Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.359.655 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 220 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym.

Dodaj swój komentarz…
Stanisław Marek Nowak - A klauzula sumienia?   10 na 10
Panie Robercie, zupełnie nie pojmuję, jak mógł Pan zapomnieć o fundamentalej kwestii braku w polskim prawie klauzuli sumienia dla farmaceutów czy też zawodów pokrewnych i niewystarczającej ochronie sumień lekarskich. To woła o pomstę do nieba!

Ps. Jak to możliwe, że prawo przewiduje istnienie "leków homeopatycznych", nie przewiduje zaś istnienia "leczniczych relikwii"? I to w świetle ostatnio ogłoszonego cudu? A co z refundacją zakupu tychże?
Autor: Stanisław Marek Nowak  Dodano: 21-02-2013
Reklama
M.A.Danecki - do autora   5 na 5
Świetny tekst ja idąc tym torem zastanawiam się czy ktoś nie oskarży Pana o obrazę uczuc religijnych to by była fajna płęta cha, cha
Pozdrawiam
Autor: M.A.Danecki  Dodano: 21-02-2013
Proch   2 na 2
Coś musiałem zostawić szanownym komentatorom :)
Poza tym skupiłem się raczej na relacji urząd państwowy - autonomiczny Kościół. Klauzula sumienia to trochę inna kategoria problemu związana z wyznawcą religii, a nie instytucją Kościoła.
Zastanawiam się, czy związki wyznaniowe wchodzą w jakąś relację z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa... Pomijam zagadnienie święcenia przez księży nowych biur Inspekcji :)
Autor: Proch  Dodano: 21-02-2013
RX500   11 na 11
Trzeba poważnie zastanowić się czy nie odebrać policji i prokuraturze prawa do interwencji w kościołach i związkach wyznaniowych.
-Straży pożarnej też. Gdy się kościół zapali (oczywiście zupełnie przypadkiem), niech żadna państwowa jednostka nie pcha się tam z sikawkami.
Autor: RX500  Dodano: 21-02-2013
romaro   4 na 4
"Państwo nie powinno się mieszać w sprawy organizacji kultu religijnego"
Już nie długo, jak co roku zresztą, będziemy świadkami tzw. drogi krzyżowej . Drogi publiczne staną się areną cyrkową, na których policjanci będą odgrywać rolę rzymskich legionistów.
Autor: romaro  Dodano: 21-02-2013
Proch - Straż Pożarna!   6 na 6
Dobry trop!
pgo24.pl/2012/10/grodzisk-koscioly-kontrolowane/
W czasie kontroli zasugerowano wiele prewencyjnych rozwiązań, a także poinformowano gospodarzy wymienionych budynków o możliwościach technicznych poprawy bezpieczeństwa obiektów. W obecności komisji oraz osób odpowiedzialnych za budynki sporządzono stosowną dokumentację zawierającą spostrzeżenia oraz uwagi wynikające z przeprowadzonej kontroli. Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej zwracał szczególną uwagę na sposób zabezpieczenia przeciwpożarowego.
Wara straży pożarnej od autonomicznego kościoła!
Autor: Proch  Dodano: 21-02-2013
M.A.Danecki - do autora   6 na 6
ale Wyższy Urząd Górniczy już należy do tej kategorii np w Wieliczce i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uniemożliwiła sprawowanie kultu TV Trwam na platformie cyfrowej, no i mamy jeszcze naszą kochaną drogówkę jakich kłopotów narobili ostatnio biskupowi jak wracał bardzo zmęczony "odprawianiem kultu" a mieli się czepiac energetyki że postawiła słup w złym miejscu
Pozdrawiam
Autor: M.A.Danecki  Dodano: 21-02-2013
Proch - Komornicy   1 na 1
Właśnie trafiłem na ten artykuł: wyborcza.pl/1,7(*)danska_jest_bankrutem_.html#MT
A w nim cytat:
Czy komornik może zlicytować siedzibę kurii i katedrę? - Teoretycznie możliwa jest licytacja kościoła, choć nie słyszałem o takim przypadku w Polsce - mówi Robert Damski, rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Gdańsku. - Natomiast w przypadku ruchomości możemy zajmować i licytować wszystkie z wyłączeniem tych służących kultowi religijnemu - dodaje.
Ciekawe z jakiej ustawy to wynika...
Autor: Proch  Dodano: 21-02-2013
romaro - Proch   1 na 1
Ciekawe z jakiej ustawy to wynika...
Na podstawie art. 829 KPC, który mówi, iż "egzekucji nie podlegają przedmioty służące do wykonywania praktyk religijnych" umorzona została komornicza egzekucja kościoła i cmentarza w Dalikowie swego czasu.
A oto pełna treść tego artykułu:
art. 829 KPC
6) przedmioty niezbędne do nauki, papiery osobiste, odznaczenia i przedmioty służące do wykonywania praktyk religijnych oraz przedmioty codziennego użytku, które mogą być sprzedane tylko znacznie poniżej ich wartości, a dla dłużnika mają znaczną wartość użytkową.

Dodam tylko, że kościół chciał kupić Jerzy Urban, ale gmina nie przedstawiła mu swoich warunków.
Wystarczy telewizor przełączyć na kanał "RELIGIA" albo "TV TRWAM". Można też na logo TVP przykleić krzyżyk i komornik go nie zabierze.
RX500 - przepraszam pomyliłem okna.
Autor: romaro  Dodano: 21-02-2013
RX500 - Komornik   7 na 7
Natomiast w przypadku ruchomości możemy zajmować i licytować wszystkie z wyłączeniem tych służących kultowi religijnemu - dodaje.
-Fajnie. Jak komornik przyjdzie po telewizor to wystarczy klęknąć przed nim z różańcem i niech spróbuje ruszyć "obiekt kultu."
Autor: RX500  Dodano: 21-02-2013
Robin99   3 na 3
Idiotyzmy prawne są niepoliczalne. Jest gdzieś lista przedmiotów kultu. Jakie są warunki, że dana rzecz jest przedmiotem kultu, a inna nie jest. Czy np. będąc zadłużonym pastafarianem, komornik będzie mógł zlicytować mój rondel?
Autor: Robin99  Dodano: 21-02-2013
Ojciec Destrukcjanin - Tak sobie czytam gazety...   4 na 4
Hipoteka pałacu biskupa w Gdańsku Oliwie obciążona na przeszło dwadzieścia baniek. Pewnie wydali na propagowanie ubóstwa. Czekam na licytację. Może Bracia Pastafarianie kupią? Polecam. Świetna lokalizacja.
Autor: Ojciec Destrukcjanin  Dodano: 21-02-2013
oportunista   1 na 1
Szczerze rozbawiony P.S.
Chylę czoła przed rozsądkiem i zapobiegliwością.
Autor: oportunista  Dodano: 21-02-2013
Szary Myszak - Sikanie z urzedu @RX500   3 na 3
"Gdy się kościół zapali (oczywiście zupełnie przypadkiem), niech żadna państwowa jednostka nie pcha się tam z sikawkami"
Oczywiscie, pelny respekt dla autonomi - wierni moga sobie obsikac zgliszcza we wlasnym zakresie.
Autor: Szary Myszak  Dodano: 22-02-2013
mucho_much   1 na 1
Tego typu wyglupy sa mozliwe tylko dlatego, ze polski urzad jest w rekach ludzi wychowanych w duchu k. Nic sie nie zmieni tak dlugo jak dlugo te misiaczki, decydujace o zyciu obywateli nie zrozumieja co to znaczy rozdzial panstwa i kosciola. Tak sie stanie dopiero jak owi urzednicy pojda na emeryture i zostana zastapieni urzednikami swieckimi lub zatrudnienie w urzedzie panstwowym przestanie byc dostepne dla ludzi deklarujacych przynaleznosc religijna.  A straz pozarna  trzeba wyslac aby pozar nie przeskoczyl na pobliskie domy :)
Autor: mucho_much  Dodano: 23-02-2013
Kiełczewski - San-Epid-badanie na nosicielstwo   3 na 3
 Pleban podczas mszy podaje komunię/chostię/palcami i wielkie dzięki inspektorom sanepidu,że nie czepiają się o badania na nosicielstwo,Aids i parę innych o które dręczą pracowników barów,knajp czy sklepów spożywczych.Chwała im za to i za brak zakazu przez GIS całowania stuły po spowiedzi.
Autor: Kiełczewski  Dodano: 23-02-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365