Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.357.430 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 210 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Żadna religia nie utrzymuje się dzięki argumentacji; jej wyznawcy czerpią siły z uczucia spokoju i pewności, jakie daje poczucie, że czyni się to, co słuszne. Kto zaś czyni to, co słuszne, może, w myśl obietnicy, zawsze spodziewać się nagrody.

Dodaj swój komentarz…
piotr.warszcz - wreszcie nieco mniej hipokryzji   2 na 2
Rewelacyjny wywiad, fajnie że tak na ciepło się nim z nami dzielicie. Wypowiedź Hilary jest oczywiście zawodowo politycznie poprawna, ale pozbawiona hipokryzji. I ta szczerość jest jakimś znakiem czasu. W dzisiejszym, tak powszechnie skomunikowanym świecie, nie da się już dłużej utrzymywać opinii pachnących nieszczerością i gołym okiem widoczną koniunkturalnością. Ufam, że inni politycy również zaskoczą. Parafrazując: Idźcie tą drogą!
Autor: piotr.warszcz  Dodano: 09-02-2011
Reklama
Czesław Szymoniak   1 na 1
Czy świat arabski mogłby sie uwolnić od dominacji religii islamskiej? To zagadnienie wydaje mi sie istotne. Zdaje sie że to nie ten czas jeszcze. Nie wiadomo jak głęboko i w jakim kierunku pojdą przemiany w Egipcie. Jakaś forma fundamentalizmu nie wykluczona.
Autor: Czesław Szymoniak Dodano: 09-02-2011
Dominik Gajewski   1 na 1
A ja u niej widzę chciejstwa-wydawajstwa zmieszane z patosem. Ostatnio oglądałem program propagandowy (na Discovery chyba) o pracy pani Hillary gdzie pokazywali jak wspaniale negocjuje się w Afganistanie wyciągając wnioski z przeszłości, było to okraszone bełkotem jej na temat Wolności&Demokracji którego nie powstydzili by się komuniści z czasów ZSRR. Na koniec programu był tylko mały zgrzyt bo w podsumowaniu wyszło że się wszystko rypło. Przypomina mi to inny program który oglądałem o amerykańskich łodziach podwodnych do wyszukiwania rosyjskich okrętów podwodnych, w całym piano nad technika i świetnym wyszkoleniu oraz niezbędnością tych anty-atomowych okrętów i ich wyższością nad radzieckimi. Gdy padło pytanie a ile tych okrętów zlokalizowaliście? jako odpowiedz otrzymali że jeden jak się z nim przypadkowo lekko zderzyli. Jest ona cynicznym politycznym graczem nie widzącym że piłuje gałąź na której sama siedzi ale to typowe dla takich jak ona populistów. Potem ona rozłoży raczki i powie - a chcieliśmy dobrze. Polecam o wiele lepszy tekst tu na portalu www.racjonalista.pl/kk.php/s,910
PS prawdziwą twarz potwora pieknie pani Hillary pokazała przy sprawie Wikileaks, z tego co pamiętam postulowała zniszczenie pana Assagne (Sic! przejęła władze sądownicza widać).
Autor: Dominik Gajewski  Dodano: 09-02-2011
kobieta - "Nie bojcie sie islamistow"
Google:    "Räds inte islamisterna"   Ian Buruma (Sydsvenskan)

Strach przed islamistami spowodowal, ze USA zalewalo dyktatora Egiptu pieniedzmi i bronia,
razem z innymi panstwami patrzono przez palce jak ciemiezono tam ludzi. Dla lepszego samopoczucia kreowano niezgodny z rzeczywistoscia wizerunek, ktory jeszcze bardziej wzmacnial stereotypowe myslenie o calej cywilizacji. 
To nie demonstranci tylko Mubarak ze swoimi zwolennikami zaczeli uzywac przemocy, dlatego nie wolno odebrac Egipcjanom prawa do wyboru kogo chca, zeby nie pogorszyc sytuacji, pisze Ian Buruma. 

Nasze media podaly, ze Mubarak jest najbogatszym czlowiekiem swiata - bogatszy od Billa Gates. Polecam artykul, poniewaz nawiazuje do wydarzen w Polsce lat 80-tych.
Autor: kobieta  Dodano: 11-02-2011
kobieta - Po 30- latach  0 na 2
Koniec ery Mubaraka.
Dzielni Egipcjanie. Brawo!
Autor: kobieta  Dodano: 11-02-2011
coreless   1 na 1
Bójmy się ich na tyle, na ile zasługują.
Autor: coreless  Dodano: 11-02-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365