Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.151.416 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.

Złota myśl Racjonalisty:
"Despotyzmy z reguły wykrzykują o własnych krzywdach, wydaje im się podejrzane, że inaczej myślący korzystają z przywileju oddychania świeżym powietrzem i chodzenia na dwóch nogach. Prawidła zdrowego rozsądku nie obowiązują w Ciemnogrodach".

Dodaj swój komentarz…
drakaina - Disce puer...   3 na 3
Uwaga odnośnie tytułu: miecz jest Damoklesa. Słówko "demokles" mogłoby istnieć w grece (również jako imię własne) i oznaczałoby "chlubę ludu", ale niestety dworzanin Dionizjusza I, władcy Syrakuz, z którym łączy się anegdota o mieczu, miał na imię Damokles. Nazwa "racjonalista" zobowiązuje, bo to ktoś, kto ufa w potęgę rozumu - jako osoba zawodowo zajmująca się starożytnością bardzo proszę (autorów i redakcję) o sprawdzanie na przyszłość, co oznacza, skąd pochodzi i jak się pisze wyrażenie, którego chce się użyć, bo w tej formie trochę ono wstyd przynosi...
Autor: drakaina  Dodano: 24-02-2011
Reklama
Koraszewski - Co nad nami wisi?   1 na 1
Właściwie to przed publikacją zastanawiałem się czy nie poprosić autora o zmianę tytułu. Wywołuje zupełnie niepotrzebne wrażenie grozy. Mnie na dodatek troszkę śmieszy - przeżyłem największą grozę BSE mieszkając w Anglii i według ówczesnych prognoz dziś Europa powinna wić się w męczarniach. Pewnie połowa powinna umierać teraz na AIDS, a druga na gąbczaste zwyrodnienie mózgu. (Pisałem wówczas o chorobie szalonych dziennikarzy i ani na pół dnia nie zrezygnowałem z moich ulubionych befsztyków.) Wydaje się, że nadal mamy mentalność wykształconą w czasach morowej zarazy, kiedy to grypa dziesiątkowała (dziesiątkowało również zapalenie płuc,  gruźlica, tyfus, trąd) prawdziwa zaraza zostawiała miasta i wsie puste. Żyjemy dziś długo, ale niestety wiemy, że źródłem wielu chorób są takie małe, co to ich nie widać , i źli  naukowcy nie zawsze wiedzą, czy mają podchodzić do nich od ogona, czy od pyska. Nauka bywa bezradna, naukowcy mają prawo do błędu, za niektóre błędy płacimy ogromną cenę, ale wolimy dmuchać na zimne i dzięki temu, to co mogłoby być groźną plagą, zazwyczaj okazuje się nie gorsze od sezonowej grypy.  Dostaliśmy świetny, bardzo dobrze informujący artykuł, ale temat na horror nie zasługuje.
Autor: Koraszewski  Dodano: 24-02-2011
drakaina
Też byłam podczas BSE w Anglii i bohatersko jadłam oksfordzką wołowinę, ponieważ inaczej władze college'u poczułyby się urażone - szczycili się tym, że mają pewne źródła i krowy z tradycją sięgającą średniowiecza... A tytuł w ogóle wydał mi się niezbyt adekwatny, niemniej ponieważ na biologii się nie znam, nie dyskutowałam z meritum.
Autor: drakaina  Dodano: 24-02-2011
Koraszewski - @Drakaina   1 na 1
Literówka wkradła "się" (czyli z mojej winy) przy wpisywaniu tytułu ręcznie. Już poprawiona.
Autor: Koraszewski  Dodano: 24-02-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365