 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..| Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Takie ,sformułowanie budzi mój sprzeciw ,pedofilia to jedno z najcięższych przestępstwPedofilia to choroba, a nie przestępstwo. O pedofilię się nie "oskarża", co najwyżej o czyny pedofilne, które zresztą, pod względem prawnym nie różnią się od nie-pedofilnych czynności seksualnych z nieletnimi poniżej 15-roku życia. |
#242 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Gejowskie parady paradują zazwyczaj w środku dnia, środkiem miasta, nie licząc się raczej z ewentualnym zgorszeniem postronnej młodzieży.Ale zgorszeniem czym? Ponadto, heteryckie parady też lubią paradować w środku dnia. |
#243 2 na 2 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > do wojska, gdzie otrzęsiny do pewnego czasu były "uświęconą tradycją"Fala (w wojsku, w szkole) to inna sprawa. W fali jest ofiara, która cierpi i oprawca, który odnosi (jakieś) korzyści. To patologia społeczna. Nie przypuszczam jednak, żeby ktoś cierpiał w czasie "salezjańskich" otrzęsin, a większość uczestników raczej dobrze się bawiła. > Po to by jasno wskazać, że dalsze tego typu praktyki mogą nieść konsekwencje zupełnie inne od spodziewanych.Każde działanie może skończyć się zupełnie niespodziewanym efektem. W tym przypadku, zdecydowanie większe negatywne konsekwencje dla tych dzieci obecna rodzi afera medialna, niż całowanie w kolano. |
#244 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Znam bardzo wielu księży i zapewniam Cię, że to są bardzo wartościowi ludzie, otwarci, życzliwi i dużo bardziej moralni od tej całej bandy z Love Parade.Nie przypominam sobie, by w ostatnich 50 latach "LoveParade" była organizacją chroniącą pedofilów, przenoszącą ich z miejsca na miejsce i uciszającą ofiary. Pamiętam, że Kościół - i owszem. Gdy już próbujesz analogii - nie rób ich na tak żenująco niskim poziomie. |
#245 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Atrofia poczucia humoru, dogłębne analizy skłonności pedofilskich ojca dyrektora, święte oburzenie graniczące z histerią czy cwaniactwo polityczne dostrzegające szanse na podkopanie pozycji KrK jakoś kłóci się z moim przekonaniem, że do racjonalnej oceny sytuacji potrzeba dystansu, a prawda jest priorytetowa.Nie wiem czy masz dzieci, ale jeśli tak, to rozumiem, że pozwalasz, by wylizywały z piany każdego faceta, który o to poprosi? Czy tylko wtedy, gdy podniesie sutannę by odsłonić swe powabne kolana? I jeszcze: czy gdy już dzieci się zabiorą za lizanie: obaj kulacie się ze śmiechu (poczucie humoru, ha ha HA) czy tylko ty, bo on stęka z wysiłkiem budując pozycję polityczną kościoła, niszczoną przez wstrętne ataki nienawistników? |
#246 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Jako dzieciak, uznawałem takie rzeczy za poniżające i w głowie mi się nie mieściło, że na przykład moi koledzy pozwalają się tak szmacić - co było wszak niezbędne by brać udział w tych szopkach zwanych koloniami. Jednakowoż zarówno moi koledzy jak i osoby pokazane na zlinkowanym przez ciebie filmików nie zlizywali niczego ze kolan podstarzałego perwersa, tylko kolan rówieśników. Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie ten starszy facet wystawiał na tym filmiku kolanko. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > No ale chyba dorosłym tez by zapadło: mała chłosta albo i nawet klapsy na dupę?To w zasadzie nie jest zły pomysł. Gdybym miał wybierać między powiedzmy rokiem więzienia a karą chłosty, wybrałbym chłostę. Chłosta na pewno nie demoralizuje tak jak więzienie. |
#248 1 na 1 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Nie wiem czy masz dzieci, ale jeśli tak, to rozumiem, że pozwalasz, by wylizywały z piany każdego faceta, który o to poprosi?Ciebie wylizać bym nie pozwolił, bo trącisz dość tandetnym i niestosownym populizmem. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Przyzwyczaiłem się już, że zarodki to ludzie, nie przyzwyczaiłem się, że dzieci to jednak inny gatunek, nie ludzie, i w przeciwieństwie do ludzi, karze się je klapsami.Ale to ten sam gatunek, po prostu osobników młodocianych trzeba wychować i są ku temu różne metody. Niektóre są skuteczne od tysięcy lat. Na karanie dorosłych też są metody, kary pieniężne czy odosobnienie, nie widzę powodów, dla których nie można przywrócić kary chłosty. Plecy się zagoją szybciej niż psychika po spędzeniu kilku lat z marginesem w małej celi. To oczywiście mogłoby być opcjonalne, sąd mógłby w niektórych przypadkach dawać możliwość wyboru. No to sobie pogdybałem. Pozdrawiam |
#250 11 na 11 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Już wkrótce do nabycia w wadowickich cukierniach:  A tutaj nowe trendy w klerykalnej modzie:  Wersje z wewnętrznymi kieszonkami na snickersy na specjalne zamówienie. |
#251 2 na 2 | Mortimer (1359 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Sam obserwowałem podobne reakcje dość bliskiej mi starszej osoby, która dowiedzioną przez prawomocny wyrok sądu przestępczą działalność księdza tłumaczyła, że "na pewno potrzebował tych pieniędzy (przywłaszczonych oszustwem) aby pomóc biednym".Bronić księdza za wszelką cenę?! Zapewne potrzebował tych pieniędzy, by pomóc biednym! Tak, tak. Dobra bajeczka na dobranoc. Księża mają już taką mentalność, że pieniądze są na nich drugim Bogiem.
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi. |
#252 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Pedofilia to choroba, a nie przestępstwo.Mój błąd ,ma pan oczywiście racje . > O pedofilię się nie "oskarża", co najwyżej o czyny pedofilneW tym przypadku także ma pan racje ,choć z zastrzeżeniem iż mimo tego iż oskarżenie o pedofilie nie wywołuje skutków prawnych ,może ono służyć samo w sobie jako potężne"narzędzie"społecznej stygmatyzacji . Dlatego też podtrzymuje tezę mojego poprzedniego wpisu iż w tego typu sprawach ,mimo iż powinniśmy kierować się przede wszystkim dobrem potencjalnych ofiar ,bardzo ważne jest posiadanie mocnych dowodów i ostrożność sądów. Swoją drogą wszystko to powinni rozważać przede wszystkim ludzie pracujący z dziećmi ,którzy w dodatku z założenia ponoć nie traktują swojej pracy jako zwykłej działalności zarobkowej. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Jak pisałem powyżej: oczywiście że tak. Sąd mógłby dać wybór: więzienie czy punkty karne, albo kara chłosty. Oczywiście, mamy problem ewentualnego uszkodzenia ciała, bo chłosta w przeciwieństwie do klapsa jest dość niebezpieczna. Ale o czym my mówimy, ja mówię o karach cielesnych dla dzieci, a Pan wpada z pomysłem chłosty. Nie nadążam. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Naruszenie cudzej nietykalności zawsze jest złe i szkodliwe.Skąd wiesz? |
#255 1 na 1 tytus23 (29 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | "Skąd wiesz?" Czy ktoś naruszył twoją nietykalność i byłeś z tego zadowolony? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|