 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#226 2 na 2 | slik (20011 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | |
#227 1 na 1 | slik (20011 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > >Kuratorium Oświaty we Wrocławiu> >Plac Powstańców Warszawy 1> >50-153 Wrocław> >tel. 71-340 63 48,> >fax 71-340 61 08> >lp.wud@muirotaruk lub> >lp.walcorw.muirotaruk@atzcopDziękuję Ci za Twój komentarz. Ja dowiedziałem się dopiero wczoraj późnym wieczorem o całej sytuacji. Programowo nie interesuję się świeżymi informacjami. Dzięki Tobie nie musiałem szukać adresów. Maila napisałem około 2 w nocy  > Dzięki akcji zapoczątkowanej przez Ciebie Pani Janina Jakubowska skontaktowała się ze mną w ciągu kilku godzin odpowiadając na moje pytania.Małe sprostowanie - nie dla mnie te podziękowania, ale dla użytkownika drugilukasz2983 i to z innego forum, którego ja tylko zacytowałem Pozdrawiam i dziękuję za reakcję |
#228 6 na 6 | Mortimer (1359 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
 
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi. |
#229 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > niż tych ludzi, którzy dla zachowania wewnętrznego spokoju czują się zmuszeni bronić księży-pedofilów, bo od dobrej opinii o duchownych zależy ich światopogląd.Problem z tym że w tym konkretnym wątku nikt czynów pedofilnych nie broni ,swoją drogą nie wyobrażam nawet sobie jak taka obrona mogła by wyglądać . Proszę zamieścić na forum historie księdza wobec którego toczy się taka sprawa przed sądem bądź skazanego za to przestępstwo a zadziwi pana jednomyślność w tej sprawie . Co do tego konkretnego przypadku to moje poczucie "zachowania wewnętrznego spokoju" nakazuje mnie dużą ostrożność gdy istnieje ryzyko posądzenia niewinnego człowieka (NIE NIEWINNEGO DEBILIZMU ,PARTACTWA ,GŁUPOTY I BYCIA ŻENUJĄCYM PEDAGOGIEM)ale niewinnego czynów pedofilnych ,przed pochopnymi oskarżeniami w sprawie o takim ciężarze gatunkowym. Co do mojego wewnętrznego spokoju to nakazuje on mnie też (mimo mojego krytycznego nastawienia do religii -każdej religii.) pewne standardy tak postępowania jak i poprawności myślenia i sądów .Dlatego też np:nigdy nie powiem, gdy muzułmanie mordują chrześcijan w Afryce bądź sami muzułmanie są wyrzynani na Bałkanach iż jest to wewnętrzna sprawa religiantów ,bądź też że mnie to nie obchodzi gdy jedno szamaństwo morduje inne(nie przypisuje panu tych słów ale spotkałem się w tym miejscu i innych z podobną logiką) Nie wiem o jakim budowaniu i na jakiej skale pan wspomina ,dla mnie najważniejsze wydaje się bycie przede wszystkim -człowiekiem a dopiero później ateistą bądź teistą. |
#230 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > W Niemczech stanęło kiedyś przed sadem siedmiu podoficerów Bundeswehr prowadzących wyszkolenie żołnierzy za zmuszanie rekrutów do jedzenia glizdyPod Stalingradem staneli by zapewne pod sądem polowym za bójkę a poszło by o to kto miał pierwszy prawo do zjedzenia tej glizdy (wygrał jak zwykle Hans bo to wielkie chłopisko było i straszny "dzik" na te glizdy i korzonki  Wiele zależy jak widać od kontekstu sytuacyjnego  Fala w wojsku to debilizm często z kryminalnym sznytem ,sami żołnierze nie powinni być jednak chyba zbyt "brzydliwi".  Ps.proszę nie imputować mnie przypadkiem aprobaty dla tego typu zachowań,przykład mnie po prostu rozbawił,pozdrawiam.  |
#231 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | . > No widzisz. Z tego co piszesz wyłania się obraz typowego ateisty - jest to osoba samodzielnie myśląca, krytyczna wobec zastanej rzeczywistości i w ogóle prawdziwy intelektualista. Natomiast typowy teista to ciemniak broniący księży-pedofilów w obawie by nie wzruszyło to kruchymi podstawami jego wiary. W tym obrazku po prostu brakuje symetrii. Uprzedzenia aż piszczą.Przeczytałem, to aż trzy razy i nijak niczego z tego pojąć nie mogę. Co Pan tu, Panie Piotrze, chciał powiedzieć i jaką myśl nam przekazać? Zdaje się, że chce Pan powiedzieć, że pomiędzy przekonaniami teistycznymi i ateistycznymi istnieje jakaś symetria? To zastanówmy się jaka może istnieć we współczesnej Polsce (w różnych czasach, w różnych krajach, różnie to wyglądało) symetria. Liczebnie teiści biją ateistów na głowę. (95-98% do 2-5%) Ale z tego wynika też inna prawidłowość - przekonanie teistyczne nabywa się w procesie socjalizacji, a przekonanie ateistyczne w intelektualnym procesie odrzucenia religijnego spętania. Przyjęcie teizmu jest postawą oportunistyczną, a jego odrzucenie opozycyjną, a nawet wykluczającą. Czy Pana zdaniem takie różnice w kształtowaniu osobowości nie wpływają na intelektualny rozwój dzieci i młodzieży? Czy potrzeba aż uprzedzeń aby to dostrzec, a zwyczajne badania socjologiczne nie wystarczą. Może tak profesor Józef Baniak z książką z 2008 roku (jeszcze był wtedy jednoznacznie kojarzony z Kościołem) "Między buntem a potrzebą akceptacji i zrozumienia" coś Panu podpowie jak dostrzec i zrozumieć te różnice. > Właśnie się skończył IX Zjazd filozoficzny, na który niestety nie mogłem pojechać, a szczególnie jeden panel mnie zainteresował - dyskusja Środy (wiadomo kto to) z księdzem Bronkiem (emerytowany profesor KUL) o filozofii, polityce i religii. Koledzy mieli nagrać, postaram się, o ile będzie taka możliwość, wrzucić to później na wrzutę i wkleić link na racjonalistę - będzie okazja do porównań. To tak apropo "typowego teisty".Dalej nie rozumiem co Pan chce nam przekazać? Przecież to, że istnieje filozofia katolicka to my doskonale wiemy. Sam odwoływałem się tu wielokrotnie do dyskusji związanych z religią publikowanych w "Diametrosie". Chce Pan nam polecić dyskusję profesora Bronka z profesor Środą? Gdy ją dostaniemy to przeczytamy, ale profesor Bronk już ma spory dorobek, to może Pan lub któryś z jego uczniów zechciałby na naszym forum go przedstawić, a następnie bronić jego poglądów? Wtedy wiedzielibyśmy, że teiści mają poważne argumenty, a my bezzasadnie się do nich uprzedzamy i ich lekceważymy. Wcale też nie upieram się przy profesorze Bronku mogą to być profesorowie Judycki, Wojtysiak, Ziemiński, czy inni. Najlepiej gdyby sami znaleźli odwagę, ale mogą być i ich uczniowie byle konsekwentnie przeprowadzali obronę ich poglądów. Mnie współczesne bezproduktywne uprawianie filozofii dla samej filozofii nie interesuje i uważam, że sensownym jest dzisiaj filozofowanie tylko w kontekście, aktualnego dorobku nauki, ale mamy na naszym forum parę osób o filozoficznym przygotowaniu i chętnie podyskutują. Poznamy się intelektualnie bliżej, to może zmienimy zdanie na swój temat. A takie skarżenie jacy to my źli i niesprawiedliwi jesteśmy, to żenada i poważnym ludziom tak nie wypada. Pozdrawiam. @@@ . |
#232 3 na 3 | lideg (74 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Trzeba być kompletnym idiotą, żeby organizować tego typu "imprezy". Nie tylko, że wprost nawiązuje do najpodlejszych szkolnych zachowań uczniowskich (traktowanie pierwszaków - "kotów" jako kogoś gorszego), obrzydliwe i niehigieniczne - lizanie owłosionych kolan kogokolwiek jest takie, niezdrowe - pianka do golenia to nie produkt spożywczy, na dodatek zachowanie to może być potraktowane jako forma mobbingu i pedofilii. Ksiądz wykazał kompletny idiotyzm i prymitywizm w tej "zabawie", nawet jeśli rzeczywiście młodzież nie czuła się zażenowana i było jej z tym "dobrze". Jako wychowawca musi być oceniony na niedostateczny i jako nauczyciel, u którego z logicznym myśleniem jest coś nie tak, również! Dno! Zresztą młodzież musiałabym ocenić równie surowo! Też dno den!
|
#233 1 na 1 | lideg (74 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | I skoro rodzice uczniów bronią księdza, to również oni zasługują na najgorsze oceny! |
#234 5 na 5 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Po prostu używamy nieaktualnych definicji moralności i normalności. W Polsce gdzie wiarę religijną wyznaje podobno ponad 90% mieszkańców, moralność i normalność wyznaczają księża, osoby "powołane przez Boga", tym samym, rozumują wierni, to co robią, jest z (tej) definicji moralne i normalne.
Bo przecież, uważają wierzący, Bóg wie o wszystkim i tchnie kędy chce, dlatego dopuszczenie myśli, iż w jakiejś konkretnej sytuacji jego przedstawiciel postępuje źle jest uznawana za niemożliwą, za "herezję", atak na Jezusa itp.
To jedna z poważniejszych patologii generowanych przez wiarę religijną, ale jak pokazują m.in. reakcje "owieczek Pana" na tym forum, taka jest teraz polska "normalność".
Sam obserwowałem podobne reakcje dość bliskiej mi starszej osoby, która dowiedzioną przez prawomocny wyrok sądu przestępczą działalność księdza tłumaczyła, że "na pewno potrzebował tych pieniędzy (przywłaszczonych oszustwem) aby pomóc biednym".
Tak działa propagandowe pranie wiernych mózgów, zresztą, jeśli ktoś "zracjonalizował" sobie np. pojęcie Trójcy Świętej, to "wytłumaczenie" takiego lizania kolan to betka.
|
| Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Pewnie byście tak nie krzyczeli, gdyby talerzem miałby być inny uczeń.Pewnie nie. A ty byś krzyczał tak samo? |
| Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Mimo wszystko byłoby mieć dobrze linki do tych rewelacji, Jakoś trudno mi uwierzyć, by ktoś kto nie jest debilem-rodzicem, dał się zastraszyć, że jakiś klecha zrobi z pięcioletniego dziecka uwodziciela. |
#237 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Jak nie odróżniasz bicia od klapsa w ramach kary, to rzeczywiście, ja się ciebie boję.No dobrze, to może tak, zamiast jakiś tam punktów karnych za jazdę z przekroczeniem dozwolonej prędkości wprowadzamy do kodeksu pomysł o chłoście na gołe dupsko na miejskim rynku. Nie jest to pobicie - tylko mała chłosta w ramach kary. Uważasz, że sądy powinny mieć prawo "karania" przemocą fizyczną. |
#238 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Tak jak pisałem, jak nie odróżniasz klapsa który jest karą dla dzieckaPrzyzwyczaiłem się już, że zarodki to ludzie, nie przyzwyczaiłem się, że dzieci to jednak inny gatunek, nie ludzie, i w przeciwieństwie do ludzi, karze się je klapsami. |
#239 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > No i zapada w pamięć.No ale chyba dorosłym tez by zapadło: mała chłosta albo i nawet klapsy na dupę? |
#240 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Różnego typu zabawy widziałem, widocznie niedługo dotykanie innych ludzi (a w szczególnosci księży) będzie traktowane za coś nienormalego i nagannego.Jest absolutnie normalne, że dzieci dotykają księży, wszak nigdy nie doprowadziło to do niczego złego. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|