Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.466.768 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 71 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Hipokryzja to wstydliwośc łajdaka."

Dodaj swój komentarz…
Misanthrope   10 na 16
Palikot miał szansę coś zrobić działając w komisji pt. przyjazne państwo. Nic nie zrobiono, o czym się boleśnie przekonuję załatwiając kilka spraw w urzędach. Rządzi paragraf i zupełny brak czegoś, co zwiemy zdrowym rozsądkiem. Nie wiem, jakie to państwo jest, ale ciągle raczej mało przyjazne. W ostatnich wyborach Ruch Palikota dostał sporę poparcie społeczne, które znowuż zostało roztrwonione na akcje palenia marychy i popierania gejów na zmianę z wykłócaniem się z feministkami. A ja głupi sądziłem że najważniejsze problemy Polski to służba zdrowia (chociażby ostatni raport o sytuacji ludzi starszych), nauka i edukacja, niezdrowa administracja i marnowanie publicznych środków. Wszystko to nakazuje raczej nie spodziewać się wiele po tej nowej partii. Niestety, ale głosować dalej nie ma na kogo.
Autor: Misanthrope  Dodano: 08-10-2013
Reklama
Frank Holman - wow wow wow - Redakcjo   2 na 2
Ten tekst przed publikacją wymaga ogromnej pracy redakcyjnej. Jest strasznie chaotyczny, w wielu miejscach występują błędy interpunkcyjne, nie wiadomo gdzie zaczynają się a gdzie kończą cytaty. Akapity nie rozłączają kolejnych myśli i wątków. Ja czytam to i nic nie rozumiem....
Autor: Frank Holman  Dodano: 08-10-2013
Piotr Napierała - Czy SLD panu płaci?   2 na 4
za czepianie się JEDYNEJ ŚWIECKIEJ partii w Polsce - ?
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 08-10-2013
Kamil Kłosiński - Legalizm a oportunizm
Postulat bardzo ciekawy,istotnie w polskiej tradycji prawnej rewolucyjny.Czy słuszny?Trudno w kilku zdaniach komentarza przeprowadzić wyczerpującą analizę (można pokusić się o napisanie całego tekstu,literatura jest bogata).Wydaje mi się,że słusznym krokiem ustawodawcy byłoby rozszerzenie czynników społecznych branych pod uwagę przy ustalaniu odpowiedzialności karnej,w szczególności ekskulpacji. W tej chwili możliwości takie są ograniczone do elementów składających się na pojęcie "społecznej szkodliwości czynu",dyrektyw sądowego wymiaru kary (art.53 kk)oraz "w szczególnie uzasadnionych wypadkach" nadzwyczajnego złagodzenia kary.Te dwie ostatnie,jako ograniczone tylko dla orzekania o karze (czyli gdy wina zostanie udowodniona)być może powinny być brane pod uwagę już na etapie postępowania przygotowawczego,by nie dopuścić do spraw podobnych do tej Arkadiusza K. czy Radosława Agatowskiego.Ale nie tylko takich,bo istnieje też sprawa np. funkcjonariuszy działających pod przykryciem,którzy dokonują pomniejszych przestępstw,by dopaść grube ryby.Obecna regulacja nakazuje prokuratorowi każdorazowo wszczęcie postępowania i dopiero późniejsze jego umorzenie(najczęściej),co chyba jest zbędną papierologią.Problem istnieje i trzeba się nad nim pochylić.
Autor: Kamil Kłosiński  Dodano: 08-10-2013
dalmor - Tekst do poprawki   2 na 2
"sprawia wrażenie
chaotycznej i nieprzemyślanej konstrukcji" = to cytat z tekstu, ale idealnie nadający się jako komentarz do niego! Ja rozumiem drobne błędy, ale konstrukcje zdaniowe w tym tekście oraz liczne błędy interpunkcyjne uniemożliwiają jego prawidłowe rozumienie.
Bardzo proszę  popracować nad nim redakcyjne, bo to wstyd dla portalu, że zamieszczono go w takiej formie.
Przykładowe zdanie: "Rozwinięcie zasygnalizowanych w deklaracji spraw w obszernym opracowaniu zawierającym tezy programowe może prowokować jednak do
zadawania większej ilości pytań niż znalezienia odpowiedzi szczególnie w sprawach gospodarczych wymagających odrębnego omówienia"
Autor: dalmor  Dodano: 08-10-2013
Arminius - oportunista Palikot  -1 na 11
Palikot to krzykacz i oportunista. Nie ma żadnego programu i nie chce mieć. Wyzyskuje chwilę i nastroje, szukając niszy, którą może wyeksploatować i dzięki której może zaistnieć.  Dzisiaj eksploatuje antyklerykalizm jutro to może być coś całkiem innego. Początki jego kariery są w tym względzie bardzo pouczające.
Autor: Arminius  Dodano: 08-10-2013
Krzysztof Sykta - re  0 na 6
Ruch Palikota to nie partia lewicowa tylko przystawka Platformy stworzona do tego by uwalić SLD, nie udało się, to teraz szukają nowych ścieżek do spółki z ludźmi Kwaśniewskiego i UW. Te same środowiska rozwalały SLD w latach 2001-2004 tworząc SDRP a potem demokratów, młodzież już nie pamięta, jak Miller we mgle rozwalił się śmigłowcem ale przeżył, Borowski tworzył nową partię o której już nikt nie pamięta a potem Belka, Hausner i Kwaśniewski łączyli się z uwowcami (Frasyniuk, Onyszkiewicz,m Michnik i inni) przez co doszło do kuriozalnej sytuacji, chyba po raz pierwszy w historii, że rządy przejęła opozycja pozaparlamentarna, SLD miał większość a karty rozdawał Kwaśniewski z Michnikiem. Pytanie, czemu tak bardzo chciano zniszczyć rząd Millera? Obecnie nazwy partii się zmieniły a w pałacu prezydenckim znowu siedzi grupa Kwaśniewskiego, Nałęcz i ekspert od wszystkiego Marek Belka z nadania MFW.
Autor: Krzysztof Sykta  Dodano: 08-10-2013
Damian Jozefczyk - No i co teraz?
W poprzednich wyborach glosowalem na Palikota. Z jednej strony fajnie, ze walczy o wazne jak dla mnie rzeczy - rownouprawnienie homoseksualistow (do zwiazkow, a moze nawet malzenstw z adopcja dzieci), czy innych swiatopogladow/wyznan. Jednak rozumiem, ze nie to jest najwazniejsze. Wazniejsza jest sluzba zdrowia, edukacja, bezrobocie, oszczednosci w rzadzie i tak sobie mysle, czy Palikot mial szanse sie w tych dziedzinach wykazac, czy nie (za malo glosow). Na pewno rozczarowal mnie (BARDZO!) swoim glupim komentarzem o gwalcie, bo czlowiekowi o pogladach lewicowych na takim stanowisku nie przystoi. Rozumiem gdyby powiedzial to Jarek, bo kazdy wie ze on nienawidzi kazdego kto nie pod jego rzadami. Na kogo glosowac teraz? Dac kolejna szanse Palikotowi? Czy moze mniejsze zlo PO (SLD nie z powodu Millera)? Trudny wybor - pozyjemy zobaczymy. Najchetniej zaglosowalbym na Kalisza...
Autor: Damian Jozefczyk  Dodano: 08-10-2013
Frank Holman - @Krzysztof Sykta  -3 na 3
Miller, Millerem, ale przeżyła też wtedy ta kłamliwa sucz fałszująca ustawy. Wrrrr; aż do tej pory złość ciśnie mi się na usta.
Autor: Frank Holman  Dodano: 08-10-2013
Michal W. - po co ta wiadomośc?  -2 na 4
Dziwie się, że na portalu Racjonalista są opisywane takie rzeczy jak tworzenie nowej partii pana Palikota. Ten człowiek miał już czas, żeby pokazać swoją wizję na Polskę. A co pokazał - próby legalizacji marihuany i zdjęcia krzyża z sali obrad w sejmie (który to krzyż wisi w miejscu pracy 430 osób, czyli ok. 0,011% mieszkańców kraju). Uważacie, że nowa partia jest w stanie zrobić coś więcej niż poprzednia?
Wg mnie jedyny powód tego zamieszania to wybory do europarlamentu oraz wybory samorządowe w 2014, a tworzenie nowej partii to wspaniała możliwość na pojawienie się w czołówkach wiadomości i zamydelniu oczu o wspaniałym kraju, którym to staną się ziemie między Odrą, a Bugiem, jeśli tylko wybory zdecydują się na pana P. i jego klikę.

PS. Tak, chciałbym żeby w końcu pojawiła się na naszej scenie politycznej partia o świeckim światopoglądzie, która będzie charakteryzowała się racjonalnym myśleniem, a zamiast walką z krzyżami będziez zajmowała się gospodarką, edukacją czy ochroną zdrowia.
Autor: Michal W.  Dodano: 08-10-2013
Arminius - co to za etyka? - F. Holman   8 na 8
"Miller, Millerem, ale przeżyła też wtedy ta kłamliwa sucz fałszująca ustawy. Wrrrr; aż do tej pory złość ciśnie mi się na usta."
Czy Pan ubolewa nad tym, że ktoś nie zginął w wypadku helikoptera???
Autor: Arminius  Dodano: 08-10-2013
ratus   4 na 4
Polityczny bełkot i inwektywy na łamach Racjonalisty! Paranoja, czas umierać! - jak mawiał pan Piotruś w znanym kabarecie...
Autor: ratus  Dodano: 08-10-2013
Ojciec Ateusz - @Michal W.   5 na 5
> próby (...) zdjęcia krzyża z sali obrad w sejmie (który to krzyż wisi w miejscu pracy 430 osób, czyli ok. 0,011% mieszkańców kraju)

Te wyliczenia są raczej nie na miejscu, bo jakoś tak się składa, że jest to jedyny zakład pracy w kraju, z którego transmisje pokazuje telewizja... A co do pozostałych wątpliwości - smutna zgoda.
Autor: Ojciec Ateusz  Dodano: 08-10-2013
Michal W. - @Ojciec Ateusz  -3 na 3
Te wyliczenia są raczej nie na miejscu, bo jakoś tak się składa, że jest to jedyny zakład pracy w kraju, z którego transmisje pokazuje telewizja... A co do pozostałych wątpliwości - smutna zgoda.

Racja, nie wziąłem pod uwagę miłośników oglądania tej wątpliwej jakości telenoweli. Chociaż idąc tym tropem, to można by żądać np. od producenta serialu usunięcia z niego symboli religijnych, lub jakichkolwiek innych, które by nas obrażały.
Autor: Michal W.  Dodano: 08-10-2013
kulka_na_mole - @Misanthrope   11 na 11
Zamiast narzekać na Palikota, że nic nie zrobił, proponuję zastanowić się w jaki sposób najpierw sejmowa komisja, a potem mniejszościowa partia w sejmie ma wprowadzać zmiany, skoro każda z nich (komisja/partia) jest sekowana przez większość sejmową?
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 08-10-2013
Michal W. - @kulka_na_mole  -4 na 4
Zamiast narzekać na Palikota, że nic nie zrobił, proponuję zastanowić się w jaki sposób najpierw sejmowa komisja, a potem mniejszościowa partia w sejmie ma wprowadzać zmiany, skoro każda z nich (komisja/partia) jest sekowana przez większość sejmową?

Czyli Twoim zdaniem każdy, kto jest w partii mniejszościowej ma przyzwolenie na to, żeby nic nie robić, albo zajmować się nieistotnymi rzeczami tylko dlatego, że i tak nie ma szans na realizację swoich pomysłów?
Autor: Michal W.  Dodano: 08-10-2013
Frank Holman - @Arminius
Teraz mi już to obojętne. Wzdrygam się na samą myśl o tej i takich właśnie babskach u władzy. Ale wtedy 10lat temu prawie, za młodu, tak właśnie ubolewałem i po co mam zaprzeczać. Pracowałem wtedy dla administracji, podobne babsko było moją szefową, podobne obserwowałem wszędzie dokoła, a był to ścisły okres powrotu postkomuny do władzy. Durna wykonująca bez mrugnięcia okiem przestępcze rozkazy "góry" Jakubowska fałszująca ustawy reprezentowała idealnie prawdziwy obraz patologii władzy i niszczenia Polski. To są fakty, którym nie da się zaprzeczyć. To jak z Hitlerem niestety, szybkiej śmierci niektórych ludzi na świecie można by sobie tylko życzyć. Pewnie, że to może i nieetyczne, ale tak to już czasami jest. Nie każdego szkodnika da się odsunąć w cywilizowany sposób. Tak czy owak, teraz mi to obojętne, ale na pewno nie życzę takim przestępczym mendom świetlanej przyszłości. Wolałem wyprzeć ją już ze swej pamięci, ale ktoś przypomniał....
Autor: Frank Holman  Dodano: 08-10-2013
kulka_na_mole - @Michal W.   2 na 4
Moim zdaniem każdy, kto zabiera się za krytykowanie, powinien najpierw wykazać minimum uczciwości i wysiłku, dowiadując się czegoś o faktach. Powtarzanie zasłyszanej propagandy nie daje takiej wiedzy.
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 08-10-2013
DarkIrek   2 na 6
Palikot jest lekko walniety i zgromadzil wokol siebie cyrk ale i tak wydaje mi sie ze jego partia jest lepsza niz PiS czy PO ktore mialy juz swoje szanse i jak widac nic nie zrobily.Lepiej sprobowac czegos nowego moze rzeczywiscie bedzie lepiej niz glosowac caly czas na to samo i patrzec jak panstwo powoli ale stabilnie sie stacza.
Autor: DarkIrek  Dodano: 08-10-2013
Misanthrope - @kulka_na_mole  -2 na 8
Fakty są takie, że za sprawą Ruchu Palikota wyborcy znowu zostali wy..chani. A teraz będzie jeszcze Twój Ruch. Pewnie o podobnych konsekwencjach dla kraju. Jeżeli Pan/i zna inne fakty, to jest doskonała okazja do ich przedstawienia.
Autor: Misanthrope  Dodano: 08-10-2013
Frank Holman - Lepsza Polska wg T.R.  0 na 2
Lepsza Polska w wydaniu Twojego Ruchu wygląda tak: Michał Kabaciński (Twój Ruch) uważa, że rządowy projekt izolacji groźnych zabójców jest niekonstytucyjny. Zrezygnował on z szefowania komisji zajmującej się projektem.  www.tokfm.pl/To(*)mi_jest_niekonstytucyjny_.html
(projekt dotyczy ustawy "o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenia życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób". Wobec takich osób można byłoby zainicjować postępowanie przed sądem. Sąd decydowałby, czy trzeba zwalnianą osobę umieścić w ośrodku terapeutycznym - Krajowym Ośrodku Terapii Zaburzeń Psychicznych - bądź ewentualnie zastosować wobec niej dozór policyjny. Wg ministerstwa-projektodawcy, projekt jest zgodny z prawem polskim i europejskim, a przy jego tworzeniu oparto się m.in. na rozwiązaniach z Niemiec oraz na orzecznictwie Trybunału w Strasburgu.)
Tymczasem 25-letni Kabaciński powiedział na konferencji prasowej, że Wiele organizacji i autorytetów ocenia, że rządowe propozycje są niekonstytucyjne i ograniczają prawa człowieka, wprowadzając możliwość dalszego izolowania osób, które odbyły już swą karę, w istocie karze się je po raz drugi za to samo.
[dzieci nie rozumiejące ustaw mają rządzić??]
Autor: Frank Holman  Dodano: 08-10-2013
AvBert - Patria Palikota  -1 na 1
Kiedy powstawała partia Palikota jeden były milicjant zrobił tu come out i przyznał że jest ateistom.  Tego króliczka nie da się już oddać do sklepu ani reanimować bo mocno śmierdzi.
Autor: AvBert  Dodano: 08-10-2013
Antyislamista - eeeee tam  -1 na 3
Palikot, Celiński, Kalisz, Biedroń - jaka klasa, taka partia, jakie umysły, taka polityka - ogólnie żenada roku.
Autor: Antyislamista  Dodano: 09-10-2013
Michal W. - @kulka_na_mole  -1 na 1
Moim zdaniem każdy, kto zabiera się za krytykowanie, powinien najpierw wykazać minimum uczciwości i wysiłku, dowiadując się czegoś o faktach. Powtarzanie zasłyszanej propagandy nie daje takiej wiedzy.

Poinformuj mnie, proszę, w takim razie o faktach, gdyż z tego co pamiętam z relacji mediów (zasłyszanej propagandy) to Ruch Palikota dzielnie walczył o zdjęcie krzyża i legalizację marihuany. Czy równie dzielnie walczyli o rozwiązanie kluczowych problemów współczesnego społeczeństwa polskiego? Jeśli tak, to proszę, oświeć mnie.

PS. Czyżby nalot palikotowych beretów na racjonalistę? Każdy wpisujący negatywną opinię na temat owych polityków solidnie zminusowany :)
Autor: Michal W.  Dodano: 09-10-2013
Astrowy - Najpierw swieckosc   8 na 8
Faktycznie, RP a teraz Twoj Ruch to jedyna (wieksza) swiecka partia. Cała reszta na kolanach, w pozycji liżącej. Brawo dla pana Hartmana, jedna z niewielu osob (z zydowskim "korzeniem") ktora jawnie wystepuje w obronie swieckosci i normalnosci. Cala reszta albo przeszla na katolicyzm, albo udaje katolikow, albo czerpie korzysci z zapasci umyslowej czesci ludnosci. Twojemu Ruchowi daleko do rządzenia panstwem i jesli ktos oczekuje juz teraz stanowiska w sprawie polityki bliskowschodniej, to jakies nieporozumienie. Dobrze, ze TR jednoczy ludzi swieckich, i tak to trzeba postrzegac.
Autor: Astrowy  Dodano: 09-10-2013
AvBert - Sraty taty :)  -2 na 2
RP, TR jednoczy ludzi którzy swoje dupska chcą posadzić najpierw na wiejskiej a potem kto wie, może na innych synekurach.
Autor: AvBert  Dodano: 09-10-2013
Czesław Szymoniak - SratyTaty?   4 na 4
Jesli chcemy postawic na świeckie państwo to pozostaje chyba tylko TR?
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 09-10-2013
Anna Salman   2 na 2
O projektach ustaw zgłaszanych przez RP można się dowiedzieć ze stron internetowych, bo media mainstreamowe takich tematów nie poruszają, kierując całą energię na ośmieszanie tej partii. W sejmie natomiast funkcjonuje zamrażarka, czyli wstrzymywanie projektów, które nie są autorstwa PO lub PiS / SP(ujawnianie tych drugich służy zapewne odstraszeniu wyborców). Osobiście mogę się zgadzać lub nie z pewnymi pomysłami RP, ale irytujące jest lekceważenie 10% aktywnych wyborców poprzez ignorowanie ich reprezentacji.
RP zrobił i tak wiele - wprowadził nowych ludzi do parlamentu, udowodniając, że jest potencjał aktywności obywatelskiej, wyciągnął na światło dzienne tematy dotychczas lekceważone - szeroko pojmowane wolności obywatelskie, był przez długi czas jedyną realną alternatywą dla obszaru zdominowanego przez krk.
I "last but not least" - wprowadził do sejmu grupę mężczyzn wyglądających tak, że można na nich patrzeć bez obrzydzenia. Może to nieistotne, ale jako kobieta doceniam ten walor.
Nie wiem, czy zagłosuję w przyszłości na TR, bo jeszcze za wcześnie się deklarować, ale żadna alternatywa się na razie nie objawiła.
Autor: Anna Salman  Dodano: 10-10-2013
Frank Holman - Partiokracja   2 na 2
Praprzyczyną degrengolady polskiej polityki jest brak demokracji zastąpiony partiokracją, wynikającą z ordynacji wyborczej, której zmianę obiecują wszystkie zwycięskie partie od kilku kadencji, a następnie ją utrwalają, bo jest w ich interesie. Bez tej zmiany, cała reszta to zwykłe pierdzielenie o czymś, czego w tym kraju nie ma, nie było i nie zamierza się zaprowadzić. Tymczasem partiokracja - poprzez zniechęcanie obywateli od permanentnego udziału w życiu publicznym, w tym zwłaszcza w roli tzw. społecznych kontrolerów - utrwala marnowanie pieniędzy publicznych, niekompetencję w administracji i w części gospodarki kontrolowanej przez administrację, niepodążanie ścieżką szybkiego rozwoju, kryzysy itd.
Autor: Frank Holman  Dodano: 10-10-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365