Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
194.902.133 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29023 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 451 głosów.

Złota myśl Racjonalisty:
"Religię możemy przyrównać do przewodnika, który prowadzi ślepego - chodzi bowiem tylko o to, aby ślepy doszedł do celu, a nie o to, aby wszystko widział."

Dodaj swój komentarz…
Geb.. - Ziemia wylęgarnią bogów  -1 na 1
Szczęść Boże!
Dzisiaj przypadkowo/choć nie wierzę w przypadki, przeczytałam ten artykuł, który pośrednio tak myślę ma coś wspólnego z moim "Ziemia wylęgarnią bogów" "Przebóstwienie człowieka" , chociaż zamieszczono go w "Oślej Ławce":
www.racjonalista.pl/forum.php/s,747090

A przecież zaczynamy wracać do naszych słowiańskich korzeni i wierzeń.

Czy coś jest nie do zaakceptowania, że piszę: "Ziemia jest specjalnym rodzajem inkubatora "Jajka Kosmicznego", gdzie jest kontrolowane środowisko w celu utrzymania życiowych procesów, rozwoju i wzrostu".

Według mnie to, że żyjemy wewnątrz "Jajka Kosmicznego" wyjaśnia kosmologię i nie musimy słuchać kłamstw NASA i oglądać ich komputerowej manipulacji!

Więcej na temat moich spostrzeżeń na stronie www.as0.org.pl


pozdrawia
mgr fizyki

Geb
Autor: Geb..  Dodano: 08-08-2017
Reklama
Zofia Iwaszkiewicz - ?
W artykule pt. „Ludowe kosmogonie a problem religii Słowian
zachodnich" (2002) Witold Mańczak poruszył m.in. kwestię śladów mitu
jaja kosmicznego w polskim folklorze. -
chodzi tu oczywiście o artykuł autorstwa Adriana Mianeckiego?
Autor: Zofia Iwaszkiewicz  Dodano: 08-04-2013
Tomek - ????
a może tak niektóre cytaty po polsku (zamiast po rosyjsku)skoro tekst jest w języku polskim?
Autor: Tomek Dodano: 04-08-2008
Raróg - Nadzieja
Może pewnego dnia komuś uda się stworzyc słowiański odpowiednik Kalewali, ale droga do tego będzie (jak obecnie) wiodła przez przypuszczenia i niepewnośc. Na szczęście dzięki rozwojowi nauki (zwłaszcza archeologii, religioznawstwa i etymologii) wiedza na temat religii naszych przodków powoli, ale stopniowo powiększa się. Szkoda, że nie zachował się żaden odpowiednik Eddy lub skandynawskich sag, ale kto wie... Może kolejne badania i poszukiwania przyniosą w końcu jakiś przełom.
Autor: Raróg Dodano: 20-02-2008

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365