Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
168.002.802 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7335 tekstów. Zajęłyby one 28952 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 840 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzę w boskość Chrystusa i jest wiele twierdzeń ortodoksyjnego wyznania wiary, pod którymi nie mogę się podpisać".
Komentarze do strony Homokaust

Dodaj swój komentarz…
Poltiser - Ironia   14 na 14
"Kiedy wyzwolono Auschwitz i uwolniono więźniów, homoseksualiści zostali przewiezieni do innego więzienia,
gdzie dalej odsiadywali karę za zwyrodnienie."

Jest wiele nonsensów współczesnej historii wartych przypomnienia. Jest również wiele faktów skrzętnie pomijanych w historiografii z tysiąca różnych powodów. Bez pełnego zrozumienia kontekstu będziemy skazani na powtarzanie przesądów albo tworzenie nowych. Dziękuję za tekst, czekam na więcej. Kolej na Łemków, Cyganów, Polaków, Ukraińców, Przesiedleńców polskich, niemieckich i wszystkich innych ofiar przesądów i ideologii XX wieku. Kolej na WSZYSTKICH pomijanych...

Liberalna demokracja jak ją znamy dzisiaj w krajach Zachodu (gdziekolwiek by one geograficznie nie były) to twór świeży, kruchy i nietrwały... Liczy sobie mniej niż 50 lat.
I jest łatwym celem dla kombinatorów różnej maści, jak dobitnie dowiodła oniemiałej publiczności prezydentura Busha, że też o machinacjach rodzimych polityków nie wspomnę.

Czuj duch!
Autor: Poltiser  Dodano: 27-01-2013
Reklama
Edzio - cześć i zaduma   7 na 7
...nad wszystkimi ofiarami Holokaustu,Homokaustu i innymi...minuta ciszy
Dziś na Viasat History od g.17 będzie blok poświęcony ofiarom Holokaustu
Autor: Edzio  Dodano: 27-01-2013
darkside   20 na 20
"Pojęcie nieproduktywności seksualnej, jałowości i przez to bezużyteczności społecznej to ideologia nazistowska."
Zastanawiające podobieństwo do ostatnich wypowiedzi radiomaryjnej posłanki Pawłowicz. Do całego strumienia wypowiedzi katolików. Faszyści przynajmniej nie udawali, że niosą miłość dla wszystkich. Byli uczciwsi. Ale chrześcijaństwo daje swym wyznawcom cały wachlarz możliwości schowania się ze swoją nienawiścią do Innego za doniosłymi acz najczęściej pustymi hasłami i deklaracjami.
Autor: darkside  Dodano: 27-01-2013
romaro   11 na 11
W Dumie odbyło się pierwsze czytanie ustawy mającej umożliwić karanie za "propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich". W rzeczywistości chodzi o restrykcyjne ograniczenie praw przedstawicieli mniejszości seksualnych. Przypomnieć tu należy ministra edukacji Giertycha. Jemu również przyświecała walka przeciwko "propagowaniu homoseksualizmu wśród nieletnich".
Równolegle do tego co dzieje się Dumie, w naszym parlamencie odbywa podobna debata, która z założenia miała być debatą nad związkami partnerskimi a przeobraziła się w manifestację homofobów przeciwko osobom które nie pasują pewnej grupie ludzi. Pytam się - czym sobie zasłużyli na taką nienawiść ze strony tej grupy? Jaki interes mają w tym ci politycy, którzy z sejmowej trybuny tą nienawiść podsycają?
Czy chodzi tylko o sejmowe stołki?
Autor: romaro  Dodano: 27-01-2013
Ewa Gąsowska - @autorka   3 na 3
Nie jest prawdą, że dopiero od niedawna wiemy, że w obozach koncentracyjnych przebywali Cyganie, czy homoseksualiści. Być może teraz się o tym nie mówi, ale dla mojego pokolenia, nie była to wiedza tajemna. W mojej wsi, żyli ludzie, którzy przeszli przez różne obozy, i nikt nie zabraniał im o tym mówić. Temat był często poruszany w szkole, jako przykład, że ludzie, niezależnie od tego jaką wyznają wiarę (na wsi żyli ludzie różnych wyznań i dwie parafie, katplicka i ewangelicka) wyznają, oraz z jakiej części świata pochodzą (na wsi byli naszymi sąsiadami Węgrzy, Żydzi, Niemcy, Czesi, Rosjanie), to są tacy sami. O seksie w czasach mojego dorastania się nie mówiło, ale komentowało się różne zachowania osób, i te zachowania były przykładem rozmów o miłości, odpowiedzialności, niegodziwości, utraty zaufania itp. Resztę wiedzy zdobywałam, tak jak i dzisiaj, z różnych książek.
Nie jest również prawdą, że komuniści, rozumiem, że po wojnie, tworzyli obozy koncentracyjne dla homoseksualistów. Z żadnego aktu prawnego to nie wynika. Proszę nie mylić wiedzy potocznej z nauką. Natomiast nie neguję, że np. w Łambinowicach, mogły się znależć takie osoby, ale obóz ten, po wojnie, nie miał statusu obozu koncentracyjnego.
Autor: Ewa Gąsowska  Dodano: 27-01-2013
Zielińska - No, nie wiem   3 na 3
Natomiast nie neguję, że np. w Łambinowicach, mogły się znaleźć takie
osoby, ale obóz ten, po wojnie, nie miał statusu obozu koncentracyjnego.
Obóz w Łambinowicach był obozem koncentracyjnym dla przesiedlanych Niemców. Tak mówi dokument o utworzeniu tego obozu. Tylko (może tylko dla uspokojenia własnego sumienia) dodam - koncentracja «gromadzenie ludzi, obiektów itp. w jednym miejscu» (internetowy słownik - PWN). Słyszałam podobne tłumaczenie dot. obozów koncentracyjnych dla jeńców rosyjskich w latach dwudziestych.
Autor: Zielińska  Dodano: 27-01-2013
Stefan Dudziński - stefan
Jeśli hitlerowcy wymordowali prawie wszystkich żydów w krajach które podbili to ma się rozumieć że mogli się wśród nich znależć homoseksualiści.Ale jest pewne że holokaust swoimi rozmiarami przewyższał wszystkie zbrodnie dokonane przez nazistów.A dlaczego się o tym zapomina,oczywiście nie jest to współcześnie wygodne teraz lepiej widzieć żyda agresora,krwiopijcę widzieć w nim wszystko zło tego świata-taka jest dzisiaj moda i wygoda ,inne poglądy są niepopularne. 
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 28-01-2013
Piastun - Dlaczego
Dlaczego cenzurujecie FAKTY historyczne?
Autor: Piastun  Dodano: 29-01-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365