Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.931.148 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3945 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Systemy budowane przez mędrców są tylko bajkami wymyślonymi gwoli zabawy wiekuistego dziecięctwa ludzkości.
Komentarze do strony Czy Dmowski był etatystą?

Dodaj swój komentarz…
pilaster - A jednak!
Przyznam się, że nie oczekwiałem, aby na "racjonaliscie" był opublikowany chociaż jeden rzeczywiście racjonalny artykuł. :) A jednak się zdarzyło. :)
Autor: pilaster Dodano: 28-12-2006
Reklama
Hank - świetny artykuł
Artykuł naprawdę bardzo dobry! Merytoryczny, rzeczowy, obiektywny. W sposób pośredni uwidacznia absolutną nędzę intelektualną narodowców współczesnych, wszystkich tych Giertychów, Rydzyków, Bosaków, Wierzejskich i innych zwolenników brunatnego narodowego socjalizmu. Są tak niedouczeni, tak leniwi, że nawet nie potrafią sięgnąć po książki swoich przedwojennych idoli.
Autor: Hank Dodano: 30-12-2006
Autor - Autostrady
W jednym z programów telewizyjnych Wojciech Wierzejski stwierdził, że gdyby w Polsce był wolny rynek, to... autostrady by nie powstały.
Czyżby wolność - wolny rynek nie sprzyjał dobrym inwestycjom? A kto będzie czerpał dochody z tych autostrad - to tajemnica poliszynela; tak jak tajemnicą poliszynela jest, kto czerpie dochody z poczty polskiej, działalności policji, urzędów skarbowych, zusu...
Państwo totalne, urzędnicy i politycy w przeciwieństwie do wolnego rynku nie pozostawiają Ci żadnego wyboru! Musisz przejechać tą autostradą i zapłacić; musisz zapłacić za parkowanie w mieście; musisz zapłacić policji mandat za to, ze przyłapano cię jak jechałeś bez pasów lub z wyłaczonymi światłami w biały dzień; możesz wysłać list tylko poprzez jedną państwową instytucję; pobrać energię elektryczną tylko z jednego zakładu; zapłacić haracz w postaci dochodowego, VATu; ubezpieczyć się przymusowo na starość, której i tak nie jesteś pewien (kto z nas nie wolałby wpłacać tych pieniędzy na dziedziczone konto bankowe?).
Oto dlaczego nie ma nigdzie WOLNEGO RYNKU jest za to PAŃSTWO, które czerpie zyski tylko z tego, że ludzie nie chcą myśleć... i wpaść na pomysł czegoś lepszego niz MONOPOL PAŃSTWA. Jestem pewien, że państwo jest etapem przejściowym w rozwoju ludzkości - tak jak hordy pierwotne - tak i państwo stanie się przeżytkiem. Jedynym warunkiem tego procesu jest oddolny ruch, który przeciwstawi indoktrynacji państwa i kościoła własną ideę i myśl WOLNOŚCIOWĄ.
Autor: Autor Dodano: 12-05-2007
Parabellum - Swietny artykul   1 na 1
godny polecenia rowniez wszystkim krytykom 'zasciankowego nacjonalizmu', ktorzy tak zapamietale opluwaja postac Romana Dmowskiego (vide zamieszanie wokol pomnika na Placu na rozdrozu w Warszawie... czemu nikt nie protestuje przeciwko nadawaniu dziesiatkom szkol imienia J. Pilsudzkiego?).

Wbrew pozorom wielu narodowcow ma bardzo wolnorynkowe poglady. Niestety sa oni medialnie zagluszani przez LPR czy MW i inne 'narodowe' organizacje. Chociaz sam swoje poglady deklaruje jako konserwatywno-liberalne, kiedys bylem dosc mocno zwiazany z idea narodowego radykalizmu (i wlasnie korporacjonizm czy doktryna tzw. 'trzeciej drogi' napawaly mnie coraz wiekszymi watpliwosciami, ktore z czasem powaznie 'przekwalifikowaly' moje poglady, choc i na nich idea NR pozostawila rowniez silne pietno).

Pozdrawiam.
Autor: Parabellum Dodano: 08-08-2007

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365