Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
202.008.117 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 484 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"W świecie żyją dwie myśli: jedna, śmiało spoglądając w mrok zagadek życia, stara się je rozwiązać, druga uznaje tajemnice za niewytłumaczalne i w trwodze przed nimi, ubóstwia je. Dla jednej – nie ma nic niepoznawalnego, istnieje tylko jeszcze nie poznane, druga – wierzy, że świat na zawsze jest niepoznawalny."

Dodaj swój komentarz…
facet - smutno  -1 na 1
smutno mi Boże, kiedy jest puste moje łoże. Kiedy w nim nie ma kobiety bez wąsów, ciepłej, pachnącej. krągłej. TAka być musi, kochana, czuła, niech i dominuje, wygrywa. A przede wszystkim ma być dobra i robić dobrze to, do czego się urodziła i dojrzała. Niech nie udaje chłopa, a ja za to nie będę dawać piersi naszemu dziecku, tylko chodzić z nim na huśtawkę. Niech dziecko ma mamę /kochankę/ tatę kochanka i będzie kochane.
Autor: facet Dodano: 31-08-2006
Reklama
lipniack - feminizm dalej   1 na 1
Mimo pierwszej, drugiej, trzeciej fali caly swiat funkcjonuje ciagle w systemie patriarchalnym. Dostep kobiet do wladzy - nie tylko tej demokratycznie wybieranej- ale ekonomicznej ( szefowie przedsiebiorstw etc) jest bardzo ograniczony. O nie-demokratycznej czesci swiata- ktora populacyjnie jest znacznie wieksza- lepiej nie mowic. Patriarchalne sa panujace monoteistyczne kulty religijne. Patriarchalne sa i byly wszystkie systemy totalitarne. Patriarchat zywi sie indywidualna walka o wladze i wplywy , agresja, wspozawodnictwem tam, gdzie raczej wspolpraca bylaby korzystna spolecznie.
Wrzody wspolczesnego swiata- przeludnienie, nadmierna eksploatacja zloz naturalnych, katastrofalne ocieplenie, niewolnictwo biednych i handel zywym towarem to rezultat ideologii cywilizacji patriarchalnych w ktorych ludzkosc pozostaje od pary tysiecy lat. Czy kobiety dojda do wladzy zanim na tej planecie nie bedzie juz czym oddychac?
Autor: lipniack Dodano: 22-12-2006
Teresa Maria - Przewaga fizyczna
wg mnie przewaga fizyczna mężczyzn jest głównym powodem traktowania kobiet jako niewolnic. Cały system zależności bierze swój początek z dominującego fizycznie samca.Dopiero od niedawna powstające organizacje pomocowe dla kobiet z dziećmi dają szanse na wyzwolenie siębz niewolnictwa.Kobiety to w mig dostrzegły.Kształcą się na potęgę aby być ekonomicznie niezależne od dominujących mężczyzn.Krok we właściwym kierunku został zrobiony i żaden męski siłacz tego nie zmieni.
Autor: Teresa Maria Dodano: 27-08-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365