Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.035.707 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7350 tekstów. Zajęłyby one 29000 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3537 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Człowiek mądry więcej pożytku wyciągnie z posiadania wrogów, niż głupiec z posiadania przyjaciół."

Dodaj swój komentarz…
Koraszewski - @R.Potocki
Proste rozwiązanie, jeśli ktoś się chce rozpisać - należy założyć wątek na forum, gdzie nie ma takich ograniczeń.  
Autor: Koraszewski  Dodano: 18-09-2013
Reklama
R.Potocki - cześć VI
Bo przepis regulaminu mówiący: „masz 1300” znaków jest totalitarnym dogmatem „treściwości”, kastrującym liberalny indywidualizm i niepowtarzalność każdego człowieka – tak Islamofoba jak i socjaldemokraty. Bo to że, socjaldemokraci piszą posty na 3 zdania odnośnie li-tylko jednego zdania w artykule pana McDonalda, to wcale nie oznacza, że są lepsi i treściwsi od Liberałów.
No i proszę, jest już godzina 03.17.
Pozdrowienia
Liberał-atheista
Autor: R.Potocki  Dodano: 18-09-2013
R.Potocki - część V
Czy w tych IV powyższych komentarzach, które - za przeproszeniem na tym portalu – CUDEM - zdołałem opublikować w nierozerwalnej kolejności, napisałem coś za dużo i niestreszczonego? Chciałem też napisać, że chociaż jest późno, to zamierzam przeczytać jeszcze dwa, góra trzy artykuły z tego portalu. Cholera wi, może jest on naprawdę „rzygiem” ?nienawiści?, ale regulamin, nawet podrzędnego portalu jest jednak też prawem i trzeba postarać się tworzyć je tak mądrze, żeby ograniczenia były konieczne i nie można było ich omijać, bo inaczej można to happeningowo wykpić i regulamin staje się śmieszny. No dobra, co to chciałem jeszcze powiedzieć. Piję właśnie sok malinowy i „nieracjonalnie” palę „tradycyjnego” (sorry za to religijne słowo-klucz) papierosa, bo mi e-fajka przecieka i muszę ją reklamować. Tylko możesz 1300 znaków, dobre sobie. Ciekawe, czy mi to sam wielki Mariusz zabronił. W ogóle to go lubię, łubu-dubu, łubu-dubu, kłaniam się panu, panie Prezesie Klubu, tylko może chociaż 1500 znaków, albo co 10 minut? Albo - Ja - w drodze wyjątku… Bo ja jestem liberalnie niepowtarzalny i wyjątkowy, jak zresztą każdy, więc każdy trochę inaczej i niepowtarzalniej rozumie rozsądny imperatyw "streszczaj się"
Autor: R.Potocki  Dodano: 18-09-2013
R.Potocki - odnośnie IV   1 na 1
odnośnie neologizmu "rzyg" nienawiści - część IV

…się w końcu sam porzygałem … na socjal-demokratyczny beton
Ja doskonale rozumiem, że można się bać Religii Pokoju, ale uważam, że w takim razie należy się najzwyczajniej zamknąć, a nie dodatkowo, pijarowsko walczyć o sztuczną i fałszywą zmianę wizerunku tej ideologii. Bo chodzi o to, że Socjaldemokratyczny Beton w walce z „Islamofobami” stosuje paragrafy lub wręcz je tworzy, co utrudnia głoszenie zwykłej krytyki lub po prostu walkę o nazwanie rzeczy po imieniu.

PS. Zgadłem, że jest pan Socjaldemokratą? Bo niczego nie zamierzałem objawiać.
PS. Drogi Racjonalisto.pl! Dlaczego muszę się ograniczać tylko do 1300 znaków albo czekać 20 min. na opublikowanie kolejnego komentarza? Jest godzina 01.24. Ludzie chcą spać! I w ogóle nie zawsze warto małpować tłitery i takie inne. Mam w sobie wewnętrzny, subiektywny imperatyw: „streszczaj się”
Autor: R.Potocki  Dodano: 18-09-2013
R.Potocki - odnośnie III   2 na 2
Idąc dalej, może McDonald jednak jakoś, nie wiadomo z jakich powodów, cudem sądzi, że Koran jest pastiszem, to jeszcze raz zwrócę uwagę, że przeraziło pana tylko jedno zdanie w jego i tak krótkim artykule. Nie zwrócił pan uwagi na inne zdania, z których winika, że mężczyzna może rozpruwać penisem 8-letnią dziewczynkę, a nazywa się to … małżeństwem … według … „oryginalnego” Koranu (który jest świętą księgo dla milionów ludzi…). W ogóle zignorował pan wiele innych niewygodnych zdań. Innymi słowy, z j-e-d-n-e-g-o z-d-a-n-i-a zrobił pan „skalę” i to „nienawiści” oraz „wielki” „rzyg” „nienawiści”. To co pan pisze, to może być histeria, ale się przy tym nie upieram. A w ogóle to jak przeczytałem „wielki rzyg nienawiści” to się w końcu sam porzygałem.
Autor: R.Potocki  Dodano: 18-09-2013
R.Potocki   2 na 2
Pan McDonald napisał, że: Koran, jako domniemane objawienie bezpośrednio od Boga ustami anioła, stanowi oczywisty pastisz innych, żydowskich, chrześcijańskich, zoroastriańskich i animistycznych źródeł”.
Ale z dalszych linijek jego przemyśleń nie wynika, że inne źródła są oryginalne. To już pana wniosek (albo histeria). Jest wiele artykułów a może nawet portali, filmów dokumentalnych, które udolnie bądź nieudolnie, prawdziwie bądź nieprawdziwie, przekonywująco bądź nieprzekonywująco głoszą, na przykład, że Stary Testament jest zlepkiem mitów np. zerżniętych ze Starożytnego Egiptu. Nie wiem, czy pan McDonald te „dokumenty” zna, ale proszę mi nie objawiać, że pan wie, iż McDonald ich nie zna i w jego myślach dryfuje teza, że Stary Testament jest „oryginalny” a Koran – „święta księga dla milionów ludzi, to zaledwie pastisz innych źródeł” koniec cytatu z Pańskiego objawienia.
Autor: R.Potocki  Dodano: 18-09-2013
R.Potocki - odnośnie neologizmu "rzyg"..   1 na 1
Pan Kostuch napisał:
„Zadziwia mnie skala nienawiści do islamu na tym portalu. Cały ten artykuł, to jeden wielki rzyg nienawiści. Autor ma niezły tupet, sądząc, że święta księga dla wielu milionów ludzi, to zaledwie "pastisz innych źródeł"”.

Drogi Panie P. Kostuch
Proszę zwrócić uwagę, jak działa pana mózg. Z całego tekstu pochylił się pan tylko nad jednym, (słownie jednym) zdaniem, które wywołało u pana zadziwienie, co do skali nienawiści do islamu nad tym portalu. Wobec czego, ja się pochylę nad tym jednym pana zdaniem.
Autor: R.Potocki  Dodano: 17-09-2013
RX500 - @P. Kostuch   1 na 1
Zadziwia mnie skala nienawiści do islamu na tym portalu. Cały ten artykuł, to jeden wielki rzyg nienawiści. Autor ma niezły tupet, sądząc, że święta księga dla wielu milionów ludzi, to zaledwie "pastisz innych źródeł".
-Wiesz, jakoś tak wyszło. Pewnego dnia wstaliśmy sobie lewą nogą i postanowiliśmy, że będziemy nienawidzić muzułmanów, zupełnie już nie pamiętam dlaczego.... Musisz to jakoś odkręcić ukazując ich pozytywne cechy, może wzbudzisz naszą sympatię do tych brodatych psycholi...
-Co do Koranu to dokładnie tak jest, to tylko bzdety oparte na innych bzdetach, z tym że jeszcze głupsze i z większą dawką nienawiści i pogardy wobec "innych" (tu niemuzułmanów). A że coś jest święte dla milionów, to o czym ma niby świadczyć? To jakiś racjonalny argument?!
Autor: RX500  Dodano: 17-09-2013
KORIUS - @Kostuch   3 na 3
Zadziwia mnie skala nienawiści do islamu na tym portalu.
-A mnie zadziwia skala oburzenia i współczucia, wobec krytyki obecnie najgłupszej, najbardziej  szkodliwej, zniewalającej i morderczej ideologii jaka istnieje na Ziemi. Więc może idź islamistów uspokajać?! Tu wojuje się tylko słowem. Jeśli nie stać cię na odniesienie się do faktów i przytoczonych argumentów to darmo nie pajacuj.
Autor: KORIUS  Dodano: 16-09-2013
radon - Do P. Kostuch   3 na 3
"Czytając ten portal, można odnieść wrażenie, że pod każdą burką tyka bomba"

... Ale może być !
Autor: radon  Dodano: 15-09-2013
P.Kostuch - Nienawiść do islamu.  -1 na 5
Zadziwia mnie skala nienawiści do islamu na tym portalu. Cały ten artykuł, to jeden wielki rzyg nienawiści. Autor ma niezły tupet, sądząc, że święta księga dla wielu milionów ludzi, to zaledwie "pastisz innych źródeł". Tak, jakby inne święte księgi były czymś oryginalnym i objawionym, a Koran to jakiś pastisz. Ludzie, przyhamujcie! Czytając ten portal, można odnieść wrażenie, że pod każdą burką tyka bomba. Wasze podejście do islamu jest takie, jakby przez lefebrystów przyprawiać gębę fanatyzmu każdemu chrześcijaninowi.
Autor: P.Kostuch  Dodano: 15-09-2013
pawelww - Strach do islamu   13 na 13
Strach ma wielkie oczy . Wiemy o tym wszyscy . Religie właśnie działają na strachu , ludzkiej głupocie i ciemnocie . To religie dążą do zmniejszenia edukacji w śród społeczeństwa . To religie znęcają się nad człowiekiem . To religie rozbijają małżeństwa i w końcu to religie mordują wywołują wojny . Dla mnie każdą rerligia powinna nie wychodzić po za mury domostw oraz ich kościołó . Okazywanie przynależności do jakiejkolwiek rteligi w przestrzeni publicznej powinno byc karane więzieniem . Płacenie przez państwa pieniędzy na wyznania religijne powinno być zakazane . Piękne słowa głoszą wyznaniowcy . Jak nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam . Wiary miłości i pokoju które wyrżneły miliardy istnień ludzkich na całęj naszej planecie . 
Autor: pawelww  Dodano: 14-09-2013
mieczysławski - muzułmanin w świeckim państwie   14 na 14
Muzułmanie, tak jak inni emigranci powinni deklarować jako warunek pobytu przestrzeganie prawa świeckiego pod groźbą deportacji.

Wierzący wymusili w sposób niezgodny z prawem nadzwyczajne przywileje, które stały się prawem "zwyczajowym", a z stąd blisko do zmian konstytucyjnych.

Warto przypomnieć historię jak faszyści i komuniści dochodzili do władzy, historię wojen religijnych, te lekcje historii powinny być ostrzeżeniem, podobnie jak muzeum w Oświęcimiu.

Dawno temu w Toruniu była wystawa w podziemiach ratuszu "Średniowieczne narzędzia tortur", było też o inkwizycji, bo wtedy ruszyła "produkcja na dużą skalę" maszyn do torturowania ludzi, a pomysłowość w konstruowaniu była duża i często wynikało to z wiedzy jak zadać najsilniejszy ból.

Należy głośno krzyczeć STOP dla przemocy religijnej!
Autor: mieczysławski  Dodano: 14-09-2013
mieczysławski - szatańskie wersety   13 na 13
Salman Rushdie skrytykował Koran w Szatańskich Wersetach, co spowodowało wydanie wyroku śmierci, do dzisiaj się ukrywa.

Biblia posiada wersety, które można też uznać za szatańskie, ale brakuje odważnych ludzi głośno o tym mówiących, starzy ateiści strofują młodych, żeby siedzieli cicho.

Milczenie jest przyzwoleniem na działanie fanatyków, którzy małymi krokami zdobywają wpływy, żądają zapisu prawnego w świeckich państwach o ochronie uczuć religijnych, co w praktyce oznacza całkowity zakaz krytyki i wolności wypowiedzi.

Faszyzm i rasizm został zdelegalizowany, Main Kampf może być  traktowana tylko jako część historii.

Biblia w krajach muzułmańskich jest nielegalna, zakazane jest wwożenie, jest to ciężkie przestępstwo. Trwają czystki etniczno-religijne, kościoły są burzone, chrześcijanie uciekają.
Nie rozumiem dziwnej tolerancji, która działa tylko w jedną stronę, a można by się potargować, katolicy tu są nieaktywni, zagrożenie widzą  od strony ateistów domagających się poszanowania świeckiego prawa i wolności wypowiedzi.
Autor: mieczysławski  Dodano: 14-09-2013
Jan Werbiński   14 na 14
Nie tylko Mahomet jest postacią fikcyjną. Jeśli użyjemy logicznego rozumowania, to Jezus też nie mógł istnieć, bo będąc człowiekiem miał chromosom Y i męską połowę DNA, co wyklucza niepokalane poczęcie przez boga istniejącego przed wyewoluowaniem naczelnych.Zapewne ojcem ktoś z otoczenia Marii. Uległa pokusie i zamiast się przyznać, to wcisnęła Józefowi bajkę o niepokalanym poczęciu i ten biedak uwierzył. :)
Autor: Jan Werbiński  Dodano: 14-09-2013
Adam Żuchowicz   10 na 12
Nie znam arabskiego, więc fragmenty koranu czytałem tylko w tłumaczeniach, ale te fragmenty wystarczą, żeby się przerazić. Myślę, że koran jest dokumentem, który w zupełności wystarczy do delegalizacji organizacji na niego się powołującej. Nie wiem czy to na pewno jest prawda, ale kilka razy gdzieś czytałem, że mahometanin nie jest w stanie uzyskać obywatelstwa Japonii, jeżeli tak to tym bardziej chciałbym, żebyśmy budowali "drugą Japonię" :-)
Autor: Adam Żuchowicz  Dodano: 14-09-2013
KORIUS   10 na 12
"Bo skoro nakaz Boży może usprawiedliwić czystkę etniczną, dlaczego nie miałby usprawiedliwić gwałtu na ośmiolatce?"
-Co ciekawe takie zdarzenia nie wywołują specjalnego oburzenia u "oświeconych racjonalistów" pojawiających się na tym portalu. Wszystko są w stanie usprawiedliwić i zbagatelizować, także ludzkie cierpienie i zniewolenie. Prawdziwe oburzenie wywołuje i nich dopiero nazwanie islamskiej dziczy...no właśnie tak.
Autor: KORIUS  Dodano: 14-09-2013

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365