Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
170.597.334 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1193 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Kiedy oglądamy zasady panujących na świecie religii, nasuwa się wniosek, że są wytworem wyobraźni chorego człowieka".
Komentarze do strony Hitler a Kościół

Dodaj swój komentarz…
Goliasz - Hitler a Kościół   2 na 4
Bardzo dziękuję za ten artykuł ! Moje wiadomości na ten temat zostały poszerzone i ugruntowane. Brak mi wywodu historycznego, który mówi o tym jak Watykan przy pomocy Hitlera, nazistów, Niemców
posługując się nimi zamierzał zwalczyć ateistyczny sowietyzm Stalina. O cóż mi chodzi ! To Kościół miał zwycięsko wyjść z II-j
wojny światowej, po wyniszczeniu narodów europy, nie bacząc na to
jakich cierpień i zbrodni te narody doznały. W koncepcji Kościoła
Hitler i hitlerowskie Niemcy ( bo tak to należy ująć ) miały być
narzędziem zwycięstwa Kościoła nad światem. Oczywiście jak zawsze
w historii Kościół swych zbrodni dokonuje cudzymi rękami. Obojętne jakie by one nie były, sprzymierzając się nawet z przysłowiowym
diabłem. Na ten temat brak mi publikacji historycznych. Mam tego
świadomość, że tych zagadnień powszechnie się nie publikuje. Ale czy
są ?
Autor: Goliasz Dodano: 19-10-2007
Reklama
Perfecti - odp
niestety sprawa Hitlera i współpracy kościoła z nim jest tuszowana i bardzo trudno cokolwiek racjonalnego znaleźc.
Autor: Perfecti Dodano: 19-10-2007
wierzący w Prawdę - racjonalny Człowiek nie ocenia niczego bez faktów.
Racjonalnie myślący Człowiek nie ma prawa oceniać faktów, z którymi prawdziwe historycznego punktu nie miał nigdy do czynienia. LUDZIE!! Pisząc cokolwiek i wyrażając jakkolwiek swoje opinie na jakikolwiek temat sięgajcie do źródła i autentycznych, KONKRETNYCH dokumentów historycznych!! Jaka ta Polska ma być, jak każdy wie swoje najlepiej? ZAPOZNAĆ SIĘ Z PRAWDZIWYMI FAKTAMI, a nie z czymś, co jest jakąś notatką bądź czyjąś opinią jakiegoś faktu historycznego, bardzo często "ubarwionego" na swój sposób. NAUCZMY SIĘ W KOŃCU BYĆ NIEZALEŻNI!! A nie bazujmy na czyjejś opinii. Prawdziwe fakty dotyczące powiązania między Hitlerem a Kościołem są dostępne praktycznie wszędzie. Wystarczy sięgnąć, poszukać, a nie iść na łatwiznę i komentować "CZYJĄŚ OPINIĘ".
Po zapoznaniu się z prawdziwymi faktami dochodzę do wniosku, że polska mentalność jest nie do pomyślenia. Polacy sa po prostu zniewoleni błędnymi informacjami, budują swoje opinie na opiniach sąsiadów. Przyswajają to, co "najlepsze i najłatwiejsze" oraz "najwygodniejsze" do zrozumienia. Otwórzcie umysły!!
W rzeczywistości Pius XII wydał mnóstwo dokumentów, które potępiały działania Hitlera. ZAPRASZAM DO LEKTURY HISTORII!!
Autor: wierzący w Prawdę Dodano: 19-10-2007
Goliasz - Hitler a Kościół
Do Szanownego wierzącego w prawdę !
Szanowny wierzy w prawdę, a ja dociekam prawdy i taka jest różnica
między nami. Każdy z nas ma do swojego prawo, co należy uszanować.
Chętnie się Pan opiera o materiały historyków, którzy rzekomo zbada
li źródła historyczne. A przecież Pan dobrze wie, że podawane na bieżąco materiały historyczne są tendencyjne. / Historyk by z głodu
umarł, gdyby nie pisał na potrzeby swoich władz / Prawdy historycz
ne wypływają po latach jak już nikomu nie szkodzą, ale i nie służą.
Stają się suchym bezbarwnym materiałem dla naukowców. Minęło 60 lat
od II-j wojny światowej i jeszcze nie wszystko podano. A Pan wierzy
w prawdę. Można tak długo jeszcze, ale tu nie miejsce na to. Życzę
Panu, raczej dociekać prawdy. Wierzący z reguły są okłamywani.
Autor: Goliasz Dodano: 19-10-2007
Bartosz Gaj - Błąd
małe sprostowanie: samobójcza śmierć Hitlera miała miejsce 30 kwietnia 1945 roku a nie 20 kwietnia. 20 kwietnia 1889 r. Hitler się urodził, być może stąd ta pomyłka. Niemniej artykuł interesujący.
Autor: Bartosz Gaj Dodano: 19-10-2007
Interek
Brakuje mi w tej pracy bibliografii. Skad pochodzi na przyklad cytat przypisywany Marcinowi Lutrowi? - "Żydzi zasługują na śmierć przez powieszenie na szubienicy siedem razy wyżej, aniżeli pospolici złodzieje"

Pisze Pan, ze "[Hitler] w większym stopniu uznawał protestantyzm za religię w pełni narodową, aniżeli kosmopolityczny ze swej natury katolicyzm." Moje pytanie: dlaczego protestantyzm mialby miec charakter "w pelni narodowy", a katolicyzm "kosmopolityczny"? Wydaje mi sie, ze jest dokladnie na odwrot. Prosze o wyjasnienie!

Pozdr.
Interek
Autor: Interek Dodano: 19-10-2007
do Goliasza - doktor
Uśmiałem sie zdrowo czytając komentarz Goliasza, z którego wyziera tzw. spiskowa teoria dziejów. Rzeczywiście wystarczy zapoznać się z coraz większą ilością udostępnianych dokumentów, a nie powtarzać jak mantrę sowiecką propagandę. Nie chce byc złośliwy, ale czlowiek nazywający siebie dociekjącym prawdy powinien rzeczywiście dociekać szukajac źródeł, a nie zawierzać bezkrytycznie klamstwom sowieckich propagandzistów, nawet jeżeli powtarza jakieś jej tezy tzw. racjonalista. pl. Wiemy wszyscy o co chodzi. No chyba, że czytanie racjonalisty tak umysłowo zniewala, że wiernemu czytelnikowi nie wypada samemu poszukiwać. Pozdrawiam i zycze zdrowego rozsądku :) Przepraszam za złośliwość i ironię, ale u mnie to skutki uboczne czytania niektórych artykułów na tej stronie. Lepiej sie śmiac niz płakać powiadają.
Autor: do Goliasza Dodano: 19-10-2007
Goliasz - Hitler a Kościół
Goliasz do doktora ; Szanowny Panie ! Miło mi,że Panu wesoło.
Skąd u Pana podejrzenia o sowietologię. Tak jak Pan zawierza, ja
dociekam. Ja nie muszę wierzyć, Pan nie musi dociekać. Prawda okazu
je się w istocie rzeczy zawsze subiektywna. I nigdy nie pasuje dok
trynistom. Czasy na poważne analizy zajść historycznych jeszcze widać nie nadeszły. Jak pisałem; po latach, po latach to już będzie
suchy chłam. Mam tego świadomość, że doktorowie nauk domagają się od
narodów wiary w swoje dociekania. Na tych zasadach prosperuje ten
świat. Ale taka struktura się już kruszy i sądzę, że zdaje sobie Pan z tego sprawę że tak jest. Uważam, że nie jest Pan w stanie zaprze
czyć koncepcji przemyśleń wolnego człowieka nie obarczonego obciąże
niami doktrynalnymi, bo i takie koncepcje należy wziąć pod uwagę.
Pozostańmy przy swoim, każdy z nas, bo do tego mamy prawo.
Wyrazy szacunku !
Autor: Goliasz Dodano: 20-10-2007
doktor - do Goliasza
Goliaszu to co napisałeś może i mogłoby być manifestem racjonalisty pl, alema sie nijak do fachowej debaty naukowej. Dobrze wiemy, że Pius XII został podstępnie opluty przez sowiecka propagandę, której tezy świadomie bądź nie powielano na różne sposoby. Mówiąc jeszcze inaczej, jestem po filmie katyń Wajdy, może Pan uważać w imie subiektywizmu, że to naziści wymordowali Polaków w Katyniu, ja jednak zostanę przy swoim zdaniu, myslę, że w miarę obiektywnym, bo opatrym na poszukiwaniach, ze to sprawka sowietów. Chodzi mi o przyzwoitość, o nic więcej. Pozdrawiam. Dla mnie czy to bedzie Kościół, Pius XII, Najjaśniejsza Rzeczpospolita, Piłsudski, Hitler czy Stalin zasługuja na takie samo w miarę obiektywne, sprawiedliwe podejście. Wlasnie dlatego tak mnie czesto parzy obecnośc na tzw. racjonaliście.pl. Teksty autora Rudnego juz nie raz czytałem i ów świadomy subiektywizm prezentowany w imię racjonalizmu mnie strasznie boli. Gdzie tu jest miejsce na przwoitość i uczciwość? Jako człowiek racjonalnie próbujący odbierać rzeczywistośc czuje czasem obrażony nadużywaniem slowa racjonalizm, choćby na tej stronie. Umiem czytać, także myśleć i nie brak mi wiedzy.
Autor: doktor Dodano: 20-10-2007
Autor do Interka - Protestantyzm a katolicyzm
Pytasz o różniece pomiędzy katolicyzmem a protestantyzmem i dlaczego prot. ma charakter narodowy. Protestantyzm był buntem przeciwko papieskiemu Rzymowi i z natury swej miał charakter ludowy i narodowy. Anglikanizm, luteranizm są to religie właściwie o charakterze narodowym. Kościół anglikański skupia Brytyjczyków i ogranicza sie właściwie tylko do jednego anglo-saskiego etnosu. Luteranizm ma bardziej uniwersalny charakter, ale przyjął się właściwie tylko wśród narodów germańsko-nordyckich.

Dziś już nie pamiętam, skąd zaczerpnąłem cytat Lutra. Ale zapewniam, że nie ja go wymyśliłem:)
Autor: Autor do Interka Dodano: 21-10-2007
docent - do doktora   1 na 1
W przeciwieństwie do wywodów produkującego się tutaj watykańskiego propagandysty tytułującego się doktor , powszechnie wiadomo jest , że Watykańska administracja dużo sobie obiecywała po zwycięstwie hitleryzmu nad Światem . Symbioza faszyzmu z katolicyzmem w świetle faktów jest oczywista i nie do pogodzenia z tym o czym ględzą doktorzy teologii w komentarzach do artykułu . Garść tych faktów znajdzie pan w przedmiotowym artykule Wojciecha Rudnego - zostały one przez pana zignorowane . Panie doktorze wiadomo , że watykańska propaganda na swój użytek i zaprzeczaniu oczywistym faktom współpracy faszyzmu z hitleryzmemn tworzy co jakiś czas historię katolicyzmu od nowa . To właśnie tacy jak pan ją piszą i wybielają kościelną arystokracje od mariażu z faszyzmem . Uważam , że teksty propagandowe , które pan tworzy są odpowiednie ale dla czytelników gościa niedzielnego i szczerze radzę się tam produkować , gdyż na forum racjonalisty nie znajdzie pan wdzięcznych adwersarzy .
pozdrawiam cezar
Autor: docent Dodano: 27-10-2007
bachir - Zbrodnie koscioła
artykuł SUGESTYWNY,OPARTY NA FAKTACH,które dla przeciętnego śmiertelnika nie są znane.Uwagi poczynione odnośnie Niemiec należałoby odnieść również do Polski i wykazać jego negatywna ,wręcz zbrodnicza działalność,współprace z okupantami w aspekcie historycznym.Wydaje sie ze polscy katolicy nie są doinformowani o negatywnej roli duszpasterzy .jeśli na Śląsku było co najmniej 3 miliony folksdojczów,to ileż w całym kraju?
A ile księży?Nie bez kozery zakonnicy na jasnej gorze z honorami podejmowali świtę esesmanów łącznię z Frankiem-katem Polaków
Wreszcie brak opracowań w zakresie gnębienia żydów w imię boga katolickiego w Polsce i wydawanie ich w ręce gestapo.Media afiszują tylko zasługi Polaków w obronie życia żydów.To tez prawda.Ale Pokażmy cała prawdę,prawdę nie nienawiści do żydów Niemcowa i Rosjan inspirowaną przez ziemskich namiestników Boga .
Z powazaniem szymon bachir
Autor: bachir Dodano: 01-11-2007
slawekjb - Wielkie dzieki!
Wielkie dzięki "bogom wszelakim" czyli prawdopodobnie twórcom tej strony:-) za tego typu inicjatywy.
Widzimy jak na dolni poziom świadomości naszego biednego i zacofanego narodu... Ileż to wody jeszcze upłynie zanim się przynajmniej większość zorientuje, ze "król jest nagi" a do życia w zupełności wystarczy dobra konstytucja i prawo!
Swoja droga, znamiennym jest, ze to społeczeństwa syte, zamożne i w pełni demokratyczne dochodzą do tych wniosków dozo łatwiej aniżeli te, w których dominuje bieda i ucisk.
KRK doskonale o tym wie i niech ktoś zaprzeczy, ze w ich interesie jest własnie pomnażanie biedy i ciemnoty...
Autor: slawekjb Dodano: 23-11-2009
nizki
Kolejny stek kłamstw. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby dotrzeć do powszechnie znanych wypowiedzi Hitlera na temat Chrystusa (Hitler nazwał go "synem prostytutki") i religii Katolickiej "można być albo Niemcem, albo katolikiem - nie ma innej drogi". Owszem, były wypowiedzi prokatolickie czy też szerzej prochrześcijańskie Hitlera, ale tylko wtedy, gdy mu jeszcze zależało na poparciu junkrów pruskich oraz innych środowisk protestanckich i katolickich. Gdy tylko urósł w siłę, to przestał udawać przyjaciela wierzących i na każdym kroku tępił wiarę chrześcijańską, a zwłaszcza Kościół Katolicki. Dlaczego w niby naukowym opracowaniu nie podaje się powszechnie znanych faktów, że księża katoliccy po Żydach i Cyganach stanowili  najliczniejszą grupę ofiar hitlerowskich obozów zagłady? Dlaczego Racjonalista nie pisze o niszczeniu katolickich ksiąg i książek (również tych najbardziej zabytkowych), masowym grabieniu kościelnych zabytków, masowym wypędzaniu zakonników i zakonnic z ich klasztorów, prowadzonych przez nich sierocińców i szpitali?
Bo to już nie pasuje to fałszywego obrazu, jaki na tych stronach próbuje się stworzyć na temat religii i Kościoła Katolickiego
Autor: nizki Dodano: 23-03-2010
nizki - Watykan kolaborujący?
jeśli Watykan niby tak kolaborował z Hitlerem, to dlaczego na każdego mieszkańca Watykanu przypada 5 uratowanych Żydów, a na całym świecie Kościół Katolicki uratował setki tysięcy Żydów przed holocaustem? - takich ilości Żydów nie uratował żaden inny kraj ani instytucja!
Nie wierzysz? To sprawdź, jak Światowy Kongres Żydów dziękował po wojnie Papieżowi Piusowi XII za ratowanie Żydów, a podziękowania Papieżowi w imieniu uratowanych przez Kościół Żydów wyraziła również Golda Meier - pierwsza premier Państwa Izraelskiego!
Autor: nizki Dodano: 23-03-2010
Latonka - do nizki
@nizki
"Dlaczego w niby naukowym opracowaniu nie podaje się powszechnie znanych faktów, że księża katoliccy po Żydach i Cyganach stanowili najliczniejszą grupę ofiar hitlerowskich obozów zagłady?"
Z tego co znalazłam to nie wynika, by księża byli trzecią pod względem liczności grupą ofiar obozów zagłady. Pomijając fakt, że występuje tu próba porównania cech, które nie za bardzo można w ten sposób porównać (narodowość, narodowość, zawód). W zestawieniu zawodów księża są dopiero na czwartym miejscu po lekarzach, nauczycielach i naukowcach. pl.wikipedia.or(*)wojny_%C5%9Bwiatowej_w_Polsce. Jest to statystyka z celowych akcji eksterminacyjnych jak Intelligenzaktion czy Akcja AB w Polsce.
Autor: Latonka  Dodano: 23-08-2012
kriz87 - student historii
Ale BZDURY!!!!

Jedyne co miał kościół wspólnego z Hitlerem to to, że Hitler księzy MASOWO MORDOWAŁ! Sprawdźcie fakty!

Sprawdzicie też przypis do tego artykułu, który komentujecie! Naziści gardzili kościołem, naziści kościoły palili, naziści stworzyli odrębny kościoł "Gotglaubig" i ubrali w nowe sutanny swoich oficerów - to nie był kościół katolicki!!! Wszystkie zdjęcia klechów salutujących to oficerowie w sutannach kościoło Gotglaubig. Nie zaciągajcie wiedzy z bzdurnych artykułów czy komentarzy. CZYTAJCIE!!! Kociół katolicki zwalczał i faszyzm i komunizm, bo to SĄ CHORE IDELOGIE, mające na celu upodlenie człowieka, mające na celu WALKĘ, albo Ras, albo Klas społecznych, podczas gdy społeczna nauka kościoło mówi wprost że sprawiedliwość społęczną buduje się poprzez wspólpracę wszystkich ludzi w ramach wspołeczeństwa a nie poprzez Walkę. Kościoł Chował Żydów i chronił ich przed nazistami.

Ale nie...modniej jest po prostu pluć na kościół. Weźcie poczytajcie coś z Książek na ten temat a nie z forów!
Autor: kriz87  Dodano: 13-04-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365