Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
166.549.928 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7332 tekstów. Zajęłyby one 28943 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 573 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Dante - Biesiada
Emerich Coreth, Peter Ehlen, Josef Schmidt - Filozofia XIX wieku

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Polski inteligent jest wyjątkowym konformistą. Owszem, uwielbia mieć własne zdanie, ale pod warunkiem, że jest to zdanie podzielane przez wszystkich innych. Z przejęciem powtarza więc obiegowe banały i nawet nie przyjdzie mu do głowy, aby zadać jakieś pytanie. Uwielbia chodzić w nogę, być w masie, po słusznej stronie i śpiewać w chórze.
Komentarze do strony Neofaszyzm za rogiem

Dodaj swój komentarz…
budzik - neokonserwaszyzm
Połowa rodaków patrzy na nich przychylnie. Skrajnie nacjonalistyczna i wyraźnie faszyzująca Młodzież Wszechpolska nie przeszkodziła LPR w zdobyciu 8% głosów. PiS również przyciąga taki elektorat. Część Samoobrony zresztą też. Przecież nietolerancja dla odmiennych w jakikolwiek sposób, zawsze jest pokrewna z faszyzmem. To ten sam sposób myślenia, tylko inne zabarwienie.
Autor: budzik Dodano: 30-10-2005
Reklama
karol - sprostowanie co do Samoobrony
Co do Samoobrony.Należę do tej partii . Tam nie ma miejsca na rasistów i faszystów.Tacy ludzie są bezwzględnie usuwani z partii. W naszym oddziale jednego wyrzucono za takie coś.Jeśli zdarzają się takie wypowiedzi działaczy Samoobrony, to jedynie są ich prywatne słowa, a nie stanowisko organizacji. Program naszej partii nie zawiera treści rasistowskich itp.
Autor: karol Dodano: 31-10-2005
budzik - SO
O Samoobronie napisałem dodatkowo, delikatnie, że przyciąga po części taki elektorat (co potwierdziłeś, bo skoro wyrzucili faszystę, to znaczy, że był). Nie uwielbiam tej partii, ale nie zarzucam jej programowi zapędów faszystowskich. Co do LPR i PiS stanowiska nie zmieniam.
Autor: budzik Dodano: 31-10-2005
karol - do Budzika
co do LPR i PiS to się z Tobą zgadzam
Autor: karol Dodano: 01-11-2005
Autumn Fox - Metal
Nie spotkalem sie jeszcze w zadnych metalowych (black czy innym) piosenkach z tresciami rasistowskimi/faszystowskimi. Domagam sie przykladow !
Autor: Autumn Fox Dodano: 01-11-2005
Myflowers - Klapki na oczach
Tak to jest, jak się zapomina o własnej historii. Zaczyna się ona wtedy powtarzać. Najpierw patrzy się az politowaniem "...I co ci wariaci znowu wymyślili...", póżniej dodaje się "...młodzież musi sie wyszumieć..." Do tego dochodzą głosy zacietrzewieńców różnej maści "... odebrac odznaczenia Armii Ludowej i Gwardii Ludowej też, bo nie ważne jest za co odznaczenia dostali, tylko ważne jest to, że walczyli i ginęli "po niewłaściwej stronie". Przeliczanie, rozliczanie, doliczanie, targi i przetargi a nowi od faszyzmu nabierają mocy.Ciekawe jednak gdzie znajdą poparcie i jak się uzbroją. Dalej będą bojówkami czyimiś tam? Przecież u nas obecnie tylko hasło "nie damy ani guzika". Natomiast, jeżeli znajdzie się jakiś klon faszystowskich wodzów - to wtedy będzie za późno. A ogólnie to się coraz dziwniej robi ...
Autor: Myflowers Dodano: 03-11-2005
rozbawiony - ubawiłem się
Przepraszam bardzo ale przeczytany artykuł wywołał u mnie salwy śmiechu. Znam ten temat, czuje historyczną fascynację totalitaryzmami (to, że się czyta o ss nie znaczy, że automatycznie jest się faszystą) i autor albo chciał mnie śmiertelnie wystraszyć wszechobecnym "brunatnym potworem" albo rozbawić. W polsce neonazizm to kilku matołów w rozciągniętych "flyersach" i szelkach jak pasy bezpieczeństwa w "żuku". Oprócz kilku stron które świetnie znam od dawna nie ma w polsce "świetnie działającej samonakręcającej się machiny" narodowego socjalizmu. Pierwszą zasadą przy badaniu zjawiska NS w polsce jest albo całkoite odrzucenie albo czytanie jedynie dla śmiechu i do poduszki wypocin pana Kornaka i jego gwiezdnej drużyny "nigdy więcej". Co do samych narodowych socjalistów w Polsce to są oni nawet wyśmiewani na największej polskiej witrynie internetowej przeznaczonej dla skinheadow. Dużo więcej jest równie niezrównoważonych chuliganó w sławionej "antifie" niż przedstawicieli "blood & honor". Dziękuje za uwage a autorowi życze zdrówka bo takie "podniecanie się" smaczkami zpod brunatnej gwiazdy może nie słóżyć.
Autor: rozbawiony Dodano: 25-01-2006
ja wyśniony - do autora
Kolejny artykół bedący totalnym nagięciem faktów do potrzeb "ideii" artykółu .W ten to własnie sposób dziarsko wżuca się Combat18 ,B&H do jednego wora z LPR czy MW ... Autor zapomniał dodać ze jest członkiem "Nigdy więcej " i dla niego faszyści to już ci na prawo od Platformy
Autor: ja wyśniony Dodano: 14-04-2006
CRYSTAL PALACE - lol
Buahaha ostro sie uśmiałem.... brawa dla autora istny minister propagandy lewaków.
Jeżeli ziom piszesz o czymś takim, to możesz napisać także dobre strony tej ideologi (pamiętaj każdy kij ma dwa końce)... odwaga, honor, duma. Ideologia sprzeciwjająca sie narkotyką, zboczeniom, homoseksualizmowi. To złe?? Bez odbioru.
Autor: CRYSTAL PALACE Dodano: 30-06-2006
Nah`tah ni. - Precz z zinknechtschaftem!!!Wolności dla Ljędsiech
zaborowanych przez Zaborcę rasistowskiego chamicko-szemickiego zoologicnie antybiałego,kontrAriwi,przeciw Słowianom ZACHODNIM,aljędchskiego od 01/09/1939anno Domini po dziś Dzień w osobach takich jak: niemieckiej narodowosocjalistycznej Robotniczopartyjnych towarzyszy armii służyło 150 tysięcy żołnierzy i oficerów, których rodzice lub dziadkowie byli Żydami. Dziś nikt nie chce się do nich przyznać.Setki mischlingów zostało odznaczonych Żelaznymi Krzyżami, zaś 20 żołnierzy i oficerów żydowskiego pochodzenia otrzymało najwyższy order III Rzeszy - Krzyż Rycerski.Werner Goldberg. Jego ojciec był Żydem.wspólnicy
OFIARY CZY PRZEŚLADOWCY

Żydzi w nazistowskim aparacie terroru...

w NSDAP, w Gestapo, w Wehrmachcie


K. KapitonowW niemieckiej armii służyło 150 tysięcy żołnierzy i oficerów, których rodzice lub dziadkowie byli Żydami. Dziś nikt nie chce się do nich przyznać.

Terminem mischling określano w III Rzeszy osoby z małżeństw aryjsko-semickich.

Ustawy rasowe odróżniały mischlingów I stopnia (jedno z rodziców - Żyd) i II stopnia, kiedy Żydem był ktoś z pokolenia dziadków. Dziesiątki tysięcy mischlingów służyło w Wehrmachcie, Luftwaffe i Kriegsmarine, wysoko awansując.

Setki mischlingów zostało odznaczonych Żelaznymi Krzyżami, zaś 20 żołnierzy i oficerów żydowskiego pochodzenia otrzymało najwyższy order III Rzeszy - Krzyż Rycerski.

W nazistowskiej prasie długo krążyło zdjęcie niebieskookiego blondyna w hełmie, którego przedstawiano jako "Idealnego niemieckiego żołnierza". Był nim Werner Goldberg. Jego ojciec był Żydem.Werner Goldberg

Ofiary czy wspólnicy?

Major Wehrmachtu Robert Borhardt odznaczony został Krzyżem Rycerskim za manewr na froncie wschodnim w sierpniu 1941 roku.

Odkomenderowany do Afrikakorps dostał się do niewoli brytyjskiej. W 1944 r. roku mógł wyjechać do Anglii, gdzie przebywał jego ojciec, ale wrócił do Niemiec, mówiąc: Ktoś musi odbudować nasz kraj. W 1983 roku, niedługo przed śmiercią, powtarzał: Wielu Żydów i półkrwi Żydów uważało, że winni bronić Vaterlandu.


Walter Hollander
Führer osobiście poświadczał aryjskość pułkownika Waltera Hollandera, galacha, czyli syna żydowskiej matki. Hollander otrzymał Żelazne Krzyże obu stopni, z rzadkim Złotym Niemieckim Krzyżem. W 1943 roku, kiedy dowodzona przez niego brygada zniszczyła pod Kurskiem 21 radzieckich czołgów, został odznaczony Krzyżem Rycerskim. Spod Kurska Hollander jechał do Rzeszy przez Warszawę.
Życie stawiało mischlingów w absurdalnych sytuacjach: oto żołnierz z Żelaznym Krzyżem na szyi przyjeżdża do lagru Sachsenhausen, by odwiedzić ojca. Oficer SS trzęsie się z oburzenia: Gdyby nie ten krzyż, doszlusowałbyś zaraz do tatusia.A oto historia Żyda, któremu w 1940 roku na podstawie sfałszowanych dokumentów udało się przedostać z okupowanej Francji do Niemiec. Został zmobilizowany i wcielony do Waffen SS. - Jeśli służyłem w armii niemieckiej, a moja matka zginęła w Auschwitz, to kim jestem - ofiarą czy prześladowcą? - pytał siebie i innych. - Niemcy, obwiniający się za to, co się stało, nie chcą o nas słyszeć, ale i gmina żydowska odwraca się od takich jak ja.
W 1944 r. 15 generałów

Znanych jest 1200 przypadków służby w Wehrmachcie mischlingów, których 2300 krewnych - ojców, matek, dziadków, stryjów - zostało skazanych na zagładę.

W styczniu 1944 roku lista wyższych oficerów "spokrewnionych z żydowską rasą" liczyła 77 nazwisk, w tym 23 pułkowników i 15 generałów.

Wszyscy mieli świadectwa "niemieckiej krwi" podpisane przez Hitlera.
Powinna znaleźć się na niej jedna z najbardziej złowieszczych postaci - Reinhard Heydrich, szef RSHA, organizacji kontrolującej gestapo, policję kryminalną, wywiad i kontrwywiad. Jego babka miała wyjść za Żyda już po przyjściu na świat ojca przyszłego szefa RSHA, ale koledzy bili małego Reinharda, wymyślając mu od Żydów. To właśnie Heydrich zorganizował w styczniu 1942 r. konferencję w Wansee, poświęconą "ostatecznemu rozwiązaniu kwestii żydowskiej". Opowiadano, że po pijanemu zdarzało mu się strzelać do swojego odbicia w lustrze, krzycząc: Paskudny Żyd! feldmarszałek lotnictwa Erhardt Milch

Klasycznym przykładem "utajonego Żyda" w elitach III Rzeszy był feldmarszałek lotnictwa Erhardt Milch. Jego ojciec był Żydem, nie przyjęto go więc do wojskowej uczelni. Podczas pierwszej wojny poznał Goeringa. Jako dyrektor Lufthansy bezpłatnie udostępniał samoloty przywódcom NSDAP. Po dojściu Hitlera do władzy okazało się, że ojcem Milcha jest kochanek jego matki, baron von Bier. Goering lubił mawiać: Zrobiliśmy Milcha kundlem, ale kundlem arystokratycznym! - i dodawał: W moim sztabie to ja decyduję, kto jest Żydem!

Żydowscy weterani Wehrmachtu mówią dziś, że na frontach drugiej wojny starali się przeciwstawić rasistowskim przesądom. Swą gorliwością chcieli udowodnić, że mimo żydowskich przodków byli przykładnymi patriotami i mężnymi żołnierzami. ...
żydowskie przywództwo nazistowskich Niemiec-minister propagandy Joseph Goebbels, Reichsführer-SS Heinrich Himmlergubernator "Generalnej Guberii" Hans Frank SS-Obersturmbannfuehrer Karl Adolf Eichmann
Rudolf Hess Alfred Rosenberg
Erich von Manstein feldmarszałek lotnictwa Erhardt MilchJohannes von Blaskowitz Felix Steiner
Ferdinand Schorner Werner von Blomberg
Komandor Paul Ascher, drugi w kolejności rangi oficer na Bismarcku Admirał Bernhard Rogge
Generał Johannes Zukertort Generał Luftwaffe Helmut WilbergGenerał Gotthard Heinrici Karl Fiehler
SS-Standartenfuehrer Paul Blobel Franz Xaver SchwarzOdilo Globocnik - Gruppenfuhrer-SS, dowódca SS i policji w dystrykcie lubelskim 1939-1943 Gauleiter Erich Koch
Gauleiter Josef Grohe Gauleiter Alfred Meyer
Gauleiter Rudolf Jordan Gauleiter Karl Wahl
Reichsarbeitsfuehrer Generalmajor Konstantin Hierl Gauleiter and Reischsstaathalter Robert WagnerGauleiter and Staatssekretaer Ernst Wilhelm Bohle Gauleiter Albert Forster
baron Leopold Itz von Mildenstein przywódca NSDAPz pełnym poszanowaniem i respektem dla autorów, wydawców i praw autorskich, w dzisiejszych czasach powszechnego przemilczania i fałszowania historii i faktów historycznych, uważamy za szczególnie ważną powinność i obowiązek rozpowszechniania informacji, celem edukacji i uświadamiania, oraz bezpardonowej walki z owymi przemilczeniami i fałszami.wersje internetową przygotowala Polonica.net

Polski Niezależny Związek Patriotyczny Katolicko-Narodowy Ruch kontrreformacji i kontrjudaizacji

O.R.K.A.N.
> > > Kliknij - Wróć do góry - do początku strony < < <

--------------------------------------------------------------------------------Zamknij to okno

--------------------------------------------------------------------------------

,

Major Wehrmachtu Robert Borhardt odznaczony został Krzyżem Rycerskim za manewr na froncie wschodnim w sierpniu 1941 roku.
Autor: Nah`tah ni. Dodano: 14-12-2006
szamil - żenua.. (franc. :)
Jestem wzruszony. Dogłębnie. W sam środek trzewi otrzymałem bowiem cios, którego nie spodziewałem się ze strony współautora strony walczącej z ciemnotą, przesądami, głupotą i innymi jeszcze przymiotami aberrującymi rzeczywistość i racjonalne podejście do świata.

Otóż Autorze drogi:

pierwsze primo :)

cóż to za wrzaskliwo-histeryczny ton frenetycznych uniesień i kasandrycznych wizji: "Neofaszyzm za rogiem,Diagnoza zbrodni,Święte krowy na rzeź!" w odniesieniu do:

- terrorystycznej działalności neonazistów (wierz mi, że chłopaki z Combat18, mimo zaiste porażających treści zakletych numerologicznie w swej nazwie, w kwestii stosowania przemocy do pięt nie dorastali pięknym i młodym idealistom z Rote Army Fraktion, których działalność zapewne znasz :)

- od drukowania Stormera nie dzieje nic dużo straszniejszego niż od drukowania Trybuny Robotniczej. Zwłaszcza, że Stormer trafiał na zachód :)

- kilka, kilkanaście aktów oskarżenia i jeszcze mniej wyroków w tych sprawach to, mnożąc to x 10 ze względu na wiadomy spisek neonazistowskich sympatyków w rządzie, naprawdę nie bardzo porażająca liczba jak na 38 milionowy naród antysemitów karmionych rasistowskim mlekiem matek Polek
Autor: szamil Dodano: 08-08-2007
szamil - żenua...cd
cd.

- mam wrażenie, że ta biedna ABW naprawdę ma czym sie zająć, a tropienie wydawców płyt z najhitlerowszczejszymi tekstami, koszulek z najbardziej zhitlerzałymi podobiznami i pisarzy broszur o wyjątkowo hitlerystycznych treściach zagraża filarom państwa polskiego nie bardziej niż legalna twórczość anarcho-satanistyczno-brutalistycznych kapel z pobliskich garaży, breloczki i otwieracze do butelek z Che Gevarrą i gazety ścienne nekrofili spod Grudziądza :)

- jeśli chodzi o nazizm kiboli, to nie zauważyłem, żeby "żydy" z Widzewa jakoś specjalnie ustępowały w agresji, brutalności i ogólnemu zdziczeniu aryjskiemu przecież WKS Festung Breslau :)

Zresztą o ile antysemityzm polski jest w ogóle dość ubogi w przedmiot swej fobii, to stadionowy w ogóle ma się nijak do rzeczywistości. Chyba, że bywają jakieś semickie sektory o których nie wiem :)

- nazywanie dosłownie KILKU stron "nazistowskim królestwem internetowym" powoduje, że mam wrażenie, iż żyje w IMPERIUM pedofilsko-nekrofilskim, bo, wierz mi, TYCH stron nie jest w necie i po polsku tylko KILKA. Skala, Autorze Drogi, skala...

będzie c.d.
Autor: szamil Dodano: 08-08-2007
szamil - żenua...cd2 :)
jest c.d. :)

- powoływanie się na źródła Brunatnej Księgi organizacji "Nigdy Więcej" jest podobnie wiarygodne jak powoływanie się na statystyki ze strony Redwatch, a jednak tego nie uczyniłeś :) A wierz mi, że na Redwatch przynajmniej na aktualność danych narzekać nie można :)

Poza tym przypominam, że w Polsce jak kradną komórkę Czarnemu to dlatego, że jest Czarny, a nie dlatego, że fajna była :)

- straszenie "nieznaną od 2002 roku działalnością" Kościoła Kreatora do którego w Polsce przynależało mniej niż 10 osób, przy liczbie 150 legalnych i nie mniej czasami zdewiowanych związków wyznaniowych, to już chyba całkowite "cudne manowce" w stronę zabobonu, co nie? :)

Ale, Sherlocku Holmesie, zadania nie odrobiłeś . Przejrzyj neopogańskie legalne związki wyznaniowe. Tam, Ci dopiero swawole i bezeceństwa... :)

RESUME

Zastanawiające jest to co masz na myśli domagając się wielkiej rzezi świętego bydła?

Bo jeśli stworzenie SPECJALNEGO programu walki z NEONAZIZMEM w MYŚLI i MOWIE, którego byłbyś koordynatorem i miał do dyspozycji 666 etatów dla znajomych expertów z Nigdy Więcej, to rozumiem, że jesteś zwykłym cynicznym pragmatykiem spod hasła "ciemny lud i tak to kupi" :)
Autor: szamil Dodano: 08-08-2007
szamil - żenua...cd3 :)
c.d. 3
Ale co,jeśli, Drogi Autorze,Ty szczerze wierzysz w to,że wiadoma proweniencja Ministra Edukacji i to że w podstawówce na w zeszytach bazgrolił swastyki, plus ogólnopolski spisek wymiaru sprawiedliwości mający na celu ukrycie całej prawdy o tym co się dzieje za rogiem wraz z transparentami stadionowych kibolami naprawdę stanowią potwierdzenie tezy o antysemickim zanieczyszczeniu mleka Matek-Polek i endecko-nazistowskich sentymentach społeczeństwa polskiego?

I, co gorsza,tą wiarą wciąż będziesz straszył ludzkość?

A, co jeszcze gorsza, wykorzystać to mogą cynicy opisani wyżej?

Wtedy skończysz jako expert z ramienia Nigdy Więcej w owym projekcie, dzięki któremu David Irving i Dariusz Ratajczak tak jak i inne rewizjonistyczne świnie już nigdy nie wyjdą z lochów sprawiedliwości :)

Będziesz sobie w ciszy rządowego gabinetu lub nagłośnieniu konferencji prasowej pomstował na zdziczenie obyczajów z powodu nazistowskości okolicznego piekarza, który kijem przegonił małolatów z Nigdyt Wiecej jak mu sprejem na nowej elewacji malowali szczytne hasło: "Niszcz Nazizm" czy "Skiny ch@#*!"

A hańbą się Naród okryje,gdy policja i ABW znów wykryją drukarnię proporczyków z Romanem
Autor: szamil Dodano: 08-08-2007
szamil - żenua...ost :)
ostatnie c.d. :)

A hańbą się Naród okryje,gdy policja i ABW znów wykryją drukarnię proporczyków z Romanem Dmowskim, a zwyczajowa cygańska burda w mojej dzielnicy stanie się "zarzewiem społecznych niepokojów na tle etnicznym" :)

To ja już chyba wolę tę wersję z cynizmem....

pozdrawiam i ziółka Nervosol polecam na wszelkie nerwice i tym podobne fobie, nawet te najbardziej słuszne :)

I w ogóle to jestem za tym, żeby zlikwidować część górnictwa. Oczywiście tę brunatną :)

pozdrawiam,
szamil
Autor: szamil Dodano: 08-08-2007
kemek - brednie
Nazizm i koumunizm/estremistyczny socjalizm , to bracia blizniacy .Jedna ideologia w troszke innych ubraniach . Bedac "lewakiem" jestes nazistą sorry polecam poczytać żródła :D . Prawica w polsce opiera sie na założeniach wolnosciowych bez socjalizmu i wymuszania.I wasze doszukiwanie sie nazizmu w ruchach wam nieprzychylnych jest po prostu smieszne . Pozdrawiam antyszasztów komunistów zakamuflowanych nazistów.
Autor: kemek  Dodano: 25-08-2018

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365