Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.546.737 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7299 tekstów. Zajęłyby one 28800 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2923 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Dobrze, gdy serce jest naiwne, a rozum nie.
Komentarze do strony Żukow Bohater

Dodaj swój komentarz…
Bezan - Coś nie gra.
Nie czytałem wprawdzie tej książki Suworowa, ale coś mi tu nie gra. Czyżby zaczął pisać takie głupstwa? Że niby Żukow był odpowiedzialny za politykę rosyjską? Będąc tylko szefem Sztabu Generalnego, zresztą zwolnionym z funkcji? Zastępcą wojskowym Stalina został w 1943, gdy zdołał udowodnić, że nie jest kiepskim strategiem. Opinię o nim wydali też Niemcy: Guderian, Halder, Loebl, Doerr. Czyżby Suworow to zlekceważył? Jakaś Syczewka - cóż to za operacja? Nie było Wiaźmy, Tuły, Leningradu? Nie było obrony Moskwy? Do autorstwa operacji "Saturn" (chodzi o Stalingrad) Żukow nigdy się nie przyznawał. W relacji Autorki Suworow pomieszał tyle spraw i wątków, że włosy się jeżą. Dlatego coś mi nie gra. Znam poprzednie książki Suworowa, którym niewiele mogę zarzucić - i nagle taki klops?!
Autor: Bezan Dodano: 15-01-2007
Reklama
Karol - A na ktorej to wojnie, kto i..  -1 na 1
...kiedy, oprocz rosjan, nie gwalcil, nie rabowal i nie wywozil majatkow ??? Autor artykulu proszony jest na przyszlosc o wiecej RACJONALIZMU..., czytaj: realizmu...!
Autor: Karol Dodano: 16-01-2007
chmielewski - Żukow ...  0 na 2
Niestety Suworow w tak wielu książkach napisał tak wiele bzdur że jego twórczości staje się coraz bardziej nudna . Niestety duża część czytelników zaczyna i kończy swoją przygodę z poznawaniem zagadnienia wojny 1941-1945 na Froncie Wschodnim na jego książkach dając się nabrać na niby historyczny rzetelny warsztat okraszony cytatami z dokumentów a nawet całymi dokumentami (!!!) z najtajniejszych archiwów.To może porazić !
Nic z tego . Odtajnionych dokumentów jest bez liku i jeśli ktoś się interesuje tamtym okresem to może sam bez pośrednictwa Suworowa je przestudiować w oryginale . Znajdzie w nich o wiele więcej danych o których nie wspomina Suworow , a nie wspomina o nich bo nie pasują do teorii które tworzy ten autor. Suworowszczyna to termin którym określa się na niektórych forach historycznych ten typ książek sensacyjno-parahistorycznych.
Nie polecam tej książki .
Autor: chmielewski Dodano: 26-01-2007
andy - Nie przepisywać  -1 na 1
Myslę, że autorka powinna zaprzestać pisania na tematy których nie zna. Rezun (Suworow) to znany kłamca i warto byloby zapoznać się z literatura na ten temat (np. bardzo ceniony przeze mnie Isajew) . Przeczytać Rezuna i zrobić streszczenie i nazwać to artykułem to jednak brak szacunku dla czytelnika.
Autor: andy Dodano: 26-01-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365