszyscy, nawet sympatycy samoobrony.
Autor: Stefan Dodano: 03-11-2005
zbuntowana - Zero 1979
Musze przyznać że kiedyś kosciół był mi obojetny,dzisiaj chetnię bym zamieszkala w najbardziej bezbożnym ponoć kraju Europy tzn. w Czechach.Myślę że za rządów Kaczyńskich pogłębi się tylko ciemnogród i patologia
Autor: zbuntowana Dodano: 08-11-2005
Oszołom Antykaczysta - Państwo narodowe
Teraz widać, że ten kaczyzm jest do niczego. Takie samo złodziejstwo, tylko że przy wtórze hasełek bogoojczyźnianych. Trzeba zbudować państwo prawdziwie katolickie i narodowe, a nie tylko będące takim z deklaracji.
Autor: Oszołom Antykaczysta Dodano: 16-10-2006
krill-grot - PiS to nie lewica
Proszę nie nazywać PiS prawicą. Za prawicowy uchodzi okrzyk "Niech żyje naród!". Tymczasem pierwotna prawica krzyczała raczej "Precz z narodem! Niech żyje król!", pojęcie naród w dzisiejszym znaczeniu to dziecko rewolucji francuskiej tak bardzo przez "prawicę" nielubianej. PiS to oczywiście partia lewicowa gospodarczo, moim zdaniem bardziej lewicowa od SLD. Objawia sie to propagowaniem tzw. "sprawiedliwości społecznej" zamiast sprawiedliwości. Mniejsza o to. Chodzi mi o to, że mamy do czynienia z ogromnym nieporozumieniem.

Jestem czuły na punkcie gospodarki dlatego zawsze będę nazywał NSDAP, PiS partią lewicową. Już bliżej do prawicy SLD, przynajmniej akcyzę jak było trzeba to obniżyli...
Autor: krill-grot Dodano: 10-06-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365