Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.062.818 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 292 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"To, że jesteśmy krajem katolickim, nie znaczy, że nie możemy być państwem o standardzie demokratycznym z rozdziałem od Kościoła. Inaczej zostaniemy stłamszeni przez Kościół, który coraz więcej chce, chce i chce, i będzie bronił swoich przywilejów. (...) jak lewica rządzi, to Kościół najwięcej ciągnie."

Dodaj swój komentarz…
Borsuk - Dzięki ;-)
Dziękuję za przypomnienia postaci i twórczości Anatola France. To rzeczywiście genialny prozaik trochę u nas zapomniany. Warto poczytać, szczególnie że jego twórczość porusza zwykle frapujące, tematy jednak bez wielkiej ‘zadętości’ która to choroba nie jest i obca niektórym tekstom Racjonalisty (takkk…  to jest nieco złośliwy przytyk …;-)
Autor: Borsuk Dodano: 12-09-2009
Reklama
antyniger - do Pana Borsuk
- obawiam się, że to Pana, Panie Borsuk dotyka jakaś choroba. Przecztaj, nawet niezbyt uważnie swój komentarz i spróbuj doszukać się w nim sensu. Ale zadętość z niego bije. Aby napisać taki komentarz, nie trzeba przeczytać ani jednej pozycji tego autora, więc po co ten przytyk. Nie bądź Pan zając Panie Borsuk i nie wymagaj by teksty Racjonalisty, nawet niektóre pisane były  na kolanach.... .`-))
Autor: antyniger Dodano: 12-09-2009
Borsuk - Borsuk fat. ;-)? antyniger
Łoł – że tak się ‘przełączę’ na język młodzieżowy. Raz pierwszy pochwaliłem w całości artykuł w Racjonaliście, który mi się naprawdę podobał (bez ironii) – a tu taka zje…a. Abba ojcze!. Napiszę wprost – artykuł fajny, podobał mi się , przeczytałem cały z jakim takim zrozumieniem. Nie zawsze wszystko mi się podoba (stąd przytyk złośliwy). Nie da rady się w pełni wywnętrzyć bo 1300 znaków.
Zachęcam do czytania ze zrozumieniem (ja się mimo ułomności staram) i ciągłej pracy nad sobą, bo jak mawiali rzymianie ..’sine labore non est penis in ore’. Pozdrawiam i dobranoc (no  dobra .. pchły na noc)
Autor: Borsuk Dodano: 13-09-2009
kobieta - a wiec genialny wolnomysliciel
Anatol France to faktycznie wspaniala postac i mam z nim dwie rzeczy wspolne: pracowalam w bibliotece i uwielbiam jesc lody.
 
Pzdr
Autor: kobieta  Dodano: 13-09-2009
Rafał Speruda
Bardzo interesujący artykuł. Przytyk z elukubracjami na końcu tekstu: nieelegancki. Osobiście uważam Karola Wojtyłę (na codzień nazywam Go trochę inaczej) za wielkiego filozofa. A Pan zachował się pod koniec tego tekstu, przynajmniej jakby prowadził Pan z Nim wojnę... mało racjonalne. Pozdrawiam
Autor: Rafał Speruda Dodano: 14-09-2009
koselik
Ciekawa postac i ciekawy artykol
Autor: koselik  Dodano: 11-02-2015

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365