Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.783.806 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 806 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pokarmem umysłu jest poznawanie. Żądza nie trwania czy przetrwania, jak mówisz, lecz pędu, postępu, odkrywania nowych prawd, wydobywanie ich z głębin ziemi, z tkanki roślin, z atomów i z bezmiarów gwiazd, z własnych myśli wreszcie. Poznawanie wszechświata, poznawanie siebie i poznawanie swojej roli we wszechświecie. Tu jest źródło wszelkiej wiedzy, tu kryje się motor nauki. I jakże możesz zmusić..
Komentarze do strony Bóg jest Amerykaninem

Dodaj swój komentarz…
luxforos (Stanisław Pietrzyk) - A może odwrotnie?   3 na 3
Ci, którzy zasiedlali "Nowy Świat", to głównie emigranci z krajów chrześcijańskich. Już odkrywcy tych "Indii Zachodnich" od początku wprowadzali chrześcijański "ład i porządek", w którym nie było miejsca dla niechrześcijańskich autochtonów. No a człowiek religijny myśli tylko o sobie. Do tego ta pobożność jest maską przykrywającą prawdziwą gębę. Pełną frazesów, ale ponad miarę pazerną. Same fakty historyczne pokazują nagą prawdę, czyli jak kolonia wyzwoliła się od wpływów brytyjskich (no i dobrze), kogo wycyckała, kogo z sojuszników zdradziła itd., itp. i w końcu jak stworzyła mocarstwo, które ciągle rości sobie prawo decydowania o losach świata. Ale do tego rzeczywiście potrzeba religijności. I moralności Kalego, która idealnie do takiej religijności pasuje.
Autor: luxforos (Stanisław Pietrzyk) Dodano: 28-05-2009
Reklama
n0e
musze przyznac, ze jestem w szoku. to kolejny artykul autora, ktory jest bardzo wywazony. pozdrawiam panie Marcinie ;)
Autor: n0e Dodano: 28-05-2009
KamaRoN
naprawdę dobry tekst i jak już stwierdził n0e wyważony, czego często brakuje innym pracom na tym vortalu. pozdrawiam
Autor: KamaRoN Dodano: 28-05-2009
aron
He he państwo swieckie spróbujcie wejsc do amerykanskiego samolotu w sutannie a potem w reczniku na glowie :-)
Autor: aron Dodano: 28-05-2009
CHOLEWA - Bóg jest Amerykaninem
toż to nacjonalizm najwyższej maści czyli szowinizm, mający inne narody za nic, w pogardzie i poniżaniu. Vide wszystkie wojny toczone przez nich po drugiej wojnie światowej łącznie z obaleniem komunizmu wespół z Watykanem. Luxforos ma rację. Dla mnie ten tekst jest irracjonalny a nawet przypomina infantylną fascynację jaką jest  Akyrema. O tym kraju również wiele czytałem, ulegając czasami słusznej fascynacji.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 29-05-2009
Marcin Punpur - ad vocem
Cholewa twoj komentarz jest nie na temat. Moj artykul nie dotyczy polityki międz. USA, czy jak wola niektorzy polityki imperialnej, lecz amerykanskiej religijności, ktora, co nie ukrywam, mimo oczywistych zagrozen, moze fascynowac.
W czym zgadzasz sie z Luxforosem? Z jego niechecia do religii czy moze antyamerykanizmem? Czy dopuszczasz mozliwosc, ze mozna pozostac krytycznym wobec zjawiska, a jednoczesnie dostrzegac jego pozytywne strony? Czy moze tak jak aron uwazasz, ze swiatem rzadzi manichejska dialektyka dobra i zla. Apropos arona, teraz juz wiadomo skad ta psychoza mordowanych ksiezy. Biedak mial przykre doswiadczenia podczas podrozy lotniczych, kiedy to w "sutannie a potem w reczniku na glowie" paradował na pokladzie. Co to jednak ma wspolnego ze swieckoscia?
Autor: Marcin Punpur Dodano: 29-05-2009
CHOLEWA - ad Marcin Punpur
Nie ma" czystej " religijności , polityki , ekonomii ( nawet na pieniądzach jest odwołanie się do Boga). Wymienione sfery doskonale interferują we wszystkich działaniach wojennych. Mnie żadna religia nie fascynuje, bo jest żródłem negatywnej manipulacji i jest niezgodna z metodologią współczesnej nauki. Z Luxforosem przede wszyskim zgadzam się z Jego niechęcią do religii. Pana teksty zawsze czytam z zainteresowaniem. Wybaczy mi Pan chyba, że mam odwagę wyrazić odmienne zdanie w sprawach, o których Pan pisze. Pozdrawiam. Dodam , że fascynuje mnie np. transcendencja i utopia filozofii prof. A.R. Nowickiego.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 29-05-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365