Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.279.182 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 427 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Gdybym został królem świata, to bym się nazywał Walery Armata… Pewnie nic bym nie robił. Uważam, że najlepiej się ludziom nie wcinać. Pozostawić ich samym sobie, z ich własną aktywnością. Wtrącać im się w jak najmniej rzeczy. Zapewnić szeroko pojęte bezpieczeństwo, możliwość osądzania tych, którzy szkodzili by innym i nic więcej. Pozostawić sobie wpływ na wojsko, policję i sądy, a do niczego..
Komentarze do strony Trzecia Ewa

Dodaj swój komentarz…
Shak- Ti - Do artykułu słów kilka  -2 na 2
Artykuł, który przed chwilą przeczytałem jest swobodną interpretacją autorki, tak mi się wydaje. Uważam też, że pałka została wygięta w drugąstronę tzn. Maria, Jezus, Kościół, Bóg.. to istoty czy wspólnoty, które są kojarzone i przyjmowane z zasady jako aseksualne środowiska, które raczej przez niedobór odczuć seksualnych w przeszłości postanowiły żyć i głosić czystość. Oczywiście, że "ten co nie ma chce bardziej niż ten co ma", czyli jeśli ktoś się nie bzykał będzie tworzył alternatywne działania w celu wyładowania potencjału ludzkiego, czyli np. sztuka, religia, nauka. "Sperma jest święta"- śpiewali chłopcy z Monthy Pytona. Ogólnie trochę nie podoba mi się wywód, który w stereotypowy sposób traktuje seks, może to prostacko brzmi, ale autorka może bardziej potrzebuje faceta niż kolejnej książki pt. "Prostata Diabła".
 
P.S
Cytat z filmu "Adwokat Diabła" wypowiadany przez Al'a Pachino brzmi:
 
"Diabelska siła mieści się w lędźwiach"
Autor: Shak- Ti Dodano: 23-09-2009
Reklama
tamara be jot - Bardzo stereotypowo  0 na 2
Pełna zgoda z Shak-Ti (nick się odmienia?, Shakiem-ti?). Autorka  pozostaje z spermakowie, w mowie spermatycznej. Z drugiej strony komentarz Shaka-Ti,  że autorce "faceta trzeba", też jest spermatyczny. Czyli jest, jak było. Shakowi-Ti potrzeba baby. Autorce nie wiem, czy faceta potrzeba, czy wyjścia poza utarte spermatyczne schematy! Od kiedy to przemoc rodzi kulturę?!!! im więcej przemocy, tym bardziej jesteśmy kulturotwórczy?!!!
Autor: tamara be jot Dodano: 24-09-2009
tamara be jot - Choćbym
Choćbym tu otrzymała dwieście minusów, nigdy nie zgodzę się na to, że przemoc "jest napędem rozwoju i rozwoju kultury"!!! Georg Baudler: "Gdziekolwiek dzieje się przemoc, dzieje się przeciw kobiecie".Po prostu: Nie! Początek szkicu doprawdy zwala z nóg taką myślą o przemocy! Może się czegoś wzajemnie od sienie nauczymy jednak?
Autor: tamara be jot Dodano: 25-09-2009
Maciej - za prosty   1 na 1
I po co tyle przypisów z kilku książek i poradników? Żeby wyglądało uczenie? To co w takim "uczonym" (bo z przypisami) wywodzie robi Al Pacino? Zabrakło pomysłów co napisać dalej? Artykuł słaby - sieczka.
Autor: Maciej  Dodano: 25-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365