 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#166 3 na 3 | Marek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Obleśne - tak, ale czy nielegalne? Wyskakiwanie z pedofilami to już polowanie na czarownice. Dzieci dobrowolnie biorą udział w "zabawie", wyglądają nawet na zadowolone - no cóż - chcącemu nie dzieje się krzywda.> Swoją drogą, zawsze miło poczytać na racjonaliście, że jednak jest coś takiego jak "dobry obyczaj", a pewnych rzeczy "nie wypada robić". Szkoda, że ta troska o moralność obejmuje tylko księży - gejowskie parady w świetle dnia, gdzie nie takie obrazki można zobaczyć - to już wolność i tolerancja... Podwójne standardy?Widzisz dlatego w poprzedniej dyskusji www.racjonalista.pl/forum.php/s,515484#w516806tak bardzo wykazywałem Ci, że prezentujesz złą postawę i bronisz rzeczy, których obronić się nie da. Na dodatek jako argumentów użyłem co KK mówi lub próbuje wmówić w takich sytuacjach. Po prostu akceptacja jest zbyt wysoka dla zachowań nagannych u osób powołujących się na Biblię. Jest zbyt wysoka w porównaniu z innymi grupami społecznymi.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#167 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Kolejne konto założone wyłącznie w obronie Ojca Dyrektora z lubińskiego gimnazjum. Czy naprawdę nie można kasować takich kont?
Szerokość życia jest ważniejsza niż długość. (Awicenna) |
#168 1 na 1 | keszet (13 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora. | I tak dobrze, że x-dyrektor lubi tylko śmietankę-piankę, a nie np. pali cygara, które jak wiemy, nie służą tylko do tej jednej czynnosci. Zabawa też byłaby świetna. > Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na> zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją,> wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa> otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym> przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych> wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się> malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej> "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom> cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się> wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną> tylko kolana?> wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html |
#169 2 na 4 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | A pięćdziesięciolatkom kulkę między oczy, jeżeli według ciebie mamy zwiększać siłę z wiekiem. Klaps - kara dla dziecka. Na tym skończmy. Nie wiedziałem, że muszę coś takiego wyjaśniać. Tak jak pisałem, jak nie odróżniasz klapsa który jest karą dla dziecka od bicia, albo nawet pobicia, to ja się ciebie boję. Pozdrawiam |
#170 8 na 8 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Kategorycznie protestuję przeciw tezie, że ksiądz Marcin "przekroczył granicę dopuszczalnego kontaktu" (...)> Leczyć powinni się ci wszyscy, którzy patrzą na czyste chorymi oczami i widzą to co mają w sobie, brud własnego serca.Jak daleko możemy przesunąć śmietanę w kierunku księżych genitaliów, aby ten argument nie utracił mocy? W którym miejscu dyrektorskiego uda znajduje się "granica dopuszczalnego kontaktu"? Czy w ogóle tam jest? |
#171 4 na 4 | marson (366 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Dziś nawet w TVP2 rozmawiali na ten temat i... zero konstruktywnej rozmowy. A Pani redaktor-prowadząca Popek jak zwykle zabłysła brakiem profesjonalizm - w dużym skrócie "Nic się nie stało"... Co to za kraj w którym żyję!!!! Nieletni zlizuje z nagich kolan księdza-dyrektora krem czy piankę, rodzice stoją za nim murem, dzieci(pewnie nie świadome,bo emocjonalnie niedojrzałe)też,w telewizji śniadaniowej spokojna rozmowa na ten temat....Paranoja!!!!  P.S. Wczoraj było 30lecie urodzin emotikonów. Przy okazji : 100lat!!!  |
#172 1 na 3 Sołtysowa (208 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Pani też potrafi prześwietlać foty?No ja też nie jestem w stanie zobaczyć tu wzwodu. |
#173 11 na 11 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Co wydaje się panu bardziej prawdopodobne (może jakaś jeszcze inna opcja nr 3?), panie-mroczna-tłuszczo-Hodżo? Hmm?To, co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne to to, że gdyby p. Agnosiewicz miał na sumieniu tego rodzaju przestępstwa, to od kilku lat by trąbiły o tym wszystkie katolickie media. I rzeczywiście, wystarczyłoby tylko podejrzenie, bez dowodów. Natomiast co do tego, co piszesz o reakcji na hipotetyczną sytuację, w której ktoś znany ze swoich antyklerykalnych poglądów i tekstów zostałby zdemaskowany jako osoba niemoralna. Sądzę, że większość osób, które udzielają się na tym Forum, nie czyni tego ani ze względu na Agnosiewicza, ani ze względu na inną osobę. Kwestie światopoglądowe wynikają z osobistych przemyśleń i doświadczeń życiowych i to stanowi o tym, że postawy osób, które mają w sobie dość siły, by żyć "bez oparcia w Bogu" czy w tej czy innej religii są dużo mocniej ugruntowane niż tych ludzi, którzy dla zachowania wewnętrznego spokoju czują się zmuszeni bronić księży-pedofilów, bo od dobrej opinii o duchownych zależy ich światopogląd. Racjonaliści budują na skale - przyjdzie burza, a ten dom się ostoi. Nie budują na ruchomych piaskach religijnego szamaństwa.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#174 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | A fu, za takie zdjęcie księżowskiej stopy powinieneś dostać bana, 25 lat więzienia a najlepiej bilet w jedną stronę na Sybir. Ja właśnie chciałem jeść obiad  |
#175 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Klaps - kara dla dziecka. Na tym skończmy. Nie wiedziałem, że muszę coś takiego wyjaśniać.Wyjaśnij to sobie. > Tak jak pisałem, jak nie odróżniasz klapsa który jest karą dla dziecka od bicia, albo nawet pobicia, to ja się ciebie boję.Klaps to jest bicie, kilka klapsów to pobicie. Sam mówisz, że klapsy to kara bicia dla dziecka. Ogarnij myśli.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#176 2 na 2 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
Zdjęcia są na stronie: www.gimnaz(*)13/xxxwyjazd_integracyjny.htmlJuż tych zdjęć nie ma, więc musiały być raczej kompromitujące ! |
#177 11 na 11 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Ludzie ogarnijcie się!! Nic się tam złego nie stało! ...W sumie nie - teraz, jeżeli jakikolwiek katolik skieruje swoje dziecko do szkoły wyznaniowej, zrobi to z pełną świadomością, czyli w przyszłości jego dziecko chcące oskarżać kogoś o pedofilię spokojnie może wykazać współsprawstwo. > W tym miejscu przypomina mi się fragment rekolekcji Ojca De Mello ...A mnie się przypominają powieści Markiza de Sade  . I jakoś się nie dziwię, że bohaterami większości "zabaw" byli ówcześni duchowni. Przy czym też często nie chodziło o stosunek seksualny sensu stricte, a i tak miałam odruch wymiotny. > Mój wniosek: Ludzie intencją całego tego nieporozumienia była chęć dobrej zabawy...> ...Wypowiedzi rodziców i dzieci biorących udział w tej zabawie można sobie przesłuchać i wyciągnąć własne zdanie. Trzeba mądrze patrzyć na to co się dzieje do o koła!Kilka lat temu w Gdańsku gimnazjalistka popełniła samobójstwo. Poprzedniego dnia została publicznie upokorzona - rozebrana przez czterech kolegów na oczach całej klasy. W jej obronie stanęła jedna koleżanka, reszta doskonale się bawiła. Widocznie też wcześniej przeszli "inicjację". Co jednak najbardziej utkwiło mi w pamięci? Wypowiedź ojca jednego z chłopców - "Przecież oni tylko chcieli się zabawić" (powiedział to ze śmiechem) oraz to, że matka błyskawicznie rozgrzeszyła winnych - już dwa dni po sprawie powiedziała, że im wybacza  . Wtedy do mnie dotarło, że to nie dzieci, ale ich rodzice powinni być poddani resocjalizacji. > Nikomu się żadna krzywda nie stała, nikt nie czuje się upokorzony ani molestowany...Czy raczej żadne z dzieci tego nie powie? Nawet jeżeli czuje psychiczny dyskomfort, ale przecież nie znajdzie oparcia we własnych rodzicach. PS. Dookoła |
#178 3 na 3 | marson (366 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Ale dylemat rodziców,księdza czy dzieci..:różnica między pianką do golenia a bitą śmietana zlizywaną z kolan księdza. Oto przykład z życia wzięty: klient do kelnerki: w tej zupie jest włos kelnerka zabiera talerz na zaplecze,po chwili wraca i odpowiada: Kucharz po naradzie stwierdził ,że to nie jest włos tylko rzęsa Klient(świadomy głupoty kelnerki):aaa,jak to rzęsa to OK
|
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > >Tak jak pisałem, jak nie odróżniasz klapsa który jest karą dla dziecka od bicia, albo nawet pobicia, to ja się ciebie boję.> Klaps to jest bicie, kilka klapsów to pobicie. Sam mówisz, że klapsy to kara bicia dla dziecka.> Ogarnij myśli.Ja mam wszystko "ogarnięte". Nie napisałem, że klapsy to kara bicia, napisałem, że to kara. Możemy dodać, że cielesna. |
#180 8 na 8 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Ze względu na chroniczne ekscesy związane z barbarzyńskimi rytuałami inicjacji czy otrzęśin, we Francji po prostu tego typu "ceremonie" są prawnie zakazane: contrelebizutage.free.fr/5_Bizutage_et_loi.htmA co dopiero mówić o tego typu inicjatywach wypływających ze strony samych opiekunów czy pedagogów ! No ale Francja jest laicka więc może nie jest to najlepszy przykład ? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|