Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
182.607.293 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7346 tekstów. Zajęłyby one 28991 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3293 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Wspólnie żywione wątpliwe domniemania bywają podtrzymywane przez całe lata lub nawet stulecia tylko dlatego, że każdy zakłada, iż ktoś inny zna jakieś dobre powody, aby ich nie kwestionować, więc nikt nie ośmiela się tego uczynić.
Komentarze do strony Trudna lekcja równości

Dodaj swój komentarz…
Katarzyna - :)   1 na 1
Zgrabny tekst i zgadzam się z wnioskami. Miło było poczytać:)
Autor: Katarzyna  Dodano: 21-01-2009
Reklama
wodnamałpa - zna się na CAP, nie na równości
Pani Fedyszak-Radziejowska jest jedyną (jedyną!) osobą w polskiej polityce, która zna się na europejskiej Wspólnej Polityce Rolnej. I tu jest bardzo kompetentna. należy jej to przyznać tym bardziej, że jest jedna jedyna. Niestety, na równości - i na wielu innych sprawach - nie zna się kompletnie i plecie bzdury, jak na PiS przystało.
Autor: wodnamałpa Dodano: 21-01-2009
kobieta - autonomia i partnerstwo   1 na 1
Interesujacy artykul. Dodam tylko, ze symbol Matki Boskiej sluzy jako narzedzie podporzadkowania kobiety rozseksualizowanym strukturom wladzy. Wyidealizowany obraz symbolu stygmatyzuje kobiety odebraniem jezyka "cisza" i bycia Innym w relacji do mezczyzny - masochizm niewolnika. Wspolczesni mezczyzni i kobiety odrzucaja seksualny porzadek patriarchatu, buduja zwiazki partnerskie oparte na dialogu i rownosci.
Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 21-01-2009
Tronicki
Kobiety maja wpływ na polityke, ale one poprostu wolą głosować na męzczyzn niż na inne kobiety, niejednokrotnie w zyciu zawodowym spotykałem sie z taka postawa, z niewiaodmych przyczyn, kobieta woli nad sobą mięc męzcyzzne niż inna kobiete.
Postulat wprowadzenia parytetów jest niedemokratycnzy i szowinistyczny sam w sobie, zakłada bowiem że interesy kobiet moga być chronione tylko przez kobiety, szowinizm. Tym bardziej niekorzystne dla feministek w tym momencie jest to że najwiecej kobiet do parlamentu nie wystawia kto inny jak LPR, a najmniej ? SLD :)
Autor: Tronicki  Dodano: 22-01-2009
Lucyna
Nie zwrócił Pan uwagi na pewien bardzo istotny aspekt polskiego prawa wyborczego. Nie ma u nas okręgów jednomandatowych, gdzie osoba na którą oddamy najwięcej głosów wejdzie do parlamentu. Tylko w takich warunkach jeśli duża liczba kobiet zagłosowałaby na kobietę, ta z całą pewnoscią znalazłaby się w Sejmie. W polskich realiach głosujemy na listy wyborcze, układane przez liderów partii politycznych. Do parlamentu dostają się osoby umieszczone na pierwszych miejscach listy, a nie te na które oddano najwięcej głosów. Tak więc to od władz partii politycznych zależy, kto zajmie pierwsze miejsca na listach, a wiec również kto zostanie wybrany. W większości partii nie mają w zwyczaju wystawiania kobiet na pierwszych miejscach. Tak wiec demagogią jest twierdzenie, że na listach LPR jest najwięcej kobiet, ponieważ nawet jeśli na liście dwudziestu kandydatów jest 18 kobiet, ale na dwóch pierwszych miejscach znajdą sie dwaj mężczyżni, to właśnie oni wejda do Sejmu. Czyżby stosował Pan manipulację w celu udowodnienia z góry założonych tez, czy tylko nie do końca przemyślał Pan swoja wypowiedż?
Autor: Lucyna  Dodano: 22-01-2009
Tronicki
Nie tlyko ze jest najwiecej, ale także proporcjonalnie najwiecej wchodzi do parlamentu.
Autor: Tronicki  Dodano: 24-01-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365