 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#1 12 na 12 Sołtysowa (208 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Co za oblech... Fuj... |
#2 31 na 31 | Andro (1185 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Gdyby ta sprawa dotyczyła "cywilnego" dyrektora, to kuratorium zjadłoby go na śniadanie, a prokurator dopatrzyłby się znamion mobbingu. Zgodnie z raportem Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno - Terapeutycznej zmuszanie do ośmieszających lub poniżających czynności jest mobbingiem, czyli jako taki czyn ten powinien być karalny. |
#3 6 na 6 | coreless (16088 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Matko Boska Częstochowska! |
#4 5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Praktyka, praktyka, kolana czy buty, widać uczą uczniów tej szkoły jak klękać przed duchownym. Przejrzałem komentarze pod tym wpisem w gazeta.pl, oczywiście nie brak skojarzeń z pedofilią. To napisał niejaki kotschroedingera01: Cytat:Jest to najlepszy dowód na to, jak trudna i niebezpieczna jest dzisiaj misja naszych duszpasterzy i jak wodzeni i prowokowani są oni przez zdegenerowane, wyuzdane nastolatki. O męczarniach księdza dyrektora nie wspominam, bo jego cierpienie aż wylewa się i krzyczy z tych zdjęć. Niech w szkole uczą uczniów zachowania, jakichś form, czegokolwiek. Ja nie dałbym się przekonać do łażenia na kolanach a tym bardziej do lizania owłosionych kolan obcej osoby. Czy w szkołach nie obowiązuje już nieco bardziej formalne zachowanie? |
#5 10 na 10 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Co za oblech... Fuj...To co powiedzieć o tych uczniach? Nie ma siły która przekonałaby mnie do lizania owłosionych kolan obcej osoby. Ksiądz oblech, to swoją drogą, ale uczniowie nie są wiele mądrzejsi. No i na dodatek nosi białe skarpetki do klapek. To się rzuca w oczy. |
#6 11 na 11 | slik (20011 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją,Zdjęcia są na stronie: www.gimnaz(*)13/xxxwyjazd_integracyjny.htmlMam nadzieję, że zanim znikną ze strony szkoły zostaną zabezpieczone przez prokuraturę. Są szokujące! - szczególnie obleśny uśmiech księdza dyrektora na jednym z nich Ten obyczaj jest praktykowany od kilku lat: www.gimnazjum-lubin.salezjanie.pl/galerie/2008_2009/otrzesiny.html Komentarze pod artykułem - tylko te "delikatniejsze": alexy-dwa: To się nazywa gra wstępna a nie otrzęsiny. maryla5-3-2: Kuratorium "oświaty" stanęło na wysokości zadania możne nawet niżej niż dzieci klękające przed starym dewiantem. Oburzające!!!!! zigzaur: Zboczeniec i tyle. zanimmnieznowzbanuja: Ciekawe jaka byłaby reakcja prokuratora gdyby nauczyciel był "świecki". f_84: Szkoła katolicka w całej okazałości. Dziś śmietana, jutro w zakrystii co innego. Niech trenują kapitan_marchewa: A co na to rodzice? Nie było "innej czynności seksualnej", bo to "tylko" lizanie gołych kolan? A od którego miejsca jest? Od ud, czy wyżej? wlodzimierz.ilicz: Obleśny księżulo każący dzieciom lizać się po swoich owłosionych kolanach powinien odpowiadać przed sądem. Razem z kuratorem. Za zmuszenie do poddania się "innej czynności seksualnej". Czy w tym kraju prawo jest bezbronne w starciu z czarnymi, chutliwymi obleśnikami? cd81: Oni liżą księdzu. To chyba normalne w Polsce? drugilukasz2983: Ja już maila napisałem. Przyszedł teraz czas na was. Oprócz pustego pisania na forum napiszcie maila do Kuratorium z prośba o wyjaśnienie sprawy. Musza zareagować. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Plac Powstańców Warszawy 1 50-153 Wrocław tel. 71-340 63 48, fax 71-340 61 08 lp.wud@muirotaruk lub lp.walcorw.muirotaruk@atzcop |
#7 6 na 6 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Nie lepiej dzwonić? Idę o zakład, że po setce czy dwóch setkach telefonów zrobiliby coś chociażby dla świętego spokoju. Ja zadzwonię, napiszę maila i tradycyjny list. Może należałoby zrobić jakąś bardziej zorganizowaną akcję? |
#8 12 na 12 Sołtysowa (208 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > To co powiedzieć o tych uczniach? Nie ma siły która przekonałaby mnie do lizania owłosionych kolan obcej osoby. Ksiądz oblech, to swoją drogą, ale uczniowie nie są wiele mądrzejsi.Widać uczniowie od małego uczeni są pełnego podporządkowania sukienkowym. > No i na dodatek nosi białe skarpetki do klapek. To się rzuca w oczy.Tego już nie można wybaczyć.  |
#9 10 na 10 Sołtysowa (208 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > oczywiście nie brak skojarzeń z pedofilią.Oczywiście, można to uznać za inne czynności seksualne. Ale czy takie zachowania wśród kleru kogoś jeszcze mogą dziwić? |
#10 -20 na 24 | Marek Matys (39 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Według mnie nie jest to żaden straszny przypadek. Zawsze i wszędzie są jakieś rytuały i tradycje w pierwszych klasach itp. W jednej szkole jest tydzień kota i markerami maluje się wąsy dla pierwszaków. Innym razem zlizywana jest bita śmietana z kolan dyrektora. Mi to przypomina chrzest z kolonii z podobnymi zabawami, czasami nawet jeszcze gorszymi po których po prostu się wymiotowało, lub mniej obrzydliwymi jak bieg po szyszkach. Nie jest to może najbardziej higieniczny sposób na otrzęsiny, ale i niegroźny. Po pierwsze - nie dramatyzować.
|
#11 7 na 7 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | >Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną >tylko kolana? -Ale mógł prostak chociaż wygolić te kolana. Uczniowie też bywają przeróżni, jedni zakładają kosz na głowę nauczycielowi, albo walą od razu po łbie, inni lizą kolana księdzu.
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg |
#12 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > >oczywiście nie brak skojarzeń z pedofilią.> Oczywiście, można to uznać za inne czynności seksualne. Ale czy takie zachowania wśród kleru kogoś jeszcze mogą dziwić?Nie chodzi o to czy dziwią, czy nie, chodzi o to, żeby reagować. Zawsze. |
#13 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > >No i na dodatek nosi białe skarpetki do klapek. To się rzuca w oczy.> Tego już nie można wybaczyć.  Jak katolicy tak bardzo chcą żeby ksiądz był autorytetem, to niech nauczą sukienkowych dbania o szczegóły  Wizerunek i te sprawy. Myślę, że na początek powinni zmienić kolor sutanny z czerni na brąz, brąz wzbudza zaufanie.  |
#14 17 na 17 Wściekły Azot (849 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Rytuały?! Nie dramatyzować?! Ministrant zerżnięty w tyłeczek po kąpieli na probostwie? Och, może ksiądz proboszcz niechcący czegoś tam dotknął, coś tam za mocno przytulił... W każdym razie - nie dramatyzować... Proboszcza przenieść na inną placówkę i dołożyć roboty za pokutę. Niechże będzie opiekunem hufca Niepokalanych Harcerząt Maryi, kapelanem w domu poprawczym dla rozkosznie niegrzecznych łobuziaków i instruktorem przetrwania dwunastolatków pod namiotami w głuszy.  Natchniony do działania obejrzanym zdjęciem lizania klechy przez klęczące dzieci - podzieliłem się krótką refleksją bezpośrednio na e-mail tej salezjańskiej "szkoły" lp.einajzelas@nibul-mujzanmigNie spodziewam się odpowiedzi  |
#15 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną >tylko kolana?
A skąd wiesz, że tylko kolana? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|