Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.078.968 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 295 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Jeśli musisz oszukiwać swoje dzieci (..) po to, by mieć pewność, że potwierdzą one wiarę, którą im wpajasz, gdy dorosną, to twoja wiara powinna wygasnąć.
 Prawo » Prawo wyznaniowe » Interpelacje, oświadczenia

Nadchodzi kaczyzm
Autor tekstu:

4 kadencja, 102 posiedzenie, 2 dzień (05.05.2005), 7 punkt porządku dziennego: Pierwsze czytania poselskich projektów uchwał w sprawie skrócenia kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (druki nr 3713, 3714 i 3955).

Poseł Joanna Senyszyn:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Prawica wygłosiła dziś wiele bezczelnych kłamstw. To jest preambuła do pytań. (Wesołość na sali) Padły one z ust ludzi, którzy kompromitowali Sejm, jak wicemarszałek Tusk oglądający transmisję z meczu w czasie prowadzenia obrad, mówiący, że jest klasą próżniaczą i nie wie, za co bierze pieniądze, jak posłowie Kaczyński i Giertych, ziejący nienawiścią, plujący jadem, używający języka rynsztoka.

Prawica chce kłamstwami odwrócić uwagę od rzeczywistych motywów, które nią kierują. Prawica chce drugiego zamachu majowego, zamachu na polską demokrację. Chce czym prędzej, póki obywatele są omamieni górnolotnymi deklaracjami, zdobyć władzę i stworzyć niedemokratyczną, faszyzującą IV Rzeczpospolitą, chce coś wziąć ze wszystkich totalitaryzmów. Czyżby na darmo poseł PiS, teraz europoseł Kamiński, pielgrzymował do zbrodniarza Pinocheta z ryngrafem Matki Boskiej? Nadchodzi kaczyzm. (Wesołość na sali, oklaski) Czy znajdzie się dość odważnych posłów, żeby powstrzymać totalitaryzm? Prawicę popiera SdPl. Jest w błędzie, łudząc się, że dzięki temu uniknie polowania na czarownice, które prawica szykuje Polakom. Opinii publicznej wmawia się, że ten Sejm jest zły. Zapewniam, że następny będzie gorszy. Czyż LPR nie wystawi bojówkarzy Młodzieży Wszechpolskiej, organizacji parafaszystowskiej?

(Głos z sali: Na pewno gorszy.)

Poseł Rokita już nie będzie pociągał za cugle demokracji, bo prawica zadusi demokrację. PiS urządzi Polskę tak, jak Lech Kaczyński urządził Warszawę — czystki, kolesiostwo, marnotrawstwo społecznych pieniędzy.

Prawica lansuje tezę, że przeciwnicy skrócenia kadencji chcą dostawać diety. To bezczelne kłamstwo. Proszę we własnych szeregach szukać dietetyków. To wy byliście bez honoru, biorąc diety za udział w pogrzebie papieża, nikt z lewicy nie wziął. (Oklaski)

Pytanie do wnioskodawców: czy zrezygnujecie z wynagrodzeń i diet poselskich, jeśli Sejm nie skróci swojej kadencji? (Oklaski) Czy będziecie jak zawsze hipokrytami? Może pokażecie dowody wpłat waszych trzynastek na cele charytatywne, które z taką dumą deklarowaliście prasie. Pewnie nie, bo na prawicy jak zawsze akty strzeliste są naprzemian z pazernością i nurzaniem siebie, a zwłaszcza innych, w szambie.

Jeszcze pytanie do posła Kaczyńskiego. Czy chcecie powstrzymać prywatyzację, co tu poseł głosił, żeby dla was coś zostało, żebyście mogli tak złodziejsko prywatyzować, jak ministrowie Lewandowski i Wąsacz? Czy chcecie jeszcze raz móc doić państwo, jak wasza spółka Telegraf? Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi, ale nie liczę, że będą rzetelne. Dziękuję za uwagę. (Oklaski)

Kaczyzm!

Suplement: Tajemnice Bliźniaków (plik video, wmv, 530 kB) — ściągnij


 Zobacz także te strony:
Kaczoryzacja demokracji - felieton antysatyryczny
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Kaczoryzacja demokracji - felieton antysatyryczny
Rewolucja moralna

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (19)..   


« Interpelacje, oświadczenia   (Publikacja: 23-10-2005 Ostatnia zmiana: 24-10-2005)

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Joanna Senyszyn
Ur. 1949. Polska działaczka polityczna, profesor nauk ekonomicznych (specjalizacje: marketing, teoria konsumpcji, teoria potrzeb) i posłanka na Sejm RP z ramienia SLD. Przed wyborem do Sejmu pełniła funkcję prodziekana Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (przez dwie kadencje, w latach 1996-2002). Obecnie kieruje Katedrą Badań Rynku na Wydziale Nauk Społecznych UG. Od 2005 wiceprzewodnicząca SLD. Promowała ponad 400 magistrów i 4 doktorów. Była także pierwszym rektorem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni (lata 1994-1995). Jest autorką 4 książek i ponad 150 publikacji z zakresu marketingu, poziomu życia i konsumpcji. Profesor Joanna Senyszyn jest socjaldemokratką z krwi i kości. Jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej od początku jego istnienia. Zasłużyła się jako sprawna organizatorka wojewódzkich struktur Sojuszu. W parlamencie IV kadencji była członkiem Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Parlamentarnej Grupy Kobiet. Współtworzyła projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie.
 Strona www autora
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 4424 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365