Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-05-2010 04:30Piotrek_84 (631 punktów)Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
0 na 4
Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale umieścić ten wątek, ale ten chyba będzie najbardziej odpowiedni.
Jak większość już pewnie wie, wczoraj w Belgii parlament uchwalił zakaz zasłaniania całej twarzy lub jej części w miejscach publicznych, w sposób uniemożliwiający identyfikację. Złamanie zakazu grozi karą grzywny bądź więzienia.
Ja tak retorycznie zapytam: Czy skoro zakaz odnosi się ogólnie do zasłaniania twarzy, to czy także zakazane jest owijanie twarzy szalikiem w mroźne styczniowe poranki?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..
#46
01-05-2010 21:59
 Ocena 9 na 9
placownik (17853 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Adamiak

>   Ludziska pozbywają się lekką rączką resztek przejawów swej indywidualności, składając je na ołtarzu Unifikacji

   Granica absurdu jest już blisko. Tuż za rogiem, gdzie czeka tłum niezłomnych indywidualistek (a może indywidualistów?):


   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#47
01-05-2010 22:12
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>   Granica absurdu jest już blisko. Tuż za rogiem, gdzie czeka tłum niezłomnych indywidualistek (a może indywidualistów?):


   A co Władzy za różnica, jak będą ubrane ludziki z czipami w dupkach?

   No i różnimy się poczuciami humoru, prócz "za rogami".

   Pozdrawiam.

#48
01-05-2010 22:15
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.

#49
01-05-2010 22:18
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi -jad-
>Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?
   Ja zacząłem trochę o wolności.

#50
01-05-2010 22:26
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi -jad-

>Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?

   Rozmawiamy tak, jakbyśmy nie wiedzieli jakie były prawdziwe powody wprowadzenia tego zakazu.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#51
01-05-2010 22:27
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Adamiak
>>Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?
>   Ja zacząłem trochę o wolności.

   Tych indywidualistek ze zdjęcia?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#52
01-05-2010 22:33
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>>Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?
>   Rozmawiamy tak, jakbyśmy nie wiedzieli jakie były prawdziwe powody wprowadzenia tego zakazu.

Niech więc rząd nazywa rzeczy po imieniu (patrz post sztejkata), bo na razie to jest zwykła bzdura i mydlenie ludziom oczu.

>   Pozdrawiam

Wzajemnie.

>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


Czasem żaden strój nie da rady ukryć ich brzydoty.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.

#53
01-05-2010 22:45
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>>   Ja zacząłem trochę o wolności.
>   Tych indywidualistek ze zdjęcia?

   Hm, nie dopatrując się żadnych podtekstów - po pytaniu skumałem, że na pewno potrafisz wymienić wszystkie zalety życia z czipem w dupce, w porównaniu z życiem w burce.
   Tak więc oświeć i mnie, proszę.

   Pozdrawiam.

placownik (17853 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Adamiak
>>>   Ja zacząłem trochę o wolności.
>>   Tych indywidualistek ze zdjęcia?
>   Hm, nie dopatrując się żadnych podtekstów - po pytaniu skumałem, że na pewno potrafisz wymienić wszystkie zalety życia z czipem w dupce, w porównaniu z życiem w burce.

   Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#55
01-05-2010 22:53
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Piotrek_84
>Precz ze stanikami! Wprowadźmy zakaz noszenia stanika! Koniec z dyskryminacją kobiet!
>Opisana przeze mnie hipotetyczna kultura na pewno wskazywałaby na ogromne cierpienie psychiczne dziewczynek, którym już od najmłodszych lat nakazuje się noszenie stanika. A one nie chcą tego robić. One nie chcą tego stanika. One chcą biegać golutkie.

Podoba mi się ten Twój sposób na uszczęśliwienie kobiet. Jesteś gotów założyć jakieś stowarzyszenie na rzecz odsłonięcia piersi a może i wszystkiego? Chyba warto, bo korzyść z tego ogromna. Dla kobiet oczywiście. Już sobie wyobrażam te marsze po wolność, te spędy i zebrania

Choć z drugiej strony...
U mnie w domu zawsze panowała taka wolność- każda kobieta, którą gościłem mogła być dowolnie rozebrana. Z tego prawa korzystały jednak tylko niektóre i było ich na oko mniej więcej tyle samo, co oburzonych samym tym niewątpliwym przywilejem więc chyba nie ma co się zbytnio entuzjazmować.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.

#56
01-05-2010 23:01
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>   Rozmawiamy o burkach czy zasłanianiu twarzy w ogóle?

   Ok, wygrałeś.
   Wybierz o której burce chcesz gadać -


   ... bo ja jestem skłonny o piątej od lewej.

   Pozdrawiam.

Edycja.
   Zakładam, że wkleiłeś fotkę z życia codziennego zwykłej, belgijskiej ulicy.

#57
01-05-2010 23:21
 Ocena 6 na 6
placownik (17853 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi -jad-

>to jest zwykła bzdura i mydlenie ludziom oczu.

muzułmanka.pl:
   Tu nikt nie mydli ludziom oczu. Między oczy wali prawdę, specjalnie nawet się nie kryjąc. Ale oczy zawsze można zmrużyć...

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#58
01-05-2010 23:23
 Ocena 10 na 10
Kowalska (14008 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Piotrek_84
>>Na najbliższe wybory idź du urny z głową zawiniętą w koc.

>Zupełnie bezsensowny przykład, bo w przypadku wyborów identyfikacja jest warunkiem koniecznym do otrzymania karty do głosowania.

   Tak? To zidentyfikuj tę panią jak przyjdzie głosować. W końcu prawo jazdy są równie ważne jak dowód osobisty.



Uwielbiam to zdjęcie


"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski

#59
01-05-2010 23:36
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>   Tu nikt nie mydli ludziom oczu. Między oczy wali prawdę, specjalnie nawet się nie kryjąc. Ale oczy zawsze można zmrużyć...

Ja o kozie a Ty o wozie. Nie bronię Islamu tylko prawa do zasłaniania twarzy. Chłosta, o ile się nie mylę, już dawno nie jest trendy w Belgii

>   Pozdrawiam

Tak, wiem

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.

#60
01-05-2010 23:42
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>Między oczy wali prawdę, specjalnie nawet się nie kryjąc.

   Twoja prawda jest prawdziwsza?

>Ale oczy zawsze można zmrużyć...

   Zawsze jest jakiś wybór - można jasno widzieć bez mrużenia.

   Można mrużeniem się nie zadowalać, tylko zbawić świat.
   Można też w tym celu zawrzeć sojusz jakiś, np. z jakimś "Markiem222".

   Pozdrawiam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365