Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
171.810.320 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1382 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Jeszcze Polska, jeszcze raz Polska. Co zrobimy z odzyskaną wolnością? Chwilowo przykościelni spierają się, czy nadal prosić Boga, żeby zwrócił ojczyznę wolną, czy żeby ją już teraz wolną zachował. Pan Bóg czeka na dalsze instrukcje. Zatroskani chcą, żebyśmy byli podobni do największej demokracji świata, czyli do Indii, Kaliszan nie widać, ci, którzy wczoraj handlowali dolarami pod kinem, budują..
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wiadomości
Lech Coaster - na Śląsku powstaje największy w Europie Środkowej rollercoaster (31-03-2017)

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie - najstarszy istniejący od 1959 lunapark w Polsce, od 2017 zmienił nazwę na Legendia - jest to zapowiedzią gruntownej zmiany tego obiektu w park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Nowy inwestor (słowacka spółka Tatry Mountain Resort) zapowiada, że w 2020 roku park będzie nie do poznania. Znajdzie się tam aż 6 stref tematycznych, w tym dwie ekstremalne (Magical Mountain i Adventure Valley) oraz obszary dedykowane dzieciom (Valley of Dreams) i rodzinom (Magical Village, Magical Forest, Magical Lake). Tematem przewodnim dla większości mieszczących się w parku atrakcji będą natomiast różnego rodzaju legendy.

Motyw przewodni roller coastera Lech, który pojawi się w nowej strefie Magical Mountains w sąsiedztwie Diamond River w 2017 r. również nawiązuje do polskich legend. Tym razem będzie to opowieść o Lechu, który zobaczywszy na skale orła postanowił zaprzestać wędrówki z Czechem i Rusem i osiąść w Polsce. Lech Coaster będzie przypominać legendę o założeniu państwa polskiego. W atmosferę tej historii wprowadzi nas piastowski gród, który będzie stanowić stację dla kolejki. Następnie goście będą kierowani do wagoników ozdobionych wizerunkiem orła. Na samej górze można się nawet spodziewać orlego gniazda!

- Biały orzeł symbolizuje dynamikę urządzenia i razem z postacią Lecha, będzie zapraszał gości na ekstremalną przejażdżkę w ciekawej i niestandardowej oprawie - tłumaczy Kamil Michno, rzecznik prasowy Legendii i dodaje, że tematyka całego miasteczka ma być powiązana z polskimi legendami.

W związku z tym, że mamy do czynienia z kolejką górską historia została delikatnie zmodyfikowana. Podobnie jak w dobrze znanej wszystkim legendzie, Lech siada pod dębem, gdzie dostrzega orła. Postanawia wspiąć się na drzewo, aby przyjrzeć się ptakowi z bliska. Gdy dociera na górę ukazuje mu się nie tylko gniazdo orła, ale i niesamowity krajobraz. Wtedy dzieje się coś niesamowitego - orzech chwyta go za barki i umieszcza na swoim grzbiecie. Lech może dzięki temu podziwiać całą okolicę z lotu ptaka - podobnie mają się czuć wszyscy śmiałkowie, którzy postanowią skorzystać z nowej atrakcji. Po wzniesieniu się na 40 metrów też można będzie podziwiać panoramę całej okolicy.

Będzie to długi na niemal 1 km tor, wysoki miejscami nawet na 40 m. Wagoniki poruszać się będą z prędkością 95 km/h będą inwersje i tunele.

Lech Coaster zapowiadany jest jako największy roller coaster w Europie Środkowo-Wschodniej i chyba można już mu nadać to miano, przynajmniej jeśli chodzi o jego parametry. Będzie to solidny, dość szybki roller coaster typu lift. W jego przypadku wagoniki najpierw wciągane są na szczyt pierwszego wzniesienia (najwyższego ze wszystkich). Następnie pociąg zjeżdża i nabiera prędkości, by potem znów móc wznosić się i opadać. W przypadku Lecha wrażenia podczas jazdy mają potęgować dodatkowe efekty świetlne i dźwiękowe.

Inwestorzy mają więc podstawy do tego, by prognozować 1 mln zwiedzających w 2020 r.

2 lutego rozpoczął się tam finalny montaż Lech Coastera. Po montażu rozpoczną się testy - zanim z kolejki zaczną korzystać pierwsi zwiedzający, trzeba mieć pewność, że nic nie zagraża ich bezpieczeństwu. Za wszystkie prace odpowiada holenderska firma Vecoma, która specjalizuje się w dostarczaniu atrakcji do parków rozrywki. Otwarcie zaplanowane jest na 1 lipca 2017.

Czytaj więcej:

Śląskie Wesołe Miasteczko - Lech Coaster to zaledwie początek zmian

Lech Coaster: murowany hit lata 2017 w Śląskim Wesołym Miasteczku


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (1)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 25250 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365