Racjonalista - Strona głównaDo treści
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-09-2012 18:36Hodża (11172 punktów)Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Ocena 37 na 37
    Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana?

wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#106
19-09-2012 18:14
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Kowalski
To również jest pedofilia?

www.youtub(*)vjTIMpvc&feature=plcp#t=10m11s

hmm?

bembergiem w berg

#107
19-09-2012 18:16
 Ocena 11 na 11
maruda (5550 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Brzostowski
>Potencjalna możliwość ukrycia pedofilii? Co to jest za zwrot? Gdzie Ty to widzisz na tych zdjęciach? A nie wymyślasz Ty przypadkiem sobie różnych rzeczy?

Cytat:
Dziecko ma być świadome swojego ciała i dumne z niego, a nie zawstydzone. Powinno być świadome, że jego ciało należy wyłącznie do niego i nikt inny nie ma prawa go dotykać, jeśli dziecko nie ma na to ochoty. Warto pamiętać, że dotyczy to także sytuacji nie mających wymiaru seksualnego, np. kiedy zmusza się dziecko do przytulania dalszych krewnych. Także stosowanie "zwykłych" klapsów może uczyć dziecko, że osoba dorosła ma prawo naruszać jego ciało. (źródło)

>Protestuję tylko przeciwko insynuacjom, że być może był stosunek seksualny, że być może to próba ukrycia pedofilii, ..... a może jednak był zamach, takie domysły za bardzo mi śmierdzą radiomaryjnym sposobem myślenia i chciałbym aby ten portal był wolny od tego.

Protestuj sobie przeciwko swoim urojeniom do woli. Kompletnie nie mam pojęcia o czym piszesz sugerując radiomaryjny sposób myślenia, ale mało mnie to interesuje.

#108
19-09-2012 18:16
 Ocena 2 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Tohver
Do żadnego. Nie mam pojęcia w którym momencie i które ów ksiądz złamał prawo, a o co go tutaj tak większość zaciekle oskarża.

bembergiem w berg

#109
19-09-2012 18:18
 Ocena 3 na 3
Kuba K. (3909 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi kulka_na_mole
>No, no, no! Konto założone najwyraźniej tylko po to, aby na tym forum bronić Ojca Dyrektora.
>Czyżby sam Ojciec Dyrektor się pofatygował, a może ktoś z kuratorium lub któryś z rodziców tych poniżanych dzieci?

Na szczęście prokurator i kuratorium też już byli się uprzejmi pofatygować

wiadomosci(*)sie_sprawa_salezjanskiego.html

#110
19-09-2012 18:18
 Ocena-2 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Alicja Duda
>Pomalowane buzie dzieci nawiązują jednoznacznie do tej gorszej tradycji.

mhm, innymi słowy szkalujecie tutaj człowieka, tylko dlatego, bo wam się jego zachowanie z czymś "kojarzy"? No nieźle.

bembergiem w berg

Mod:
Wielokrotnie już na tym forum proszono cię o przestrzeganie zasad poprawnej pisowni. Od tej pory każdy lekceważący je post będzie po prosu lądować w Oślej Ławce - nie tyle ze względu na ciężar przewinienia, ile ze względu na uporczywe lekceważenie moderatorskich uwag. Nawet ty możesz się w końcu nauczyć np. stosowania wielkich liter w odpowiednich miejscach.

#111
19-09-2012 18:19
 Ocena 4 na 4
Sołtysowa (208 punktów)
(zablokowany)
Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi doppelganger
>Zwracam uwagę na "piankę do golenia".

To nie przypomina bitej śmietany, przecież bita śmietana wygląda tak:



#112
19-09-2012 18:23
 Ocena 5 na 5
Hodża (11172 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
>Panu taki katolicki charakter człowieka odpowiada i dlatego nie widzi Pan w takim jego kształtowaniu wiele złego. W moim odczuciu humanisty takie kształtowanie charakterów jest obrzydliwością, którą należy piętnować.

To, co się wydarzyło w Lubinie jest pedagogicznym horrorem. Pominąwszy już kwestię, czy ten ksiądz (nota bene egzorcysta) jest "tylko" głupi, czy też jest wyrafinowanym pedofilem przygotowującym dzieci do określonych zachowań seksualnych to skandalem niewyobrażalnym jest ten brak lojalności tych rodziców, którzy występują w obronie tego cwaniaka, lojalności wobec swoich dzieci (nie mówiąc już o miłości rodzicielskiej, która tym ludziom jest ewidentnie obca). Dodam ponadto, chociaż nie jest to najważniejszy element całej sprawy, że rodzice ci wykazują całkowity brak honoru. Chyba tak mają ci, którzy nie mają o sobie zbyt wysokiego mniemania.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#113
19-09-2012 18:29
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi worek kości
.
>Do żadnego. Nie mam pojęcia w którym momencie i które ów ksiądz złamał prawo, a o co go tutaj tak większość zaciekle oskarża.
Cóż tu gadać? Głupota i kretynizm połączony z brakiem szacunku do wychowanków - mówi dla Gazeta.pl ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv o sprawie księdza dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie.
Nawet w kościele - ksiądz Sowa nie ciele. Potrafił pomyśleć.

@@@
.

#114
19-09-2012 18:33
 Ocena 8 na 8
Hodża (11172 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Jeśli ktoś ma pomysły, jak zadziałać w tej sprawie i chce poświęcić temu kilka chwil (na przykład pomóc opracowywać list do Ministerstwa Edukacji itp.) proszę o pisanie na mój adres: lp.gro.rsp@zsibat.kecaj z dopiskiem "salezjanie". Sprawa jest o tyle trudna, że sami rodzice poszkodowanych nie zgłaszają przestępstwa. Być może udałoby nam się namówić któregoś z rodziców, aby tak zrobił.

wiadomosci(*)siedzu-chodzi-o-pedofilie.html

Nawet w dużo "grubszych" sprawach parafianie zachowują się tak, jakby chcieli być współuczestnikami gwałtu zbiorowego. Dopóki nie ośmieszy się tej mrocznej tłuszczy, dla której ksiądz znaczy więcej niż los ich dzieci, księża posiadający pociąg do pracy z młodzieżą jeszcze nie raz będą testować granice, do jakich mogą się posunąć.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#115
19-09-2012 18:37
 Ocena 12 na 12
doppelganger (3218 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Sołtysowa
>>Zwracam uwagę na "piankę do golenia".
>To nie przypomina bitej śmietany, przecież bita śmietana wygląda tak...]

Myślę, że powinnaś pójść jeszcze dalej:



Trzeba mieć zatwardzenie umysłowe żeby wysyłać dziecko do szkoły wyznaniowej. Potem widzimy takie zachowania jak tych rodziców - za wszelką cenę bronią współwyznawcę, mimo że może być pedofilem, a na pewno jest partaczem, nieukiem, głupcem i żenującym pedagogiem. Taka już jest ta "etyka katolicka", gdzie rozumu za grosz, solidarność owieczek to cecha plemienna, a święty spokój jest bardziej pożądany niż godność dziecka.

Wiara upośledza ludzi tak bardzo, że nie widzą jak parszywa jest ta sytuacja.

Im więcej wiary, tym mniej rozumu.

#116
19-09-2012 18:38
 Ocena 4 na 4
Dariusz Godyń (2403 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Marek Matys
>Po pierwsze do żadnego stosunku seksualnego nie doszło. Niech najpierw umyje kolana, nie widzę o co wy się tu rozpisujecie.
Czy żeby księżulo zasłużył na potępienie musiałby zgwałcić, zamordować dziateczki??? Żałosne!!

#117
19-09-2012 18:42
 Ocena 3 na 3
Matix (5786 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Grabowska is back

#118
19-09-2012 18:51
 Ocena 2 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
>.
>>Do żadnego. Nie mam pojęcia w którym momencie i które ów ksiądz złamał prawo, a o co go tutaj tak większość zaciekle oskarża.
>Cóż tu gadać? Głupota i kretynizm połączony z brakiem szacunku do wychowanków - mówi dla Gazeta.pl ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv o sprawie księdza dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie.
>Nawet w kościele - ksiądz Sowa nie ciele. Potrafił pomyśleć.

no ale poki co glupota i kretyznizm nie są nielegalne

bembergiem w berg

#119
19-09-2012 19:08
 Ocena-4 na 6
Selanos (12869 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi kulka_na_mole
>"Ojciec nie szczędził mi pasa i wyrosłem na porządnego człowieka, dlatego nie widzę powodu, aby zakazać rodzicom dawania klapsów ich dzieciom."

W zasadzie to nie widzę powodu zakazywania rodzicom dawania klapsów dzieciom, a że mam właśnie praktyki w podstawówce, to zobaczyłem kilka powodów na to, żeby te klapsy dawać jak najhojniej.

Ale to rozmowa na inny temat.

#120
19-09-2012 19:39
 Ocena 14 na 14
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi worek kości
.
>Do żadnego. Nie mam pojęcia w którym momencie i które ów ksiądz złamał prawo, a o co go tutaj tak większość zaciekle oskarża.
Cóż tu gadać? Głupota i kretynizm połączony z brakiem szacunku do wychowanków - mówi dla Gazeta.pl ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv o sprawie księdza dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie.
>>>>Nawet w kościele - ksiądz Sowa nie ciele. Potrafił pomyśleć.
>no ale poki co glupota i kretyznizm nie są nielegalne
Wychowałem się na robotniczym podwórku w Warszawie. Mawiano tam: "prostytutka to zawód, a qurwa to charakter". Całkowicie się z Panem zgadzam - qurestwo nie jest nielegalne. Nawet więcej - najczęściej nie jest karalne. To tylko charakter. Tyle, że mnie brzydzi i zwyczajne qurestwo i katolicka obłuda.
Pan naprawdę czuje się z tym dobrze? Gratuluję, ale jednak współczuję.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365