Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.688.713 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 363 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Religia jest doskonałym środkiem antykoncepcyjnym. Niestety, działa tylko na umysły."

zachaj - propagowanie antysemityzmu   1 na 1
Dlaczego RM może bezkarnie promować nowoczesny antysemityzm? Czy to nie jest karalne?
Autor: zachaj  Dodano: 17-09-2009
Reklama
Henry Talub - uczen antysemityzmu   1 na 3
.antysemityzm wymyślili żydzi jako antidotum dla goja na wypadek jego krytycznego myslenia o nich. Wie pan co? pogłaszcze pana pogłowie uznaląc za poczciwinę jeśli popracuje pan nad tematem i napisze pan wypracowanie na temat programowego zydowskiego antypolonizmu. który tu na Brooklinie żydzi bez skrupołow, żenady konsekwentnie i programowo lansują. I to nie Polakom tylko innym, jacy to polacy są antysemitami.
Tę samą analizę antypolonizmu mozna wykazać żydom. Tylko, że żydzi maja to gdzieś, że ktoś ich nazywa antypolonistą nie widza w tym nic złego( jesli moze byc z tego interes, moze  głupi polacy coś im oddadza ) a może przynieść coś dla nich dobrego.
Niech pan wreszcie nie będzie naiwny: nie ma polskiego zyda, chińskiego żyda itp, jest zydowski żyd.
Autor: Henry Talub Dodano: 17-09-2009
Henry Talub - anegdotka   2 na 4
Przy jedzeniu pizzy na Brooklynie rozmawiam sobie z żydem z Rosji, który żalił się na arabow, kiedy był w Izraelu, że sa wredni." Traktowałem ich jak ludzi, byłem dla nich dobry i grzeczny. A oni uwazali, ze jestem słaby i głupi" mówił. Odpowiedziałem: bo ty i oni sa semitami. Ja też byłem dla żydów dobry i grzeczny, to zydzi  mysleli, ze jestem słaby i głupi. Mentalność semicka
Proszę się nie łudzić - dla żyda goj jest albo głupi (misigin), albo niebezpieczny (antysemita)
trzeciej mozliwosci nie ma.
Dla żyda goj jest albo ofiara, albo wrogiem, tez trzeciej mozliwosci nie ma.Jesli nie jestes ani jednym ani drugim, to dla żyda tylko na razie.
Autor: Henry Talub Dodano: 17-09-2009
camel - Off topic
Miałbym bardzo poważne wątpliwości, co do zasady pozwalającej głosować Polonii i wpływać tym samym na władzę i stan spraw w Polsce. Kraju, który dawno temu opuścili. Miałbym, bowiem o polskiej demokracji mam jak najgorsze zdanie i tym samym, negatywny wpływ głosów takich ludzi, jak pan Talub, nie jest w stanie pogorszyć i tak już podłej kondycji kraju. Jednak czytając lub rozmawiając ze "starą" polonią amerykańską widzę jakieś szalone pomieszanie braku wykształcenia z całym spektrum myśli politycznej przedwojennego ONR, podlanej ideologią "ojca" Kolbe. Brrrr.
Autor: camel Dodano: 17-09-2009
Nieżyt - A dlaczego...  0 na 2
...żydzi swobodnie opluwają polaków i nic się nie dzieje? Czy ten nowoczesny antypolonizm nie powinien być karalny? Albo istnieje wolność słowa albo zamknijmy usta wszystkim którzy kogoś obrażają. Żydzi nie powinni tu być uprzywilejowani, bo niby dla czego?
Autor: Nieżyt Dodano: 18-09-2009
canadol - czesciowa prawda  -1 na 1
I znow sie zaciemnia podniecajac sie jakims tam ksenofobem. Zapewnie jest nowoczesna bron syjonistow na ich krytyke. Calkowicie spacyfikowali niemcow, no bo Holocaust. Usiluja to tez zrobic z polakami. No, bo oni wyssali antysemityzm z mlekiem matki.....No i oczywiscie jak to wredny Gomulka "syjonistow do Syjamu" (niby z tego ma wynikac, ze nie mozna nawet teraz wspomniec slowa Syjonizm).......Wiec o wspolczesnych sprawach ani slowa, tylko rozgrzebywanie staroci, bez zadnych z tego wnioskow?
A przeciez jeszcze nie wystygly krematioria, a ci nieliczni ocaleni pojechali do Palestystyny by mordowac, przeganiac i kolonizowac:
 
www.normanfinkelstein.com/deutschland-uber-alles/
 
I to jest kwitesencja i dramat wspoczesnych czasow.
 
Przyznam, ze jest problem: nie kazdy Zyd syjonista, ale kazdy syjonista Zydem. Wiec jak spotkam to zaraz na poczatku pytam (bo bojkotuje ich jak kiedys komuchow). 
Autor: canadol Dodano: 18-09-2009
Henry Talub - do p camela  0 na 2
Jestem stosunkowo młodym emigrantem. W Polsce byłem filosemitą (a i tu znam wielu przyzwoitych żydów) ale przewazajaca cześc żydostwa, ktora znam nie z ksążek, ale z osobistego kontaktu, jest pełna nienawisci i pogardy dla wszystkiego co niezydowskie.
Dla nich podzial jest prosty- żydzi i reszta smieci. Tu kazdy swieżo przybyły, pozytywnie nastawiony do zydów, po pół roku staje się antysemita. Bo im żydom nie zalezy, by polacy o nich dobrze mysleli, byle ponizyc oszukac i wykorzystac. Dla nich najwazniejsze to tylko pieniadze, które traktuja kultowo. Wiec albo pan jest naiwniakiem, albo oddelegowanym żydem do kontrowania opinii, jeśli niebezpiecznie prawdziwa.
Nie głosuję w konsulacie,bo w Polsce i tak wybiora figurantow.
Jesli pan mówi, ze w Polsce demokracja jest zła, a jest pan żydem, to nie jest najgorzej.
Bo dla żydów, demokracja jest wtedy demokracja, kiedy zydzi moga żerowac na goju ile chcą w jego państwie.
Pan powinien przypatrzec sie "demokracji" w Izraelu. Ja taką sama demokrację chce w Polsce
dzie zyda traktowanoby jak niebezpiecznego wroga, tak jak polacy traktowani są w Izraelu(jako polak w Jerozolomie chciałbym miec polską ochronę, tak jak żydzi mają w Polsce).
Autor: Henry Talub Dodano: 18-09-2009
Andrzej Koraszewski - Przewidywalny świat
Łatwo było się domysleć, że ten artykuł ściągnie uwagę specyficznych czytelników - ludzi, którzy nie otrzymali ani w domu, ani w szkole przygotowania do solidnej pracy i samodzielnego myślenia, ale dostali gotowe i łatwe wyjaśnienie klęsk osobistych i narodowych. Wszelkie stereotypy narodowe są z reguły prymitywne, ale stereotypy "wyjaśniające" naszą nieudolność są zabójcze. Nie pomoga tu racjonalizacja w rodzaju nie jestem antysemitą, jestem antysyjonistą. Chorobliwy lęk przed przyznaniem, że jest się ofiarą wychowania, własnych elit i własnej nieudolności, popycha w kierunku radosnej nienawiści i  samobójczej bezmyślności.   
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 18-09-2009
Marcin Kalinowski - do p. Taluba
Antypolonizm tak samo jak antysemityzm nalezy potepiac. A to co pan opisal dziala w obie strony. Polacy na wschodnim wybrzezu USA (rowniez na Brooklynie) maja opinie kretynow, leni, nieudacznikow, nieukow i pasozytow. Jak rozumiem to usprawiedliwia, zeby caly Polski narod wrzucic do tego jednego wora? Jak rozumiem traktuje pan Brooklyn jako reprezentatywna grupe wszystkich Zydow z calego swiata?

Ludzie tacy jak pan nie dostrzegaja, ze chec grupy ludzi nastawionych na wyzysk i nienawisc istnieja w KAZDYM narodzie czy grupie etnicznej. Tylko ze taka generalizacja do niczego nie prowadzi. Warto czasem ruszyc sie z Brooklynu.

Nie wiem skad sie wzial antysemityzm, ale istnial na dlugo przed pojawieniem sie syjonizmu praktycznego. W XII wiecznej Barcelonie Zydzi mieli obowiazek noszenia na szatach zoltych emblematow (brzmi znajomo?) identyfikujacych ich jako Zydow. Mieszkali w gettach i mieli ograniczone prawa obywatelskie (choc to troche eufemizm). Zyli tylko dzieki temu, ze cieszyli sie ochrona krola Hiszpanii, ktory utrzymywal budzet w znacznym stopniu dzieki pozyczkom udzielanym przez Zydow.

Niczego, co ma podloze religijne, nie traktuje jako dobry powod do dyskryminacji.
Autor: Marcin Kalinowski Dodano: 18-09-2009
Andrzej Koraszewski - stereotypy i ojczyzna
Kiedy spotykam głupiego Żyda, który po spotkaniu z głupim Polakiem czy głupimi Polakami ma durny stereotyp wszystkich Polaków, to go lekceważę. Kiedy spotykam polskiego antysemitę nie mogę go lekceważyć, bo to rak, który niszczy nasz kraj.
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 18-09-2009
n0e
nie oszukujmy się, źródło niechęci do Żydów ma nie tylko podstawy 'psychologiczne'. w historii faktycznie wielu Żydów było bolszewikami (no i sam Marks był Żydem) ( en.wikipedia.org/wiki/Jewish_Bolshevism ), i taka nadreprezentacja faktycznie może zastanawiać. oczywiście nie uprawnia to do żadnych ocen grupowych, tak samo jak kilku polskich złodziei na emigracji nie uprawnia do twierdzenia, że Polacy to złodzieje.
Autor: n0e Dodano: 18-09-2009
Huhu - Zauważcie  0 na 2
jak wyglądają oceny komentarzy : )
Już wiadomo co jest poprawne a co nie. No i jeszcze jedna piękna rzecz - ktoś pisze o swoich doświadczeniach a tu od razu dyżurna guwernantka przechodzi na poziom ogólny i mówi jak powinno być. Czyz to nie piękna lekcja "racjonalizmu"?
Autor: Huhu Dodano: 18-09-2009
Andrzej Koraszewski - Szanowny Panie  0 na 2
Szanowny Panie Huhu, czy jak sie tam Pan nazywasz, opublikowaliśmy tekst o "pisarstwie" jednego z największych współczesnych patologicznych polskich antysemitów; w odpowiedzi, jak wszy do koszuli, zbiegli się jego duchowi pobratymcy. Czy trzeba jeszcze do tego komentarza? To o czym Pan pisze, to tylko o swojej pełnej zgodności z poglądami Jerzego Roberta Nowaka.
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 18-09-2009
Jarus - Hannah Arendt
Od XV do końca XVI wieku Judaizm stał się bardziej niż kiedykolwiek przedtem zamkniętym systemem myślenia. Wtedy właśnie Żydzi, doszli do wniosku, że "zasadnicza odmienność narodu żydowskiego od innych nacji nie jest skutkiem innej wiary czy religii, lecz jego wewnetrznej natury" i że odwieczny podział na żydów i chrześcijan prawdopodobnie miał "charakter raczej rasowy niż doktrynalny". Owa zamiana w ocenie odmienności narodu żydowskiego, która upowszechniła się wśród nie-Żydów znacznie później, była warunkiem sine qua non narodzin antysemityzmu; doszło do niej najpierw wśród samych Żydów (...) Od połowy XIX wieku wspólnym błędem żydowskiej i nieżydowskiej historiografii było wyodrębnienie dowodów wrogości w źródłach chrześcijańskich i żydowskich (...) Nie trzeba dodawać, że to historiografia żydowska poszukiwała śladów nienawiści do Żydów w dziejach chrześcijaństwa, podczas gdy antysemici skoncentrowali się na wyszukiwaniu podobnych wypowiedzi u starożytnych powag judaizmu. Kiedy wyszła na jaw owa żydowska tradycja gwałtownego niekiedy nastawienia przeciwko chrześcijanom i nieżydom "żydowska opinia publiczna była nie tylko urażona, ale i szczerze zaskoczona". 
"Korzenie totalitaryzmu". Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2008, str. 18-20.
Autor: Jarus  Dodano: 18-09-2009
Henry Talub - do p Kalinowskiego  0 na 2
Nie wiem, gdzie pan mieszka i z jakiej perspektywy pan tak mówi o polakach. Przypuszczalnie ogląda pan Ny z satelity. Prawda- taka jest opinia o polakach. Tylko, ze to jest opinia a nie prawda. Zawsze tak jest, ze inne nacje poprawiaja swoje samopoczycie przez nie do konca prawdziwe opinie o innych. Polacy poniewaz zaczynają od zera pracują ciezko, uczą sie i dorabiaja sie krok po kroku. "Suwerenne" państwo polskie nie dało im tej szansy by u siebie w Polsce miec taka stabilność w dorabianiu się przez prace. Polacy są jedna z najbardziej wartościowych grup etnicznych. Mobilni, czesto juz mówiący po angielsku, lepiej wykształceni niz przeciętni amerkanie, wykonujący prace twórczą i wytwurcza. Nie spekuluja i nie wyciskaja pieniedzy z systemu jak- wiadomo kto.
Generalizacja prowadzi- Jak mnie mnie oszuka brat to przynajmniej zostanie w rodzinie, jak polak to zostanie w oczyznie . A jak oszuka niemiec, ruski, czy żyd to pojedzie do izraela itd.
Slidarność narodowa jest wtedy solidarnośćą gdy jest solidarnościa finansową.
Autor: Henry Talub Dodano: 18-09-2009
kobieta - Polacy i Zydzi 1   1 na 1
Ojciec mojej mamy zginal w Buchenwaldzie, matka przezyla 4 lata w Oswiecimiu, chorowala na tyfus, wazyla 36 kg, w tym stanie przeszla pieszo droge z Oswiecimia do Rawensbryck skad zostala przywieziona do Szwecji. Podleczona, znalazla sily, by odnalezc swoje dziecko - moja mame - i zmarla. Na szczescie zachowala sie jedna, jedyna fotografia jej rodzicow, wiec chociaz wiedziala jak wygladali. Dziadek ze strony ojca zginal w lesie jako partyzant, moj ojciec tez juz nie zyje. Pamietam, ze na lekcji historii nauczycielka poprosila mnie Polke, zebym opowiedziala o wojnie. Opowiedzialam o zniszczeniu Polski, o smierci mamy rodzicow, po czym zapytano mnie, czy jestem Zydowka? Oczywiscie, rodzice wytlumaczyli mi, ze w obozach gineli ludzie roznych narodowosci. Tak sie ulozylo moje zycie, ze przyjaznilam sie przez ponad 30- lat z bardzo wyksztalcona, kulturalna osoba, Zydowka z Polski, ktora wyemigrowala z rodzina w 1968, zmarla w tym roku, bardzo mi jej brakuje. Nasza przyjazn wlasciwie byla zawieszona na niekonczacych sie dyskusjach historyczno-polityczno- religijnych plus malarstwo, jeden z kierunkow jej studiow, drugi ekonomia- KUL. Zauwazylam, ze miala jakas potrzebe poruszania tematu zwiazanego z historia Zydow.
Autor: kobieta  Dodano: 18-09-2009
kobieta - Polacy, Zydzi cd.
To sie u niej nasilalo z wiekiem. Czasem sie na nia gniewalam i mowilam, ze nie chce tego sluchac, i ze jest antysemitka. Znajdowala w sobie tak silne argumenty i fakty, nawet z jej zycia, czy historii, ze w koncu nauczylam sie wsluchiwac w to, co mowila. Wedlug niej zycie w diasporze, wyksztalcilo u Zydow straszne cechy charakteru. Oczywiscie sa szlachetni, moralni, kulturalni Zydzi, ale dla wiekszosci najwazniejsze sa pieniadze, i to jest najwazniejszym celem ich zycia. Dazenie to wywoluje jakas swoista ruchowa dialektyke, ktora obraca sie przeciwko Zydom. Opowiadala czesto o relacjach pomiedzy bogatymi i biednymi Zydami przed wojna. Udowodnila mi, ze od 150 lat istnieje spisek zydowskich handlarzy brylantami, sterowany z Afryki. Opowiedziala mi historie braci Walenbergow. Pod koniec lat 90- tych, Szwedzi ujawnili wszystkie operacje pomiedzy bracmi W. a Hitlerem. Hitler placil Marcusowi W. za stal zlotem zabranem w obozach koncentracyjnych, ktore topiono w szaby wielkosci cegly- 20 kg. Zapytany MW: czy uwaza ze to co robili w czasie wojny bylo moralne z punktu etyki. Usmiechnal sie i powiedzial " co to jest, czy cos takiego istnieje?". A wiec byla to prawda. Nasze dyskusje daly mi jakas perspektywe w tym temacie.  
Pzdr
Autor: kobieta  Dodano: 18-09-2009
kobieta - zakonczenie   1 na 1
Problematyka, ktora porusza artykul, jest bardzo zlozona. Nie czuje sie kompetentna do wydania opinii w tym temacie. Uwazam, ze najwazniejszy jest dialog miedzy narodami. Wojny nie rozwiazuja zadnych konfliktow. Oczywiscie, zmiane klasycznym przykladem zaczynamy od siebie, dopiero pozniej spotkanie z Innym. Potrzeba tez czasu. 
 
Mam nieprzewidzianych gosci -2 osoby - wiec uzupelnialam moje wypowiedzi troche z przerwami.  
Pzdr
Autor: kobieta  Dodano: 19-09-2009
Henry Talub - ogólnie  0 na 2
nie wiedziałem, ze moja instynktowna reakcja na ochotniczą walkę z antysemityzmem może przynieść tak niestonowane reakcje. We wszystkim, co człowiek robi powinno byc szczere poszukiwanie prawdy, a nie egzaltowanie sie fantazmatami. czy moda na poprawnośc.
JeSli ktoś się gubi w logice, to trzeba zawsze przywołac go do zdrowego rozsądku.
Antyrosyjskośc nie jest grzechem, antyniemieckośc też. Mam prawo nie lubic niemców. Nawet antypolonizn da sie przełknąć (jacy polaczki sa masochiści),,,,,Ale żydow nie lubić, czyli być antysemitą to grzech. nieprzyzwoitość. paskudztwo.  I tu protestuje mój instynkt samozacowawczy, zdrowy rozsadek, honor. Dlatego bardziej szanuję przecietnego zyda niż p Koraszewskiego i innych, bo gdyby antypolonizm był fuj, grzechem itp. to na pewno nie znalazłby sie żaden zyd na ochotika by "liznąc dupe polakowi" i walczyć z antypolonizmem, tak jak to robia obrońcy antysemityzmu za friko.
Autor: Henry Talub Dodano: 19-09-2009
canadol - Przewidywalny Koraszewski  0 na 2
A nie mowilem, ze wsypie mnie do jednego wora antysemickiego! Czyzby nie rozroznial np. Niemca od hilterowca.
Tak, syjonizm to piekna idea dla Zydow zbudowania sobie Ojczyzny. Tyle, ze na trupach innych, poprzez mordy, wypedzanie, kolonizacje i okupacje ludzi, ktorzy zyli tam nieprzerwanie od dziesiatkow pokolen i setek, setek lat. Nie wiem co wyssalem z mlekiem matki, ale wiem na czym zostalem wychowany: na tradycjach walki narodowo-wyzwolenczej i na haslach o wolnosc Wasza i Nasza.........
I dlatego bliska mi dola Palestynczykow. Bo niewazne ze oni sa niewoleni, bo inni chca swoich "swietlanych" celow, a mysmy byli bo inni chcieli miec "przestrzen zyciowa". Efekt podobny. Nie chce mi sie wierzyc, ze taki to bojownik Solidarnosci tego nie czuje i nie rozumie. Ale widocznie jak inni boi sie podjac na ten temat dyskusji.
 
Tak, ze kazdemu kto krytykuje syjonizm usiluja przylepic ta latke. Chyba, ze jestes Zydem bo wtedy byloby to smieszne. W takiej sytuacji uknuli definicje: self hating Jew (sam siebie nienawidzacy Zyd)........ha, ha, ha.
Autor: canadol Dodano: 19-09-2009
Henry Talub - poprawka
do ostatniego komentarza nie "obbrocy antysemityzmu" a walczcy z antysemityzmem za friko
Autor: Henry Talub Dodano: 19-09-2009
tamara be jot - Dobrze jest
spojrzeć na siebie oczami "obcych", "innych", "irytujących", kłopotliwych, a nie obrażać się za cały naród, w imieniu narodu, itede, jak robi to R. Nowak. Książka Grossa o Jedwabnem obraża, odkarża wali prosto w cały naród polski? Co za bzdura! Nowak nie jest narodem polskim. Mord w Jedwabnem nie był wykonany przez naród polski i w książce Grossa nie jest oskarżony naród polski. To taka wieloosobowa  maniera w jednym człowieku: z miejsca wypowiadać się za cały obrażony naród! 
Autor: tamara be jot Dodano: 19-09-2009
tamara be jot - Nie no, jeszcze  0 na 2
coś muszę dodać. Jeśli antidotum na "zażydzony" Hollywoood ma być Radio Maryja,TV Trwam i "Dziennik Polski", to tylko ręce załamać! Tak ma wyglądać tradycyjna, chrześcijańska, patriotyczna polskość?!!! To ma wystarczyć Polakom?!!!  To naprawdę wystarcza?!!! Ktoś, patrzący z zewnątrz na taką "ostoję" polskości", raczej pójdzie uczyć swoje kury szczać , a koguty jaja znosić przez skrzydło, w Hollywood czy gdziekolwiek. Czy Polacy doceniają swoich wielkich pisarzy współczesnych? Ależ skąd. W każdym będą wietrzyć Żyda. A jak nie Żyda, to kogokolwiek, "obcego". Czytam sobie rewelacyjnego M. Pankowskiego. Jest taki pisarz polski? Ano jest. Czytam rewelacyjnego Piotra Siweckiego. Jest taki pisarz polski? Ano jest. Czytam rewelacyjną książkę Iwony łazickiej pt. "Druga osoba". Jest taka pisarka? Jest. tylko że nie może znaleźć w Polsce wydawcy!!! A bo tu jedynie prawdziwie polskie musi być RM, TVTrwam i "Dziennik Polski".
Autor: tamara be jot Dodano: 19-09-2009
n0e   1 na 1
niektórzy żyją w utopii, w której wszyscy trzymamy się za ręcę, kochamy się itp, natomiast życie weryfikuje takie fikcje.

słyszałem gdzieś hasło, że dziś antysemitą jest ten, którego nie lubią Żydzi. czy gdy pojawi się rząd, który odmówi spadkobiercom Żydów wypędzonych przez komunistów rekompensaty ich majątków (po które słusznie powinni się zgłosić do następcy ZSRR) to Polacy zostaną określani 'antysemitami'?

ps. czy jak jestem przeciwko rekompensatom dla Żydów to jestem antysemitą? a jak jestem przeciwny holocaustowi Palestyńczyków?
Autor: n0e Dodano: 19-09-2009
canadol - Rak i wrzod  0 na 2
Koraszewski lamentuje, ze antysemityzm niszczy narod jak rak i trzeba walczyc z tym zaciecie. Byc moze, ale ja nie widze tu jakiegos konkretnego zagrozenia, powrotu faszyzmu czy czegos podobnego.
Widze natomiast, ze ta walka moze sluzyc do zamydlania rzeczywistych problemow wspolczesnego Swiata. Konkretnie: nie moge krytykowac syjonizmu, bo beda od razu bredzic o antysemityzmie....... "Problem bliskowschodni" to jest ropiejacy wrzod, ktory zatruwa i jest jednym z najwiekszych powodow niepokoju Swiata. To nas dotyczy wszystkich tu i teraz. I ten wrzod trzeba przeciac.
Autor: canadol Dodano: 19-09-2009
tamara be jot - Canadol,
jazda do samolotu, weź jakiś panadol i leć przecinać ten wrzód. W artykule mowa o naszym swojskim Nowaku, a nie o "problemie bliskowschodnim". Uważaj, abyś za mocno nie przeciążył samolotu antysemityzmem czy tam antysyjonizmem, bo będzie bęc.
Autor: tamara be jot Dodano: 20-09-2009
Henry Talub - na koniec   1 na 1
oczywiście nie uważam się za antysemitę (a to nie ze względu na poprawność,bo nie jestem z towarzystwa) Zdenerwowała mnie postawa wychodzenia przed orkiestrę. Antysemickie książki powinni atakować żydzi. Jeśli sie dzieje, że sami się biczujemy to z jaką pogarda i nienawiścia będa nas opluwać żydzi, a u nich nie ma innego spojrzenia na sprawe jak spojrzenie z korzyścią. Mądzrzy zydzi którzy przeciewstawiają sie skutecznej ale niebezpiecznej taktyce dzałania obliczonej tylko na zysk, chca uchronic żydostwo przed sytuacją kiedy antysemityzm stanie sie poprawny i modnyi uchronić przed najgorzym scenariuszem, że znowu pojawi sie ideologia z przywodca ktory poprowadzi do nastepnego holokaustu. Jestem po stronie tych mądrych żydów. Ich głosy krytykujace poczynania lobby żydowskiego w USA sa cenzurowane, marginalizowane i traktowane jako coś gorszego niż antysemityzm. Znam zydów, którzy odżegnują sie od żydostwa by wyrazić swój protest .
Cechy i taktykę zydów opisaną przez Nowaka i innych uważają za fakt, a nie za spiskową teorię dziejów
Autor: Henry Talub Dodano: 27-09-2009
AndrzejPL - Chwila  -1 na 1
PAN widzi antysemityzm TAM GDZIEM GO NIE MA !!! Tak robią Żydzi . Oskarżają wszystkich o wszystko !!! Wystarczy złe spojrzenie by w Izraelu dostać kamieniem a co dopierom byc Chrześcijannem!!! BRAWO JAN ROBERT NOWAK !!!
Autor: AndrzejPL Dodano: 05-12-2009
wronski
Proponuje przeczytać Tomasza Gabisia "Religia Holocaustu"
tutaj link http://www.aaargh.codoh.info/fran/livres6/Gabispol.pdf
Autor: wronski  Dodano: 18-02-2010
Andrzej Koraszewski - zamykamy
Ponieważ nie jest to portal polskiantysemitya.pl trzeba panom już zamknąć mozliwości dalszego chrznienia od rzeczy. Ponieważ nie ma żadnej możliwości dla panów Taluba, AndrzejaPL, czy wronskiego zainteresowania się tym o czym mówią, pozwolą panowie, że poproszę o udanie się na inne strony, gdzie przyjmą was życzliwiej.  
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 18-02-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego


Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365