Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
160.239.712 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7320 tekstów. Zajęłyby one 28875 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 1597 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów."

Dodaj swój komentarz…
Kamil  -1 na 1
Moim zdaniem tezy prezentowane w tym artykule są fałszywe.Z moich obserwacji jestem w stanie śmiało stwierdzić, iż żaden "męski" mężczyzna nie darzy szacunkiem "silnych" kobiet. Sądzę, że jest to naturalne, gdyż "męskość" oznacza m.in odpowiedzialność, dominację, opiekę , zapewniene dobrobytu. Tym samym mężczyzna w relacji z kobietą "silną" napotyka rywalizację, która wyklucza partnerstwo, zakłóca obraz kobiecości. Z pełnym szacunkiem do kobiet, twierdzę iż nie można obojga płci traktować jednakowo, nie można żadnej z nich dyskriminować, lecz należy poprostu zrozumieć odrębny charakter ich funkcjonowania.
Autor: Kamil Dodano: 05-04-2007
Reklama
Tadeusz Kobierzycki - swietna analiza
Cóz, dopiero teraz przeczytałem ten tekst, jest swietny i bardzo potrzebny na polskim rynku analizy duchowej i psychologicznej / i cielesnej/. Jest to jeden z centralnych problemów człowieka w Polsce, w tej kulturze. I zdumiewa, jak Autorka głęboko róznicuje problemy, nad którymi trzeba mysleć z jeszcze wiekszej głębi,żeby to rozumieć; gratuluję i pozdrawiam.Cieszę się, ze to, co przeczytałem jest tak dobre. W Polsce, gdzie orócz propagandy, nie ma ne ten temat prawie "nic".
Autor: Tadeusz Kobierzycki Dodano: 02-06-2007
Stoecker
Bardzo ciekawy artykul. Teraz rozumie roznice w zachowaniu mezczyzn i kobiet, ktore do tej pory byly dala mne niezrozumiale. Uswiadomienie sobie tego faktu pozwala lepiej zrozumiec dlaczego tak trudno jest ludziom porozumiec sie. Roznice kulturowe danego narodu oraz roznice plci, roznce wychowawcze w rodzinie to czynniki, ktore wplywaja na poprawne relacje miedzy ludzmi. Trzy lata temu wyjechlam do Anglii. Bardzo wyraznie czuje sie tutaj rozniece kulturowe naszych krajow. W zachowanich naszych Rodakow mozna zobaczyc wielu "szlachcicow" czy tez "kmieciow" oraz "matki polki" i "silaczki". Bardzo sie ciesze, ze przeczytalam ten artykul. Uwazam, ze jest godny polecenia.
Autor: Stoecker  Dodano: 25-09-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365