Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.186.709 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 416 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Cała teologia tego papieża sprowadzała się do tego, że nie wolno zakładać gumy na fiuta. Jan Paweł II obrażał Boga swą małostkowością."
Nowinki i ciekawostki naukowe
Różności
Szkoły wyższe mogą ubiegać się o tytuł "Uczelni Przyjaznej Rodzicom" (23-07-2014)

Uczelnie, które wspierają młodych rodziców lub wdrażają sprzyjające im, najbardziej innowacyjne rozwiązania, mogą otrzymać tytuł "Uczelni Przyjaznej Rodzicom". Szkoły wyższe, które chciałby zyskać takie miano, powinny wziąć udział w konkursie i do 15 września wypełnić specjalną ankietę.

Konkurs ma zbadać, na ile uczelnie uwzględniają potrzeby studentów będących rodzicami, a także ma promować uczelnie, które wspierają studentów oraz doktorantów w godzeniu nauki i pracy badawczej z obowiązkami rodzicielskimi. Projekt realizuje Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU z Krakowa przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W konkursie mogą brać udział publiczne i niepubliczne szkoły wyższe. Warunkiem udziału jest wypełnienie i przesłanie ankiety dostępnej na stronie www.plineu.org. Składa się ona z trzech części dotyczących: rozwiązań organizacyjnych, infrastrukturalnych i praktyk stosowanych przez uczelnie dla ułatwienia nauki na studiach i pracy badawczej młodym rodzicom. Wypełnioną ankietę można przesyłać do 15 września na adres podany w regulaminie konkursu.

Organizatorzy zweryfikują ankiety konkursowe nadesłane przez uczestników oraz dokonają wstępnej oceny merytorycznej informacji podanych przez uczelnie. Zapraszają również studentów i doktorantów, będących rodzicami, do dzielenia się swoimi historiami i uwagami na temat istniejących na uczelniach rozwiązań, ułatwiających łączenie nauki z wychowywaniem dzieci.

Spośród uczelni, które wypełnią ankietę konkursową, wyróżnione zostaną te, które realizują najwięcej działań na rzecz wspierania młodych rodziców lub wdrażają najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Te szkoły wyższe otrzymają tytuł "Uczelni Przyjaznej Rodzicom", a ich dobre praktyki i wdrażane rozwiązania zostaną opisane w publikacji końcowej, czyli podręczniku dobrych praktyk "Uczelnie Przyjazne Rodzicom". Znajdą się w nim także rekomendacje i wytyczne dla wszystkich szkół wyższych, w jaki sposób dostosowywać przestrzeń akademicką do potrzeb studiujących i pracujących na uczelniach rodziców. Podręcznik wydany będzie w formie e-booka i udostępniany bezpłatnie w internecie.

Dodatkowo, przedstawiciele uczelni wyróżnionych w konkursie zostaną zaproszeni na dwudniowe, bezpłatne warsztaty. Dzięki nim poznają narzędzia i metody, umożliwiające uwzględnianie w działalności swoich instytucji potrzeb studentów i pracowników, mających trudności w godzeniu życia naukowego i rodzinnego.

PAP - Nauka w Polsce. Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl. Ilustracja: engineering.iastate.edu


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26245 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365