Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.523.368 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 702 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Cała teologia tego papieża sprowadzała się do tego, że nie wolno zakładać gumy na fiuta. Jan Paweł II obrażał Boga swą małostkowością."
Komentarze do strony Inkwizycja papieska

Dodaj swój komentarz…
Bartosz Rutkowski - bardzo jadowitę jak i nieprawdziwe  -1 na 1
Dużo ideologii i propagandy oraz zacietrzewienia. Rozumiem, że wśród racjonalistów o idealnych wolnych od emocji umysłach jest moda na pokrzykiwanie bzdury ! zamiast pisanie - Pana argumenty sa nieprawdziwe w punkcie 1-2 i 4 naprzykład. Cóż pozostanę przy starej kindersztubie. Oto link do obrony inkwizycji nie widzę sensu do wpisywania tu wszystkiego:

www.vae.victis.(*)index.php?lg=pl&mlid=10&mgid=5

Pozdrawiam
Bartosz Rutkowski

P.S. proponuje zmienić stronę na antyklerykał pl :) po co udwać kogoś kim sie nie jest ? I miło popatrzeć ile energii zajmuje Panom walka z kimś kogo według was nie ma :D
Autor: Bartosz Rutkowski Dodano: 27-06-2005
Reklama
JPCygan - Stultorum...
Stultorum sunt plena omnia. Prezentuja Panstwo Racjonalziam a la Marks, Engels i Lenien. Wesolych Swiat Bozega Narodzenia zycze.
Autor: JPCygan Dodano: 23-12-2005
Szalony Katol - hehe
Najbardziej z tego artykułu podobały mi się komentarze.Niestety(dla masonów) sam artykuł to wielka bzdura. Radzę poczytać trochę książek(historycznych a nie pseudonaukowych) a potem ściemniać.
ps.
Galileusz był przyjacielem papieża a Kopernik był członkiem znienawidzonego przez was masonów Kościoła.To tylko jeden przykład,perełek w artykule jest więcej ale szkoda czasu.
Autor: Szalony Katol Dodano: 24-12-2005
szumio06 - bzdury i zacietrzewiona niechęc do Kościoła
Widze że chyba nie potrzebnie wchodziłęm na tą stronę gdyby nazwał ją Pan antyklerykał, antykściół albo coś takiego to wielu ludzi uniknęło by tej pomyłki, niestety. Tkwi w Panu jakaś wewnętrzna często irracjonalna niechęc do Kościoła. Celowo nie zauważa Pan faktów takich jak na przykład to że osławiona hiszpańska inkwizycja w ciągu paru wieków zabiła SZEŚCIOKROTNIE mniej ludzi niż "postępowa" Rewolucja Francuska gilotyną w ciągu dwóch lat. Mam 16 lat, a po przeczytaniu tego artykułu mam wrażenie że wiem o historii i realiach świata więcej niż Pan- dorosły "racjonalista" . Na przyszłośc radzę Panu krztałtowac swoje poglądy i szukac argumentów w źródłach bardziej historycznych a nie populistycznych.
Pozdrawiam, życze szczęsliwego nowego roku i polecam lekturę godną zaufania.
Autor: szumio06 Dodano: 29-12-2005
Mariusz Agnosiewicz - Odp.
>Celowo nie zauważa Pan faktów takich jak na przykład to że osławiona hiszpańska inkwizycja w ciągu paru wieków zabiła SZEŚCIOKROTNIE mniej ludzi niż "postępowa" Rewolucja Francuska gilotyną w ciągu dwóch lat.

Może tego nie zauważyłeś, ale to nie jest tekst - ocena rewolucji francuskiej, jej bilansu, negatywów i pozytywów, lecz tekst o inkwizycji. Jeśli uważasz, że ocena inkwizycji w jakikolwiek sposób zależy od oceny rewolucji francuskiej, to jesteś w głebokim błędzie, ale to już twój a nie mój problem. Stalin zabił jeszcze więcej, ale czy to znaczy, że nie możemy przez to negatywnie oceniać inkwizycji? Absurd. Zabijanie jest zawsze zabijaniem.

Do swej naiwnej argumentacji jeszcze niepotrzebnie się nadymasz.
Autor: Mariusz Agnosiewicz Dodano: 29-12-2005
szerszen - b.tyt.
Czytając komentarze do artykułu odnoszę wrażenie, że komentujący to zmartwychwstali dostarczyciele drwa na stos Marka Agnosiewicza.Teraz widzi Pan, p.Marku,że indoktrynacja katolicyzmu działa jak w czasach Inkwizycji.Tym ludziom dać teraz władzę, a poczujemy swąd palonych ciał.Czuję mrowienie wzdłuż kręgosłupa.
Autor: szerszen Dodano: 08-02-2006
szerszen
przepraszam za pomyłkę imienia, panie MARIUSZU!
Autor: szerszen Dodano: 08-02-2006
Piotrek - do szerszen
No cóż, p. szerszen, zastanawiam się, czy osoby, które używają argumentów ad personam, określać mianem racjonalistów? Moim skromnym zdaniem, przez takie zarzuty (zarówno w komentarzach, jak i w niektórych tekstach publikowanych w tym portalu) prawdziwi racjonaliści tylko tracą.
Autor: Piotrek Dodano: 27-02-2006
Krzysztof - hańba zbrodniarzy
Kosciół nigdy tak naprawdę nie wyrzekł się myślenia inkwizycyjnego. Gdyby nie Oświecenie i prawa człowieka, przeciw którym protestowało przez wiele dziesięcioleci papiestwo, może i dzisiaj płonęłyby stosy.Obrzydzenie budzi kościelne bicie się w cudze piersi: to nie my byliśmy okrutnikami. To pewno słychać dzisiaj z ambon, ale ja nie chodzę na te spotkania "partyjne".Krzysztof.
Autor: Krzysztof Dodano: 17-06-2006
inkwizytor - jednostronność
P. Mariusz ,,zapomniał'' tylko w tym artykule napisać, że wyroki śmierci stanowiły około 2% wszystkich wyroków skazujących wydanych przez inkwizycję, a mniej więcej połowa sądzonych w ogóle przed trybunałami inkwizycyjnymi była uniewinniana (zresztą papież Innocenty III sprzeciwiał się stosowaniu kary śmierci wobec heretyków) . Oraz o tym, że Kościół zabronił Galileuszowi (w 1616 roku) podawania nie udowodnionej teorii heliocentrycznej jako pewniku, a Galileusz zakaz ten złamał i dopiero wtedy został wezwany przed trybunał. A po wydaniu wyroku (cotygodniowego odmawiania siedmiu psalmów pokutnych) inkwizycja nie zabroniła Galileuszowi prowadzenia dalszych badań ani organizowania spotkań naukowych.
Natomiast Giordano Bruno teorię heliocentryczną wywodził z myślenia magicznego, nie wysuwając naukowych dowodów na ten temat, a poza tym nienawidził wszystkiego co katolickie i otwarcie o tym mówił, nawet przed ogromną publiką. Przed trybunałem inkwizycyjnym stanął, bo został wydany przez oszukanego przez siebie kupca Moceniego.
Radziłbym wziąć to wszystko pod uwagę, zamiast pisać jednostronnie o okrucieństwie i hamowaniu rozwoju nauki przez Kościół.
Autor: inkwizytor Dodano: 30-08-2006
jamazap - Inkwizycja
Uważam, że Kościół Katolicki jest jedyną organizacją mafijną, która jest umundurowana.
Kiedyś popełniała zbrodnie na ciele i umyśle ludzkim, teraz ze względu na słabnące poparcie wyhodowanej przez siebie ciemnoty, tylko na umyśle. W Apokalipsie Jana była mowa o Wielkiej Nierządnicy. Teraz już wiem, co to znaczy.
Niech się Pan nie poddaje, Panie Mariuszu!
Autor: jamazap Dodano: 23-10-2006
Hagen - Święcenia na Inkwizytora
witam! ciekawi mnie to jak mozna bylo zostac Inkwizytorem!? szukalem wszedzie czegos na ten temat... ale nieznalazlen. Moze wy mi pomozecie i przedztawicie krutka historie? Z gory dzieki!
Autor: Hagen Dodano: 27-10-2006
Henryk - drzewo które wydaje złe owoce wycina się i wrzuca
Dziś historia osądza religie nie tylko katolicką ale praktycznie wszystkie których przywódcy jak i wyznawcy dopuszczali się mordów . Na nic gadanina , że kościół taki czy inny reprezentuje Boga . Czyny świadczą za siebie i nie jest to żadna demagogia . Osobiście cieszę się że dziś religia jest obnażana nie tylko na różnych stronach internetowych ale i w telewizji , sądach , gazetach , książkach . Ostatnio jak jechałem tramwajem mogłem usłyszeć co ludzie mówią na temat przywódców religijnych w naszym kraju ; tu zacytuje" nie dosyć że to pedofile , homoseksualiści i oszuści to jeszcze agenci" (przykład 86% kleru w kościele anglikańskim to homo) owoce są tak zgniłe, że dobry Bóg niebawem zrobi porządki z tymi którym wydaje się ze jego reprezentują biorąc pod uwagę co zrobił z Sodomą i Gomorą ; a przecież On się nie zmienił , nadal jest Święty .Jezus zapowiedział zagładę zgniłego systemu żydowskiego i w roku 70 ne zapłacili życiem za zamordowanie syna Boga .A może teraz niektórym wydaje sie ze Bóg oślepł , albo ogłuchł "Ten który stworzył oko i ucho " ? czyż nie jest napisane " obnażą ją i spalą ją w ogniu ci którzy uprawiali z nią nierząd( królowie ziemi) teraz już nieżądnica nie ma siły upadł Babilon , wody odpływają czas na królów !
Autor: Henryk Dodano: 30-10-2006
inkwizytor - Re: jak zostać inkwizytorem
Każdy inkwizytor był wybierany przez papieża. Musiał mieć co najmniej 40 lat, być wykształconym i biegłym w prawie i teologii oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią.
A odnośnie pozostałych komentarzy - to wytykając takie czy inne postępowanie Inkwizycji nie zapominajcie, że to właśnie w papieskiej Inkwizycji po raz pierwszy przyjęto zasadę, że człowiek niepoczytalny nie może być sądzony ani karany, oraz że instytucja obrońcy będącego zawodowym prawnikiem to wynalazek Inkwizycji, i że zasadę przedterminowego zwolnienia więźnia również wymyśliła Inkwizycja. O tym jakoś nikt tu nie napisał.
Autor: inkwizytor Dodano: 22-11-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365