 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#121 -6 na 10 | Serpentinethread (-31 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | "Nie widzę żadnej winy w Księdzu Marcinie. Wpadł w pułapkę tylko dlatego, że psychika tysięcy ludzi została skaleczona pornograficzną trucizną, czego nawet u siebie nie podejrzewają. Dwadzieścia lat temu brudna interpretacja niewinnych wygłupów w ogóle nie miałaby miejsca. Dziś trzeba(?) się liczyć z niemal każdym gestem, czy słowem, bo nie wiadomo co i w jakim środowisku wzbudzi chore, nieczyste skojarzenia. Kategorycznie protestuję przeciw tezie, że ksiądz Marcin "przekroczył granicę dopuszczalnego kontaktu". Kto tak uważa oddaje pole i godzi się na dalszy, bezkarny dyktat demoralizatorów i kamienowanie niewinnych. Dzieci i ich dyrektor są bez winy. Leczyć powinni się ci wszyscy, którzy patrzą na czyste chorymi oczami i widzą to co mają w sobie, brud własnego serca. Smutne, a nawet przerażające." Wypowiedź nie jakiego Marcina, który jako jeden z niewielu nie bierze udziału w tej odrażającej nagonce. Komentarz zaczerpnęłam ze strony: gosc.pl/doc/1297777.Ateista-broni-ksiedza |
#122 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | . > " Nie widzę żadnej winy w Księdzu Marcinie.> Wpadł w pułapkę tylko dlatego, że psychika tysięcy ludzi została skaleczona pornograficzną trucizną, czego nawet u siebie nie podejrzewają. Dwadzieścia lat temu brudna interpretacja niewinnych wygłupów w ogóle nie miałaby miejsca. Dziś trzeba(?) się liczyć z niemal każdym gestem, czy słowem, bo nie wiadomo co i w jakim środowisku wzbudzi chore, nieczyste skojarzenia.> Kategorycznie protestuję przeciw tezie, że ksiądz Marcin "przekroczył granicę dopuszczalnego kontaktu". Kto tak uważa oddaje pole i godzi się na dalszy, bezkarny dyktat demoralizatorów i kamienowanie niewinnych. Dzieci i ich dyrektor są bez winy. Leczyć powinni się ci wszyscy, którzy patrzą na czyste chorymi oczami i widzą to co mają w sobie, brud własnego serca. Smutne, a nawet przerażające."> Wypowiedź nie jakiego Marcina, który jako jeden z niewielu nie bierze udziału w tej odrażającej nagonce. Komentarz zaczerpnęłam ze strony: gosc.pl/doc/1297777.Ateista-broni-ksiedzaNie Marcin a Paweł (Bolek) broni przyjaciela księdza Marcina i robi to na łamach typowo ateistycznego "Gościa". Trzeba przyznać, że można obdarzyć dużą wiarygodnością tego gościa (Pawła), ale zaraz pod spodem jest komentarz: Nati 2012-09-19 14:31 Niezalogowany użytkownik.
Z jednej strony cieszy ta Pana obrona przyjaciela. Mimo różnic. Z drugiej strony niestety ksiądz popełnił poważny błąd. I to nawet nie jako ksiądz, ale jako pedagog. Nie, ja też nie uważam tego za pedofilię, ale za skrajną głupotę i owszem.
Głupotą jest już sam rytuał "kocenia". Takie oficjalne kocenie miało być lekarstwem na znęcanie się nad pierwszakami, ale to tak jakby w ramach walki z alkoholizmem nauczyciele pili razem z uczniami. Jeżeli wolno "kocić" przy nauczycielu, to dlaczego nie wolno po lekcjach? Ludzie w okolicach 40-tki pamiętają jeszcze problem fali w wojsku. A wielu dzisiejszych rodziców wie, że "kocenie"jest poważnym problemem w wielu szkołach. Już samo kultywowanie tego zwyczaju jest nierozsądne.
Nie wiem kogo bawią takie zabawy? Mnie nie bawiły gdy byłam dzieckiem, i nie bawią mnie teraz, gdy mogą dotyczyć moich dzieci. A jako kobieta - te konkretne zdjęcia - uważam za bardzo niesmaczne.
Kapłan ma z racji funkcji przypisaną wysoką godność, która takim zachowaniem została zmieszana z błotem (lub pianką jak kto woli). Smutne i bolesne. Szczególnie dla osób, którym Kościół jest naprawdę bliski.@@@ . |
#123 8 na 10 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | W zasadzie nie widzę powodu, aby zamiast odpowiadać na twój post, nie zajeba.ć ci w ryj. Mniemam, że rozumiesz moją postawę, no bo skoro dopuszczasz bicie małego człowieka, to dlaczego nie miałbyś zgodzić się na bicie większego człowieka, prawda?
Szerokość życia jest ważniejsza niż długość. (Awicenna) |
#124 6 na 6 | PiotrP (8 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Poza tym, chodzi o to, żeby księża się bali, może strach ukróci pewne praktyki jakie kościół prowadził w sprawie chociażby księży-pedofilów. Niech wiedzą, że każda ich wpadka będzie wykryta i osądzona, może wtedy pomyślą dwa razy zanim coś zrobią, szczególnie coś nielegalnego, albo jak to w tym przypadku określiło kuratorium "naruszającego granicę dobrego smaku". Niech wreszcie nauczą się, że nie są świętymi krowami i ich akcje będą oceniane tak jak akcje każdego innego obywatela.> Witam. Z tym ściganiem kieckowych nie jest tak do końca jak piszesz. Przytoczę historyjkę na faktach, na bydgoskich Kapuściskach jakiś czas temu księżulek zgwałcił 5-latkę, oczywiście rodzice złożyli doniesienie na policję. W odpowiedzi na to wkroczył do akcji przełożony pedofila i po odwiedzinach rodziców dziewczynki, rodzice postawieni pod ścianą (stary wyga zagroził, że ogłosi iż to pięciolatka sprowokowała swojego duszpasterza do gwałtu) odwołali zeznania i policji związali ręce. Niestety, ojcu dziecka puściły nerwy i w przypływie emocji uszkodził auto molestanta, przy okazji również obijając mu mordę. Finał jest taki, "czarny" chodzi po wolności, śmiejąc się bezczelnie ludziom w twarz, a ojciec dziecka ma sprawę za zniszczenie mienia znacznej wartości i pobicie czarnego, dziecko natomiast złamaną psychikę (z relacji osoby będącej blisko poszkodowanych wiemy, że mała przez blisko miesiąc nie wychodziła z domu). I tak kończą się sprawy relacji czarnych z ich owieczkami. |
#125 6 na 6 Wściekły Azot (849 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Typowy spicz obronny wobec księdza w Polsce. Skoro jest księdzem, to jak może być czemukolwiek winny? Winni są inni. Znamy to i mamy tego po dziurki powyżej kolan. |
#126 15 na 17 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > "Nie widzę żadnej winy w Księdzu Marcinie.Ludzie tacy jak Ty, bronili Kroloppa i do dziś przynoszą mu bukiety róż pod celę. Ludzie tacy jak Ty, bronili biskupa Paetza dla dobra polskiego Kościoła. Dla dzieci ludzi takich jak Ty, Marcial Maciel utworzył Legiony Chrystusa. Ludzie tacy jak Ty, do dziś nie wiedzą co to crimen sollicitationis. I wreszcie, ludzie tacy jak Ty, piszą dziś w Lubinie listy protestacyjne w obronie Księdza Dyrektora, nie widząc nic złego w jego zachowaniu. Spójrz w lustro bazyliszku. |
#127 4 na 4 | Matix (5786 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | A to dobre to je. Pamiętam dobrze jak w mojej klasie koleżanka ubrała się w krótką spódniczkę i ksiądz zwrócił na to uwagę. Zbyt wyzywający strój rodzi pokusę, skojarzenia i takie tam. No to teraz wiadomo kto ma skażony pornograficznymi skojarzeniami mózg. |
#128 3 na 3 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > a na pewno jest partaczem, nieukiem, głupcem i żenującym pedagogiem.To możliwe ,pewnie nawet dość prawdopodobne. > może być pedofilemTakie ,sformułowanie budzi mój sprzeciw ,pedofilia to jedno z najcięższych przestępstw oskarżanie kogokolwiek o tego rodzaju praktyki powinno być zawsze poparte mocnymi dowodami . Nie mowie o żartach ,te są oczywiste w podobnych sytuacjach ,zestawienie afer seksualnych w kościele z księdzem który daje sobie lizać kolana ,budzi oczywiste skojarzenia. Tyle że pomiędzy skojarzeniem i żartem z głupoty i kretynizmu a twierdzeniu że na pewno chodzi o pedofile czy nawet "może być pedofilem" jest duża przepaść . |
#129 4 na 4 | Marszalik (733 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Z całym szacunkiem, ale najbardziej jestem chyba oburzony podejściem rodziców. Jak można pozwalać na takie poniżanie swoich dzieci? Cała sprawa przypomniała mi o pewnym filmiku, może w następnym roku dodadzą nową zabawę: www.youtube.com/watch?v=9MAEziUO3-w |
#130 8 na 8 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Wybaczmy mu skarpetki do sandałów...  |
#131 -5 na 11 | afloditka (4 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Podobno to nie była bita śmietana tylko pianka po goleniu i do lizania nie doszło. Daleko mi do obrony kościoła, aczkolwiek w tej sprawie uważam, że robienie nagonki w stylu teletubiś i jego torebka jest bezsensu. Dopóki dzieciom nie dzieje się krzywda nie uważam że rozdmuchiwanie sprawy im pomoże, sądzę wręcz że przez to nagle zostały zawstydzone, bo coś co uważały za zabawę nagle uczyniło z nich ofiary. Myślę, że niepotrzebne im mieszanie w mózgach większe niż przechodzą na co dzień uczęszczając do katolickiej szkoły.
|
#132 4 na 4 | Marcinlet (1935 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Zaczyna się od lizania kolan, kończy na lizaniu innej części ciała.
|
#133 -5 na 7 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | i tacy jak Ty - też
bembergiem w berg |
#134 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Typowy spicz obronny wobec księdza w Polsce. Skoro jest księdzem, to jak może być czemukolwiek winny? Winni są inni. Znamy to i mamy tego po dziurki powyżej kolan.innymi słowy - skoro ksiądz to na pewno winny? mhm, odbieracie już nawet prawo do obrony? no nieźle...
bembergiem w berg |
#135 8 na 8 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > i tacy jak Ty - teżNaprawdę, nie wiem jak się podniosę po zniewalającej sile tych argumentów. Następnym razem ostrzegaj proszę zanim wytoczysz tak ciężkie działa - przesiedzę wtedy zagrożenie pod kamieniem. Jeśli tylko mi go użyczysz Łaskawcze. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|