Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.969.120 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3968 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"...powiem o kimś, że umie myśleć naukowo, kiedy potrafi myśli swe formułować jasno, wyrażać jasno, kiedy uznaje i wypowiada tylko te przekonania, które uzasadnić potrafi, kiedy i od siebie, i od drugich z nałogu już wymaga, żeby uzasadniali to, co głoszą, kiedy potrafi ocenić logiczną wartość rozumowań, które napotka, kiedy skutkiem tego nie pyta, kto mówi, ale pyta, co kto mówi i jak to uzasadnia,..
Komentarze do strony Horror Vaticanus

Dodaj swój komentarz…
Sebastian - Śmieszne
A co mogli wydobyć po 9.miesiącach?Śmierdzący"wosk".Jak toto badziewie"oblec"w szaty.Jak toto wrzucic do Tybru, a wcześniej wlec po ulicach Rzymu.I w koncu wyciągnąć z rzeki.Wiem, ze w kościele wszystko mozliwe, ale zeby aż tak?zadziwiajace jak i cała ta czarba banda.
Autor: Sebastian Dodano: 01-07-2006
Reklama
Pol Pot - wiadro pomyj
Bardzo ciekawy artykuł, ale autor przekazuje w nim zbyt wiele swoich emocji. Jaskrawe epitety, mocne słownictwo itp. nie dodają powagi tekstowi, tylko czynią go podobnym stylistycznie do wypocin nastolatek na blogach.

Historycznie bez zarzutu.
Autor: Pol Pot Dodano: 15-08-2006
height - black label society:))
black label society:))
Autor: height Dodano: 09-10-2006
bee  -1 na 1
Cyniczny i powierzchowny styl dyskredytuje autora tekstu. Bolesne są błędy rzeczowe - papież o którym mowa to Stefan VI a nie VII:). pl.wikipedia.org/wiki/928 pl.wikipedia.org/wiki/Luty pl.wikipedia.org/wiki/931
Autor: bee Dodano: 03-06-2009
jony   1 na 1
"cyniczny i powieszchowny"...ależ prosze księdza, toz to klejnoty koronne ze skarbnicy koscioła! Nieporadne próby zredukowania całej treści do pomyłki w numeracji Stefanów pokazuja tylko bezradnośc X. bee :)
Autor: jony Dodano: 21-09-2009
martin - Horror Vaticanus
Wiedzę o historii koscioła rzymskiego trzeba upowszechniać. To historia straszliwa, trudna do pojęcia. Ale moze ten ogłupiony przez klechów naród kiedyś przejrzy na oczy. Kosciół katolicki to główny wróg polskości. Durni byliśmy, ze w XVI wieku nie wybraliśmy reformy.
Autor: martin Dodano: 26-12-2009
rowan_bean - do bee
Należy poczytać o historii papiestwa, żeby wiedzieć, ze numeracja papieży o imieniu Stefan jest nieco niejasna i skomplikowana! Zarzucając komuś nieuctwo trzeba uważać, aby samemu nie okazać się ignorantem. Oprócz wikipedii polecam też inne publikacje, niekoniecznie internetowe, bo miło czasami usiąść w zaciszu czytelni w normalnej bibliotece. Wracając do wikipedii, to ona też podaje rozwiązanie problemu podwójnej numeracji papieży o imieniu Stefan! Celeowo nie podaję linku do tego tematu, aby ignoranta zamienić w poszukiwacza historycznej prawdy.
Autor: rowan_bean Dodano: 03-02-2010
Stefan Dudziński - stefan
Nie do wiary,szukałem potwierdzenia w innych żródłach bo wszystko nie mogło pomieścić się w głowie ale to niestety prawda,coś okropnego.
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 26-06-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365