Racjonalista - Strona głównaDo treści
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-09-2012 18:36Hodża (11172 punktów)Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Ocena 37 na 37
    Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana?

wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#46
19-09-2012 11:55
 Ocena 5 na 5
baszarteg (2319 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi doppelganger
Fatalna separacja mięśnia dwugłowego uda ,trójgłowego to chyba w ogóle nie ma ,atrofia łydek i katastrofalny koloryt ogólny(blade ja brzuch dorsza) noo... ja bym takich kulasów nie wystawiał na widok publiczny .. od strony estetycznej oceniam całe zajście jako wyjątkowo przykre ...fuuj

Co do pianki to pojemnik wygląda mimo wszystko na piankę spożywczą .

#47
19-09-2012 12:18
 Ocena 5 na 5
Wściekły Azot (849 punktów)
(zablokowany)
Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Świadectwa katootrzęsin na chybcika wyrżnięto, ale zapewne zaradni zakonnicy wykorzystają nagły wzrost popularności strony skromnej szkoły z Lubina i zamieszczą tam link do płatnego serwisu www.extreme-salezjANAL-joy.tv

Przypominam, że ciągle jeszcze celebrujemy w Polsce Rok Janusza Korczaka.
Gdyby klerowi oddać to państwo bez reszty, to już 2035 rok mógłby zostać ogłoszony Rokiem Salezjańskiego Dyrektora - Męczennika.

#48
19-09-2012 12:30
 Ocena 8 na 8
hubin (2274 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Sprytne, niech teraz któreś z dzieci spróbuje powiedzieć, że jest ateistą albo choć odmówić czegoś księdzu dyrektorowi - zawsze może przypomnieć z jakimś dodatkowym przymiotnikiem to wydarzenie. Gdy dorosną będą bronić niewinnej tradycji lizania "książęcych" nóżek...
Czekam na gesty solidarności, może "nowa świecka tradycja" w każdą ostatnią niedzielę miesiąca wierni liżą księdza - nie wątpię, że nikt z nich nie będzie miał nic przeciwko niewinnej zabawie...

Religia była i jest obrzydliwym nadużyciem, to po prostu kolejny obrzydliwy gest pokazujący jak bardzo skorumpowana i zepsuta to instytucja. Jest to też kolejne wydarzenie które jasno pokazuje, że instytucje mojego Państwa skapitulowały przed rozpasanym, tępym i zbrodniczym klerem.

Oczywiście zaraz się dowiemy, że dzieci same chciały a moralny i etyczny księzulo zezwolił tylko na spijanie śmietanki...

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

#49
19-09-2012 12:36
 Ocena 5 na 5
danilo (153 punktów)
(zablokowany)
Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Selanos
>>Co za oblech... Fuj...
>To co powiedzieć o tych uczniach? Nie ma siły która przekonałaby mnie do lizania owłosionych kolan obcej osoby. Ksiądz oblech, to swoją drogą, ale uczniowie nie są wiele mądrzejsi.
>No i na dodatek nosi białe skarpetki do klapek. To się rzuca w oczy.

To samo pomyślałem!!! Jak można lizać owłosione nogi-kolana obcej osoby? Przecież to jest coś obrzydliwego! W młodości będąc na obozie harcerskim, też mieliśmy otrzęsiny. Musieliśmy pocałować w duży palec od prawej stopy jedną ze starszych harcerek, siedzącą na tronie i przebraną za królową czegoś tam, dokładnie już nie pamiętam. Niektórzy nie chcieli tego robić, bo wydawało im się to przesadą. A tutaj LIZANIE śmietany z kolan księdzu? Czy ten świat zwariował do reszty? Marzę o tym, żeby można było się gdzieś wyprowadzić od tych religijnych dewiantów na jakiś inny, wolny kontynent, a najlepiej na inna planetę. Tylko żal mi tych dzieci, które miałyby zostać...

#50
19-09-2012 12:41
 Ocena 6 na 6
maciejo (3492 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Napisałem do pana księdza mejla, w którym skrytykowałem noszenie skarpetek do sandałów i kilka drobiazgów z których zrobił się cały wątek;]

#51
19-09-2012 12:57
 Ocena 8 na 8
Kowalski (2244 punktów)A jednak seks
"Zdaniem psycholog Beaty Jarosz, specjalistki edukacji seksualnej dzieci, sytuacja wygląda jak z filmu pornograficznego. - Ewidentnie doszło do wykorzystania seksualnego - powiedziała dla Polskiego Radia".
wiadomosci(*)na,wid,14938330,wiadomosc.html

#52
19-09-2012 13:38
 Ocena-12 na 22
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Obleśne - tak, ale czy nielegalne? Wyskakiwanie z pedofilami to już polowanie na czarownice. Dzieci dobrowolnie biorą udział w "zabawie", wyglądają nawet na zadowolone - no cóż - chcącemu nie dzieje się krzywda.

Swoją drogą, zawsze miło poczytać na racjonaliście, że jednak jest coś takiego jak "dobry obyczaj", a pewnych rzeczy "nie wypada robić". Szkoda, że ta troska o moralność obejmuje tylko księży - gejowskie parady w świetle dnia, gdzie nie takie obrazki można zobaczyć - to już wolność i tolerancja... Podwójne standardy?

bembergiem w berg

#53
19-09-2012 13:51
 Ocena 17 na 17
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi worek kości
>Wyskakiwanie z pedofilami to już polowanie na czarownice. Dzieci dobrowolnie biorą udział w "zabawie", wyglądają nawet na zadowolone - no cóż - chcącemu nie dzieje się krzywda.

Dzieci dobrowolnie robią wiele głupich i często nawet niezgodnych z prawem rzeczy. Dzieci można w pewien sposób nieświadomie namówić do czynności seksualnej bo to są dzieci. Jak im opiekun powie, że mają zrobić coś niemoralnego albo uwłaczającego to to zrobią. Dzieci robią też takie rzeczy, żeby nie zostać wykluczonym z grupy. Dzieci to dzieci.

Jak Twoje dziecko dobrowolnie będzie chciało zrezygnować ze szkoły to powiesz: "to jego dobrowolny wybór", zwłaszcza kiedy ma np. 13 lat?

>Swoją drogą, zawsze miło poczytać na racjonaliście, że jednak jest coś takiego jak "dobry obyczaj", a pewnych rzeczy "nie wypada robić". Szkoda, że ta troska o moralność obejmuje tylko księży - gejowskie parady w świetle dnia, gdzie nie takie obrazki można zobaczyć - to już wolność i tolerancja... Podwójne standardy?

No, ale na gejowskich paradach to chyba się partycypuje z własnej woli i tam nie ma trzynastolatków? Nie dostrzegasz subtelnej różnicy między dzieckiem, a dorosłym człowiekiem?

W tej kwestii tak - podwójne standardy istnieją dla dzieci i dla dorosłych. To jest nawet prawnie usankcjonowane we wszystkich cywilizowanych krajach.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

#54
19-09-2012 14:26
 Ocena 12 na 12
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi worek kości
.
>Obleśne - tak, ale czy nielegalne? Wyskakiwanie z pedofilami to już polowanie na czarownice. Dzieci dobrowolnie biorą udział w "zabawie", wyglądają nawet na zadowolone - no cóż - chcącemu nie dzieje się krzywda.
Obrońcą wykorzystujących "zadowolone" dzieci to była u nas prof. Grabowska. Państwo z jednej parafii?

>Swoją drogą, zawsze miło poczytać na racjonaliście, że jednak jest coś takiego jak "dobry obyczaj", a pewnych rzeczy "nie wypada robić". Szkoda, że ta troska o moralność obejmuje tylko księży - gejowskie parady w świetle dnia, gdzie nie takie obrazki można zobaczyć - to już wolność i tolerancja... Podwójne standardy?
No właśnie. Podwójna moralność, czy katolicka obłuda?
Wielce Szanowny Panie Piotrze, ludzi homoseksualnych to Bóg stworzył i taka odmiana jest nie tylko zgodna z naturą, ale nawet gdy dotyczy ludzi dorosłych nikomu w żaden sposób nie szkodzi.
Korzystam z mediów oraz książek i poznając z stamtąd katolicką dbałość o stan moralności narodu, czuję się już zwolniony z troski o ogólną moralność (szczególnie tej dotyczącej seksu) ale z tej kościelnej troski jakoś kler jest wykluczony.
To kto ma o niego zadbać, a gdzie wdzięczność?

Miłego dnia.

@@@
.

#55
19-09-2012 14:02
 Ocena 8 na 8
Tohver (1287 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi worek kości
>Obleśne - tak, ale czy nielegalne? Wyskakiwanie z pedofilami to już polowanie na czarownice. Dzieci dobrowolnie biorą udział w "zabawie", wyglądają nawet na zadowolone - no cóż - chcącemu nie dzieje się krzywda.

Dobrowolność działania dziecka jest dla Ciebie kryterium odróżniającym molestowanie od zabawy? Wow...

#56
19-09-2012 14:06
 Ocena 10 na 10
wemir (298 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Stolica Apostolska już wiele miesięcy temu rozpoznała tę sprawę. Benedyktowi tak się spodobała ta nowa forma kontaktów z podległymi, iż zarządził wizytę apostolską na najbliższych otrzęsinach pierwszoroczniaków we wrześniu br. Niestety przez jedną głupią literówkę zawieźli go do Libanu zamiast Lubina...

#57
19-09-2012 14:16
 Ocena-3 na 11
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Arystyp z Cyreny
>Dzieci dobrowolnie robią wiele głupich i często nawet niezgodnych z prawem rzeczy. Dzieci można w pewien sposób nieświadomie namówić do czynności seksualnej bo to są dzieci. Jak im opiekun powie, że mają zrobić coś niemoralnego albo uwłaczającego to to zrobią. Dzieci robią też takie rzeczy, żeby nie zostać wykluczonym z grupy. Dzieci to dzieci.

Ale masz niskie mniemanie o dzieciach. Przypomnij sobie jak byłeś 12 latkiem, wziąłbyś udział w takiej zabawie gdyby wydała Ci się upokarzająca i głupia? Ja bym nie wziął, bo ile pamiętam siebie z tamtego czasu, byłem dość odporny na presję rówieśniczą.

Na zdjęciach sytuacja wygląda obleśnie, ale jest wyrwana z kontekstu - nie znamy atmosfery panującej podczas tych otrzęsin. Tutaj dorabia się temu łatkę pornografii, z komentarzy na racjonaliście wyłania się ponury obraz zastrachanych dzieci i obrzydliwej księżowskiej kreatury, kijem i mocą autorytetu zmuszającej niewinnych do "innych czynności seksualnych". Na podstawie zdjęcia? Jestem przekonany, że gdyby sfotografować ojca kąpiącego się w basenie ze swoimi dziećmi, to też znalazłoby się ujęcie, które będzie się "kojarzyć". Wrzuć je potem do neta z "sugerującym" komentarzem i nagonka cyber-obrońców moralności gotowa.

>Jak Twoje dziecko dobrowolnie będzie chciało zrezygnować ze szkoły to powiesz: "to jego dobrowolny wybór", zwłaszcza kiedy ma np. 13 lat?

Nie ma sensu obrzucać się skrajnościami, no bo jak - dziecko albo podejmuje wszystkie decyzje samo, albo wszystkie decyzje podejmuje się za nie? No bez przesady, w niektórych sytuacjach można chyba dzieciom zaufać, że będą potrafiły o siebie zadbać, w innych trzeba im pomóc.

>No, ale na gejowskich paradach to chyba się partycypuje z własnej woli i tam nie ma trzynastolatków? Nie dostrzegasz subtelnej różnicy między dzieckiem, a dorosłym człowiekiem?

Gejowskie parady paradują zazwyczaj w środku dnia, środkiem miasta, nie licząc się raczej z ewentualnym zgorszeniem postronnej młodzieży.

bembergiem w berg

#58
19-09-2012 14:17
 Ocena 13 na 13
teh.mariusz (281 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Najgorsze w tym wszystkim już nie jest sama czynność, którą dokonują te dzieci (chociaż to też jest ohydne), ale sam fakt tego "kocenia". Co to w ogóle za idiotyczny pomysł? W publicznych szkołach do których chodziłem dyrektor już na rozpoczęciu roku zapowiadał, że uczniów stosujących takie praktyki spotkają kary, włącznie z wydaleniem ze szkoły, a tutaj? Sam dyrektor bierze udział w czymś takim.

Zazwyczaj to wygląda tak, że dziecko, które nie brało udziału w takich idiotycznych zabawach jest wytykane, jako inne. I dlatego czy to się podoba czy nie i tak bierze udział w takich "zabawach". Właśnie dlatego aby nie być tym innym.

Ale to właśnie ta chora katolicka mentalność. Sukienkowy nie pomyśli o tym "innym". Ma być tak jak on sobie to wymyśli.

#59
19-09-2012 14:20
 Ocena-3 na 5
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Tohver
>Dobrowolność działania dziecka jest dla Ciebie kryterium odróżniającym molestowanie od zabawy? Wow...

napisałem coś o molestowaniu? Gdzie widzi molestowanie? Wow...

bembergiem w berg

#60
19-09-2012 14:22
 Ocena 3 na 3
slik (20011 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Tohver
>Jest jeszcze ta xxx. Poważnie:
>www.gimnaz(*)13/xxxwyjazd_integracyjny.html
>A zupełnie poważnie to poza normalnymi są miniaturki. Ale nazwa galerii ciekawa
Pewnie ksiądz oglądając te słitfocie "robi sobie dobrze"

Bo ogólnie życie księdza takie smutne jest:
www.youtube.com/watch?v=CFa1XlGeQTw


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365