Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.948.524 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4597 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Technologia, w wielu znaczeniach, jest najwyższą ekspresją ludzkości.
Komentarze do strony Alternatywna farmacja?

Dodaj swój komentarz…
Abadonna - Brawo!   1 na 1
Brawo Mariuszu! Dosadnie i bardzo "dożylnie". Wierzę, że pan Dziekan raczy się ustosunkować. Nie zapomnij zamieścić jego odpowiedzi.
Autor: Abadonna Dodano: 30-07-2008
Reklama
Poznaniak - Też się wstydzę...
Uczelnia wrocławska nie jest jedynym miejscem, gdzie rozszerza się pojęcie "nauki". Jestem absolwentem UAM w Poznaniu.... i wstyd mi z tego powodu. Dla zainteresowanych link z przyczyną tego wstydu:

www.thfac.poznan.pl/

Jeśli zaglądają tu także absolwenci UAM, to proszę o komentarze.....

Pozdrawiam

PS. Może nie jest to optymalne miejsce dla tego tematu... ale tak mi się nasunęło w związku z "homeopatia i nauka".... Ewentualnie proszę o przeniesienie moderatorów...
Autor: Poznaniak Dodano: 30-07-2008
Moritz - Gratulacje
Walnal Pan z grubej rury.Z ciekawoscia oczekuje na dalszy rozwoj wydarzen. Pseudonauka i szarlataneria nie ma racji bytu na polskich uczelniach nawet jesli wspiera ja potezne lobby z tytulami i duzymi funduszami.
Autor: Moritz Dodano: 30-07-2008
Psyk - miazga
"kursy podyplomowe z wróżenia i jasnowidzenia"... Miazga, po prostu miazga... Zachwiałeś karierą Pana Dziekana.
Autor: Psyk Dodano: 30-07-2008
Mariusz Agnosiewicz - link
O naszej inicjatywie napisało obszernie kolejne pismo: Kurier Medycyny Praktycznej: www.dentonet.pl(*)&sID=84&a=4&pID=5102;comDisp=1
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 19-10-2008
Bogusław - Homeopatia a "naukowa" medycyna
Jestem człowiekiem cierpiącym na pewną chorobę, na którą pomaga jedynie i w spoób rewelacyjny, lekarstwo homeopatyczne. Żaden lekarz ani przepisywane przez lekarzy lekarstwa mi nie pomagają. W związku z tym mam pytanie do przeciwników homeopati: Czy mam przestać brać ten lek i umrzeć w męczarniach? Teraz jeszcze słyszę , że ci "prawdziwi" lekarze, którzy wykazują się coraz większą niekompetencją w swoim zawodzie, zakazują sprowadzania takich leków do kraju. Czeka mnie więc rychła śmierc w męczraniach. A może powinienem od razu wytoczyć wam proces i żądać wielomilionowego odszkodowania?
Autor: Bogusław Dodano: 14-02-2009
hom - odpowiedx
Państwo wielcy naukowcy, proszę odpowiedzieć cierpiącemu Panu Bogusławowi.Proponuje troche pokory, bo i Was kiedyś może dopaść jakaś choroba.A może nie mowilibyście o tym co Wasze umysły nie mogą zrozumieć a o często potwierdzonej skuteczmności homeopatii
Autor: hom Dodano: 21-07-2009
Marek niedowiarek:) - Panie Bogusławie,
Chorobę na którą Pan cierpi, jeśli skutecznie "leczy" ją lek homeopatyczny, to można ją wyleczyć regularnymi spacerami i wietrzeniem pomieszczeń. Męczarnie ustąpią również, jeśli zajmie się Pan czymkolwiek, poza doszukiwaniem się chorób. Moja bliska przyjaciółka opowiadała, że gdy miała napady, jak to określała "grand histeria", to jej mąż psychiatra mawiał: Mańka, idź na górę, włącz żelazko, tam jest dużo rzeczy do prasowania, zajmij czymś ręce. I gdy to mówiła, śmiała się.
Czy nie ma Pan nic do prasowania?
Autor: Marek niedowiarek:) Dodano: 21-07-2009
Alicja - To nie jest kwestia wiary
Nie rozumiem dlaczego z góry negujecie homeopatię? Czy ktos z Was ma dostęp do badań naukowych, które dowodzą, że homeopatia nie działa? Zgadzam się, co do badań udowadniających skuteczność homeopatii - są nierzetelne, przeprowadzane z dużą ilościa błędów formalnych i najczęściej przez osoby czerpiące korzyści ze sprzedaży takich produktów.
To nie jest jednak powód, żeby uważać daną metodę za bezpodstawną naukowo. Może ktoś kiedyś odkryje naukowe podloże tej metody. Nie wszystkie reguły rządzące tym światem są znane,  a raczej niewiele z nich jest już zbadanych. Nie wszystko, co teraz wiemy jest niepodważalne. Byly takie czasy, że za poglądy, że ziemia jest okrągła i nie jest centrum wszechświata, czekało człowieka potępienie ze strony innych "naukowców".
Tak się składa, że jestem chemikiem i farmaceutą. Bardzo rzadko polecam produkty homeopatyczne ze względu na niepotwierdzone działanie. Ale nawet gdyby nie dzialaly, to chyba lepiej jeśli ktoś weźmie kulkę cukru, niż niepotrzebnie faszeruje się górą paracetamolu, ibuprofenu, pseudoefedryną i pochodnymi morfiny.
Autor: Alicja Dodano: 16-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365