Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.279.407 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3656 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Mówi się, że Bóg zła nie stworzył, ale je dopuścił. Więc jeśli dopuścił, to jest za to zło odpowiedzialny. (..) z czystej przyzwoitości, nie można zwalniać Pana Boga z odpowiedzialności za zło.
 Tematy różnorodne » PSR » Oświadczenia, apele

Korespondencja z Prokuraturą Okręgową w Białymstoku ws. cudu

Kraków, dnia 22 października 2009 roku

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów
ul. Koszykowa 24/1
00-553 Warszawa

Do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku
ul. Kilińskiego 14
15-950 Białystok
e-mail: sekretariat@bialystok.po.gov.pl
listem poleconym i mailem

W nawiązaniu do otrzymanego do wiadomości listu Prokuratury Okręgowej w Białymstoku do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku sygnowanego I Dsa 254/09 pragniemy wyrazić swoją aprobatę dla działania Prokuratury Okręgowej, które jest dowodem na prawidłowość działania przynajmniej niektórych organów państwowych i skuteczność społecznej kontroli, której narzędziem jest między innymi nasze Stowarzyszenie.

Biorąc pod uwagę fakt, że pismo Państwa dotyczy wyznaczenia Prokuratury Rejonowej w Białymstoku do prowadzenia postępowania w kwestii punktu piątego naszego zawiadomienia, a zatem zaniechania działań przez urzędników Prokuratury i innych instytucji i tym samym popełnienia przestępstwa wskazanego w art. 231 §1 Kodeksu Karnego, uznaliście Państwo, że nasze podejrzenia dotyczące nieprawidłowości działań urzędów państwowych powołanych do badania kwestii wynikających z faktu znalezienia fragmentu ciała ludzkiego mogą być zasadne. Skoro nasze podejrzenia, w opinii Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, wymagają sprawdzenia w drodze postępowania prowadzonego przez podległą jednostkę, wnioskujemy, by również pozostałe punkty naszego zapytania były rozpatrywane przez inną jednostkę Prokuratury niż Prokuratura Rejonowa w Sokółce. Uzasadniamy to tym, że skoro istnieje podejrzenie co do właściwej pracy tej jednostki, na tyle poważne, że rozpatruje je inna jednostka, istnieje również domniemanie, że nieprawidłowości działania Prokuratury Rejonowej w Sokółce wpłyną również na jej stosunek do pozostałych punktów naszego zawiadomienia. Świadczyć może o tym choćby wypowiedź szefa Prokuratury Rejonowej w Sokółce, Pana Anatola Pawluczuka, na internetowych łamach Dziennika. Stwierdził on co następuje: „Trwa postępowanie sprawdzające. Mamy 30 dni na decyzję o wszczęciu śledztwa. Do tego czasu nie chcemy komentować sprawy, to delikatny temat". Delikatność tematu w przypadku rozgłoszonego na całą Polskę odnalezienia części mięśnia sercowego, należącego prawdopodobnie do człowieka, jest dla nas zupełnie niezrozumiała. Jest natomiast zrozumiała jako usprawiedliwienie niepodejmowania działań, choć takie postępowanie jest jednocześnie niezgodne z prawem, jak i moralnie naganne.

Wnioskujemy również, by w trybie §63 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 sierpnia 2007 roku — Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, Prokuratura Okręgowa w Białymstoku roztoczyła nadzór służbowy zarówno nad postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku, jak też nad działaniami Prokuratury Rejonowej w Sokółce.

Z poważaniem
dr Małgorzata Leśniak
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów


 Zobacz także te strony:
Doniesienie do prokuratury w związku z tzw. cudem w Sokółce
Pismo do Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ws. cudu
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Pismo do Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ws. cudu
Doniesienie do prokuratury w związku z tzw. cudem w Sokółce

 Dodaj komentarz do strony..   


« Oświadczenia, apele   (Publikacja: 22-10-2009 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 6891 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365