Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.281.004 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 427 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Zawsze mnie dziwi brak wiary u pobożnych i logiki u rozumnych.

Dodaj swój komentarz…
romaro   2 na 2
Ks. Boniecki jest w rozkroku, bo broniąc wizerunku KK próbuje zachować twarz, ale tylko próbuje. W tej ciżbie hierarchów ubogich w coś tam, coś tam, nieco się wyróżnia. Kardynał Dziwisz nauki pobierał u boku JP2 i co ma do zaoferowania ten zdolny uczeń? Otóż wystosował do Katolików Słowo Pasterskie na Adwent 2011 r. - "Zacznijmy od usunięcia z naszego języka przekleństw i wyzwisk, słów raniących i poniżających, zachowań wprowadzających niepokój i dzielących ludzi – apeluje duchowny". Czyli dosłownie jakich brzydkich słów nie używać. Lepiej dla KK byłoby gdyby w adwencie tenże kościół odciął się od bezmózgich debilów zasłaniających się krzyżem, a mordy szalikami. To nie jest kościół posoborowy, to jest popeerelowski Związek Zawodowy Jana Pawła Drugiego.
Autor: romaro  Dodano: 19-11-2011
Reklama
Anna Salman   2 na 4
Nie bardzo rozumiem dlaczego akurat ks. Boniecki, człowiek w dość podeszłym wieku, miałby stać się buntownikiem i zagorzałym krytykiem kościoła w Polsce. Wg mnie prezentuje on właśnie postawę dialogu, właściwą dla większości jego pokolenia oraz konsekwencję w trzymaniu się raz dokonanego wyboru. Natomiast postawa takich ludzi jak Bartoś, czy Obirek budzi moje wątpliwości. Niezgoda na formę funkcjonowania krk powinna raczej, w przypadku osób wierzących, skutkować przejściem do innego kościoła chrześcijańskiego. Natomiast pozostawanie w obrębie tej wspólnoty (nawet jeżeli już nie w ramach wspólnoty zakonnej) jest potwierdzeniem swojej aprobaty dla wszelkich działań tejże. Tacy ludzie stwarzają pozory istnienia jakichś dwóch kościołów, z których jeden jest otwarty i nowoczesny, a drugi stanowi archaiczną, feudalną strukturę. Istnieje tylko ten drugi, nakładający od święta maskę otwartości na dialog, czy krytykę, wyrażaną przez tego typu rzekomych buntowników.  
Autor: Anna Salman  Dodano: 20-11-2011
Gabriel - antyklerykalna delikatność   10 na 10
Rzeczywiście spotyka się dużo hipokryzji w antyklerykalnych wypowiedziach krytykujących Kk i religię. To zastrzeżenia typu: nie zgadzam się np. na finansowe przywileje kleru, potępiam  jego pazerność, ale ja   nie walczę ani z kościołem ani z Bogiem. Tymczasem kler bez cienia przyzwoitości każdy, nawet najmniejszy, sprzeciw wobec jego wszechstronnego rozpasania traktuje właśnie jako uderzenie w kościół i religię i jawnie grozi wojną domową.   Czas najwyższy występować z otwartą przyłbicą, bo jako ateiści i ateistyczni racjonaliści nadal   będziemy traktowani jako niegroźni odszczepieńcy, jako społeczny wentyl bezpieczeństwa, jako pana Glempowe kundelki obszczekujące karawanę, która spokojnie jedzie dalej.
Dla mnie osobiście taka sytuacja jest upokarzająca.
Autor: Gabriel  Dodano: 20-11-2011
Piotr Napierała - to faktycznie interesujące   3 na 3
że krytycy KK bawią się w rozróżnienia, a obrońcy nie. Należało by zrobic pare szuokujaco areligijnych gestow by wyrownac nieco poziom dyskusji
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 21-11-2011
"obudzone demony" - Polskie nadęte EGO.   2 na 4
Jest absurdem nazywanie Karola Wojtyły "polskim papieżem".
To papież watykański z matki Ukrainki i ojca Litwina, który zrobił dla Polski i dla świata tyle złego, że wypadało by wreszcie przynajmniej wśród Racjonalistów zacząć o tym mówić i pisać.
Autor: "obudzone demony"  Dodano: 22-11-2011
JanPawełDrugi  -4 na 4
Autor tekstu, to komunista (chociaż twierdzi, że socjalista). Nic dziwnego, że aż kipi nienawiścią do Wojtyły i całego Kościoła. Tak został ukształtowany, przez towarzyszy broni.
Przykre, że racjonalizm, to w większości przypadków zwykła antychrześcijańska nagonka. Niczym się nie różnicie, od świętej inkwizycji.
Zamiast promować postawy racjonalnego myślenia, wy tylko atakujecie Kościół. Agresją, nie zdobędziecie zwolenników, a już na pewno niewielu da się nabrać na rewelacje komunistycznego bajkopisarza.
Autor: JanPawełDrugi  Dodano: 25-11-2011
TeddyF
Ks. Paczosowi francja dobrze zrobiła wnioskując z jego wykładów (można znaleźć na wwwdidaskalospl na yt), znormalniał bardziej od niejednego szeregowego katolika. Nie sądzę żeby herr terlik pozwolił mu cokolwiek napisać na swoim świetszym od boga portalu.
Autor: TeddyF  Dodano: 01-10-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365