Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.606.093 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 730 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pokarmem umysłu jest poznawanie. Żądza nie trwania czy przetrwania, jak mówisz, lecz pędu, postępu, odkrywania nowych prawd, wydobywanie ich z głębin ziemi, z tkanki roślin, z atomów i z bezmiarów gwiazd, z własnych myśli wreszcie. Poznawanie wszechświata, poznawanie siebie i poznawanie swojej roli we wszechświecie. Tu jest źródło wszelkiej wiedzy, tu kryje się motor nauki. I jakże możesz zmusić..

Dodaj swój komentarz…
Arminius - zniewaga a prawo do krytyki   2 na 2
"Przestępstwo zniesławienia, stypizowane w art. 212 kk jest zagrożone karą grzywny lub ograniczenia wolności. Wystarczy zatem jeśli osoba ,,nie w pełni zrównoważona" obrazi jakiegokolwiek sędziego nazywając go na przykład ,,malwersantem..." Jednkaże wydaje się, iż w tej sytuacji zastosowanie będzie miał art. 226 Kk przewidujący kwalifikowaną ochronę funkcjonariusza publicznego- którym jest także sędzia wykonujący swoje funkcje - i  ustanawiający wyższe snakcje za rzeczone przestępstwo? Przestępstwo z art. 226 Kk jest także przestępstwem ściganym z oskarżenia publicznego, w przeciwieństwie do przest. z art. 212 Kk - w którym to przypadku ściganie jest z oskarżenia prywatnego. Pieniacze sądowi są bolączką wymiaru sprawiedliwości. Jednakże funkcjonariusze publiczni tacy jak policjant,prokurator, także w mojej opinii sędzia, ze względu na istotę swoich zawodów i sprawowanych funkcji winni odznaczać się większym marginesem tolerancji na potencjalne zniewagi. Recz jest bowiem w tym, aby nie wylać dziecka z kąpielą i walcząc  z pieniactwen, nie ukręcić przy okazji łba słusznej, ostrej i potrzebnej krytyce polskiego wymiaru sprawiedliwości. pl.wikipedia.org/wiki/Funkcjonariusz_publiczny  
Autor: Arminius  Dodano: 17-12-2014
Reklama
Rafał Poniecki - Jak dobrze być wariatem...   2 na 2
Popuśćmy wodze chorej wyobraźni.
Jakiś Srynkiewicz morduje kogoś mi bliskiego. Przed sądem rżnie głupa, a sąd - w zgodzie z przepisami - przyłącza sie do komedii i Srynkiewicza, jako niepoczytalnego, zwalnia.
Wtedy ja łapię Srynkiewicza i zarzynam jak wieprza. Następnie nabijam go na rożen i opiekam. Gdy już wieprz-Srynkiewicz jest ładnie zarumieniony, dzwonię do sądu i zapraszam ich na pieczeń ze Srynkiewicza. Gdy przybywają, witam ich ubrany w przepaskę z rafii, umalowany w barwy wojenne i przyozdobiony piórkami.
Pytanie: jak zostanę potraktowany?
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 17-12-2014
Ghul - Ból zębów
..."Dokonując zatem egzegezy tego judykatu..." jak to w ogóle można czytać, mnie już zęby bolą od tego języka.
Autor: Ghul  Dodano: 18-12-2014
Janulewicz - winny czy nie?   1 na 1
Pomijając tekst który w większości stanowi ciężko strawny kawał boczku, to moje stanowisko jest bardzo proste, jeśli ktoś popełnił przestępstwo to bez znaczenia jest jego stan psychiczny - musi za to odpowiedzieć zgodnie z przepisami, nie ma gwarancji że jeśli jest chory umysłowo to nie zrobi czegoś ponownie, bo nie był świadomy - równie dobrze może nie być świadomy kolejny raz, nawet jeśli w tych marginalnych przypadkach ktoś rzeczywiście jest nie w pełni władz umysłowych. W tej chwili ten wyjątek służy do unikania kary i jest zdecydowanie nadużywany.
Autor: Janulewicz  Dodano: 19-12-2014

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365