 |
Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-05-2010 04:30 | Piotrek_84 (631 punktów) | Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. 0 na 4 | Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale umieścić ten wątek, ale ten chyba będzie najbardziej odpowiedni. Jak większość już pewnie wie, wczoraj w Belgii parlament uchwalił zakaz zasłaniania całej twarzy lub jej części w miejscach publicznych, w sposób uniemożliwiający identyfikację. Złamanie zakazu grozi karą grzywny bądź więzienia. Ja tak retorycznie zapytam: Czy skoro zakaz odnosi się ogólnie do zasłaniania twarzy, to czy także zakazane jest owijanie twarzy szalikiem w mroźne styczniowe poranki? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#16 2 na 2 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Wygibasy umysłowe tłumaczące takie "zwyczaje" przez 'ratowanie' kobiet przed pożądliwością mężczyzn są tylko kiepskimi wymówkami.A powiedz mi w jaki sposób tłumaczony jest obowiązek zakrywania przez kobiety piersi w naszej kulturze, jeśli nie właśnie przez identyczne wygibasy umysłowe? |
#17 5 na 5 | apud (4399 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > >Kochany, ależ była taka kultura na wyspach Bali i Lombok. I to nie tak dawno.> >Tylko jak ten Sukarno został prezydentem to zakazał.> >Pedal czy jak?> Ale ja zaznaczyłem, że chodzi mi o kulturę "wysoko rozwiniętą". A więc taką, która charakteryzuje się wysokim postępem technicznym i bogactwem.Kochany, wszystko jest względne, a najbardziej względne jest to co jest wysoko rozwinięte. Amerykanie np. zażerają sie tabletkami na wszystko, zly nastrój i swędzenie nosa. A ja sie przesiadłam z auta na rower, bo mi bogato kilogramów Przybyło. Zreszta, odkryłam, ze przestałam sie przeziębiać, kiedy mi airconditon on wysiadło. Niestety, tak gadać można, kiedy sie juz ta wysoko rozwinięta kulturę i "bogactwo"? ma. I okazuje sie, ze to ani takie rozwinięte i az tak potrzebne. |
#18 -1 na 1 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | Mimo wszystko prawie każdy naród stara się naśladować Amerykę i uznaje ją za wzór. Amerykańska kultura jest dzisiaj wszędzie. Każdy dzieciak chce być jak najbardziej amerykański. |
#19 8 na 8 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Czy w demokratycznym kraju państwo ma prawo mówić ludziom jak mają się ubierać?Na najbliższe wybory idź du urny z głową zawiniętą w koc.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#20 7 na 7 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Na najbliższe wybory idź du urny z głową zawiniętą w koc.Zupełnie bezsensowny przykład, bo w przypadku wyborów identyfikacja jest warunkiem koniecznym do otrzymania karty do głosowania. Jednak nikt nie musi wiedzieć jak wyglądamy, gdy sobie idziemy do sklepu kupić kilo jabłek. Choć w przypadku wyborów oczywiście też kobieta powinna mieć możliwość przyjść ubrana jak chce (nawet z owiniętą głową w koc), a odsłonić twarz tylko w celach potwierdzenia tożsamości i wydania karty. Potem może zasłonić ją sobie z powrotem. Gdy czytam wypowiedzi osób popierających takie zakazy i nakazy, to przypomina mi się książka "Folwark zwierzęcy"... jak to przepiękna idea zamieniła się w tyranię. Zakaz noszenia burek to właśnie krok ku tyranii. Małymi kroczkami w końcu dojdziemy do czasów, gdy społeczeństwo będzie z każdej strony represjonowane. Zakaz noszenia burek, zakaz krytykowania gejów, zakaz krytykowania kobiet poddających się aborcji, zakaz krytykowania wyznań religijnych, zakaz zaprzeczania istnienia holocaustu,,, itd. W imię krzywo pojętej "tolerancji" dojdziemy do ucisków. |
#21 3 na 3 | coreless (16088 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. |
Pozostaje pytanie, czy na przykład osoby o uszkodzonej i oszpeconej twarzy też muszą stosować się do tego zakazu? Przecież to może być naprawdę upokarzające.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
#22 2 na 2 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Pozostaje pytanie, czy na przykład osoby o uszkodzonej i oszpeconej twarzy też muszą stosować się do tego zakazu? Przecież to może być naprawdę upokarzające.A no właśnie to też jest spory problem. Jednak ustawodawcy widocznie o tym nie pomyśleli. Tak strasznie są zaślepieni swoją islamofobią, że przestali zwracać uwagę na możliwe skutki uboczne ich wymysłu. Ale moim zdaniem zakaz ten będzie interpretowany z dość dużą dozą hipokryzji, czyli mimo że zakazuje jakiegokolwiek zakrycia twarzy, to policja będzie karała mandatami tylko muzułmańskie kobiety. |
#23 6 na 6 | Przemysław Biegański (845 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | Czy wiesz tak naprawdę czym są te islamskie zawoje - tu burka? Podam ci przykład - i1.trekearth.com/photos/9954/mother_in_burka.jpgNależy pamiętać, że w Europie muzułmańskie kobiety NIE są prawnie zmuszane do noszenia burki, natomiast do noszenia staników już są zmuszane prawnie.NIE ma żadnego nakazu noszenia stanika! Chyba myślałeś ogólnie o zakrywaniu piersi w miejscu publicznym...  Co do sprawy ze Szczecina - nadgorliwość strażaków miejskich skończyła się uniewinnieniem tychże dziewczyn -> dziennik.p(*)gich_biustow_w_Szczecinie.htmlI organizacje kobiece wypowiadały się na ten temat. Co do urażania kobiecej godności poprzez stanik/biustonosz najlepiej wyjaśnią ci to najlepiej same nosicielki. Wynalazek ten nie służy jakimś zakazom "moralnym" ale zwykłej wygodzie i zdrowiu kobiety, zwłaszcza takiej której biust liczony jest już od miseczki D. Co do samej idei zasłaniania piersi - to wynik m.in. choć przede wszystkim ograniczeń religijnych, chrześcijańskich. Wiele kobiet urodzonych w krajach islamskich, żyjących tam, choćby w Egipcie, Iranie próbuje walczyć nie tylko z zasłanianiem twarzy ale także włosów. A tu w Europie "światli" piewcy multikulti, "obrońcy praw człowieka" podkładają im kłody pod nogi broniąc tego właśnie przeciwko czemu tamte kobiety walczą. Ba - teoretycznie racjonalni postępowi wolnościowcy, bojownicy takich sparszywiałych obecnie organizacji jak Human Rights Watch stają po stronie najbardziej nieludzkich, morderczych zabobonów i to głównie islamskich bo to przecież przejawy innej "kultury". Gdy mówi się o "obrzezaniu" kobiet, wycinaniu łechtaczek, honorowych zabójstwach tacy osobnicy nabierają wody w usta albo obrzucają osoby o tym mówiące epitetami w stylu faszysta, rasista, islamofob. Robienie z kobiety bezkształtnego namiotu JEST pozbawianiem jej osobowości, człowieczeństwa. I wynika z tych samych pobudek co wycinanie łechtaczki. Te kobiety które przybywają do Europy w zawojach, burkach nie 'przyjeżdżają' tu z własnego wyboru tylko są przywożone przez swych panów mężów. Tresowane od niemowlęcia na zwierzaki rozpłodowe nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Te które się urodziły w Europie a noszą zawoje są wychowywane podobnie, zresztą w wyizolowanych, hermetycznych społecznościach. Jeśli się buntują - krewni oblewają je kwasem, podrzynają im gardła, zabijają. Bardzo niewielu z tych kobiet udaje się ujść cało a i tak są całkowicie wykluczone ze społeczności. Te rodowite Europejki, "białe" które zakładają zasłony robią to bo to akurat taka specyficzna moda. Albo chcą być bardzo "postępowe", zwłaszcza te które wrzeszczą 'Free free Palestine'... Albo tak jak pewne Polki - trafiają na "cudownego habibi" który zabiera je do cudownego Kuwejtu aby poznały rodzinę męża. Mówisz o zakazie - 'to ich wybór, mają takie prawo'. Zgoda. Tylko że to nie jest ich wybór w 99%. I nakaz zasłaniania, 'prawo do zasłaniania' jest jednym z setek nakazów i zakazów jakie islamiści chcą przemycić do prawodawstwa świeckiego, laickiego państwa wprost z szarii - prawa religijnego. To się nazywa pełzający jihad. Doprawdy trudno mi zrozumieć tzw. ateistów i racjonalistów którzy wieszają psy na chrześcijaństwie, katolicyzmie, jednocześnie bronią niczym lwy islamskich zabobonów. |
#24 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Kobiety z krajów muzułmańskich mają zaś zupełnie inne zdanie na ten temat.Zdaje się że ich zdanie to zdanie mułłów.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#25 4 na 4 | coreless (16088 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. |
Najfajniejsze jest to, że sprawa ma dotyczyć teoretycznie neutralnego kulturowo i światopoglądowo zakazu całkowitego zakrywania twarzy w miejscu publicznym, a u niektórych i tak automatycznie uruchamiają się skojarzenia o burkach, islamie i terrorystach.  Z psychologicznego punktu widzenia ten wątek to świetny test projekcyjny, który wiele mówi o uprzedzeniach forumowiczów.  Jeśli chodzi o mnie, to przyznaję, że mój próg tolerancji na islam, podobnie jak na inne religie monoteistyczne o zapędach totalitarnych, jest bardzo niski.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
| coreless (16088 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. |
Jeśli chodzi o psychologiczne następstwa noszenia burki zdania specjalistów też są podzielone. Ale trudno znaleźć w internecie jakieś dane z badań przeprowadzanych z perspektywy neutralnej kulturowo.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
#27 1 na 1 | coreless (16088 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. |
Sytuacja kobiet i dzieci należących do wyobcowanych mniejszości etnicznych i religijnych jest tak naprawdę skrywana za szczelnym murem milczenia. O ich prawdziwej sytuacji czasami dowiadujemy się a propos ofiar nieudanych aranżowanych małżeństw, porwań, mordów rodowych, samosądów, prostytucji, zorganizowanej przestępczości i żebractwa z wykorzystywaniem nieletnich. Problem nie jest tak daleki, jak się wydaje. W Polsce mamy już jedną mniejszość etniczną, która rządzi się własnymi prawami, nie tylko w sprawach kobiet i dzieci. chojnice.n(*)lug-wlasnego-kodeksu,id,t.htmlwww.pomors(*)0091215/INNEMIASTA04/863491315
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
#28 2 na 2 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Co do urażania kobiecej godności poprzez stanik/biustonosz najlepiej wyjaśnią ci to najlepiej same nosicielki. Wynalazek ten nie służy jakimś zakazom "moralnym" ale zwykłej wygodzie i zdrowiu kobietyA czy to nie jest krytykowany przez ciebie wcześniej "wygibas umysłowy"?? > Wiele kobiet urodzonych w krajach islamskich, żyjących tam, choćby w Egipcie, Iranie próbuje walczyć nie tylko z zasłanianiem twarzy ale także włosów. A tu w Europie "światli" piewcy multikulti, "obrońcy praw człowieka" podkładają im kłody pod nogi broniąc tego właśnie przeciwko czemu tamte kobiety walczą.Czy byłbyś za Zakazem zasłaniania piersi w swoim kraju, gdyby w jakimś innym kraju pewna grupa kobiet zdecydowała się walczyć z Nakazem zasłaniania piersi tam obowiązującym? > Albo tak jak pewne Polki - trafiają na "cudownego habibi" który zabiera je do cudownego Kuwejtu aby poznały rodzinę męża.Wspomniałeś o Kuwejcie. Akurat poznałem kiedyś 20 letnią dziewczynę z Kuwejtu, która przyjechała sobie na wakacje do Berlina wraz z całą rodziną. Ona ubrana po europejsku, ani śladu islamskiego stroju,, a tuż obok jej babcia cała zakryta burką. I tak razem zwiedzały miasto. Powiesz, że w rodzinie panuje jakiś szczególnie restrykcyjny zwyczaj zmuszania babci do chodzenia w burce, a wnuczce już się go oszczędza? Czy rozmawiałeś kiedykolwiek z muzułmańską kobietą pochodzącą z Bliskiego Wschodu? > Mówisz o zakazie - 'to ich wybór, mają takie prawo'. Zgoda. Tylko że to nie jest ich wybór w 99%.A czy twierdzisz, że zasłanianie piersi przez europejskie kobiety to jest zawsze ich wybór? Gdyby się okazało, że aż 50% z nich robi to wbrew swojej woli, z powodu represji prawnych, to jakbyś zareagował? > 'prawo do zasłaniania' jest jednym z setek nakazów i zakazów jakie islamiści chcą przemycić do prawodawstwa świeckiego, laickiego państwa wprost z szarii - prawa religijnego.Tak cię denerwuje MOŻNOŚĆ zasłaniania twarzy, a dlaczego nie denerwuje Cię NAKAZ zasłaniania piersi? > Doprawdy trudno mi zrozumieć tzw. ateistów i racjonalistów którzy wieszają psy na chrześcijaństwie, katolicyzmie, jednocześnie bronią niczym lwy islamskich zabobonów.Ależ ja nie bronię islamskich zwyczajów bardziej niż jakichkolwiek innych. Ja bronie także zwyczajów satanistycznych, ateistycznych, katolickich, kazirodczych, nazistowskich,,, jakichkolwiek, pod warunkiem, że nie wyrządzają nikomu krzywdy wbrew woli tejże osoby. |
#29 3 na 3 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Jeśli chodzi o psychologiczne następstwa noszenia burki zdania specjalistów też są podzielone. Ale trudno znaleźć w internecie jakieś dane z badań przeprowadzanych z perspektywy neutralnej kulturowo.Podkreślam jeszcze raz, żeby nie mylić zmuszania do noszenia czegoś, z noszeniem tego czegoś z własnej woli. |
#30 4 na 4 | coreless (16088 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. |
Ubiór, niezależnie czy noszony dobrowolnie, czy przymusowo, staje się ważnym składnikiem tożsamości i może mieć bezpośredni wpływ na stan psychiki, na przykład samoocenę. Wpływ ten nie musi być uświadamiany.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|