 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#211 3 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > >I proszę naprawdę nie zakładać z góry winy człowieka, tylko dlatego, że ma koloratkę. Różni ludzie zostają księżmi tyle tylko, że w znacznej części tego społeczeństwa nacisk na celibat i ciche przyzwolenie wywołuje skłonności pedofilskie, lecz nie u wszystkich. Każdy przypadek jest indywidualny i tak należy go rozpatrywać.> Nikt z góry nie zakłada winy księdza. Wszyscy są winni: ksiądz za brak etyki, rodzice za ślepotę,grono pedagogiczne za ciemnotę, dzieciaki za szczeniacką naiwność, Watykan i KK za przyzwolenie,zatajanie,bagatelizowanie takich praktyk itp,itd.... Dzieci należy z tego grona usunąć i nie uznawać za winne ! |
#212 2 na 4 Sołtysowa (208 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > To może okularki? A najlepiej to pomacać.Jeśli pan lubi takie rzeczy to proszę bardzo. > Naprawdę czy tu wzwód jest tym najważniejszym elementem?Dla mnie nie, więc dziwię się, że ktoś coś takiego tu zauważa i zwraca na to uwagę. |
#213 12 na 12 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | O Polsce znowu głośno w świecie. Tym razem polski Kościół brutalnie atakuje Daily Mail: Cytat:In the photos the Catholic priest is shown sitting on a battered armchair, wearing shorts and with some form of stick across his knees.
The pupils are shown kneeling around Father Kozyra as they watch each other lick cream from his bare knee.
Other photos show the students crawling up the stairs in a single file on their hands and knees.
Monika Sajkowska, from the Nobody's Child Foundation charity deemed the behaviour as 'inappropriate,' reported Thenewspl.
'The children were manipulated into this. Limits were exceeded. But not, it appears, with any other intention other than having fun,' she said, adding that 'parents should talk to the children' about the photos.
'This is very disturbing,' said Marek Michalak, the Polish government's spokesman on child affairs, reported The Telegraph.
Parę podpisów pod zdjęciami: Cytat: Shocking: A Polish catholic priest has been forced to defend himself after pictures emerged of children licking cream off his legs.
Bizarre: The photos show an 'initiation ceremony at the Salesians' high school in Lubin, southern Poland.
Outrage: The images show 13 year-old pupils, both male and female. 'This is very disturbing,' said Marek Michalak, the Polish government's spokesman on child affairs.
Defence: The preist said no-one had ever complained, and said he saw nothing wrong in his actions
Controversial: The images have now been removed from the school's website
Unorthodox: The set of photos also reveal the children crawling up stairs on their hands and knees
żródłoKomentarze na facebooku są dość jednoznaczne i nie pozostawiają na księdzu suchej nitki. Na jego klapkach Kubota i skarpetkach też  I nawet w Turcji o tym głośno  Jeśli sprawa zrobi się głośna za granicą, to jest jakaś szansa, że nie zostanie zamieciona pod dywan. Czy może jednak płonne me nadzieje? |
#214 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | . > >>>To może okularki? A najlepiej to pomacać.> Jeśli pan lubi takie rzeczy to proszę bardzo.Co? Na miotle Pani do mnie przyleci? > >>>Naprawdę czy tu wzwód jest tym najważniejszym elementem?> Dla mnie nie, więc dziwię się, że ktoś coś takiego tu zauważa i zwraca na to uwagę.A Pani podtrzymuje, tak żeby przypadkiem nie opadł. Nastrój ekscytacji wypukłością u księdza oczywiście. @@@ . |
#215 7 na 7 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > O Polsce znowu głośno w świecie. Tym razem polski Kościół brutalnie atakuje Daily Mail. żródłoW Anglii nie do pomyślenia jest aby uczniów postawić w takiej sytuacji. Choć doniesienia o zboczonych księżach to nie nowość, ale prawdziwym szokiem jest wiadomość, że rodzice nie widzą nic złego w takim postępowaniu. |
#216 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Dziś nawet w TVP2 rozmawiali na ten temat i... zero konstruktywnej rozmowy. A Pani redaktor-prowadząca Popek jak zwykle zabłysła brakiem profesjonalizm - w dużym skrócie "Nic się nie stało"...A to nie ta sama co się nią tu ktoś ostatnio tak zachwycał jaka to ona nowoczesna i wyzwolona?  |
#217 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
> Dwadzieścia lat temu brudna interpretacja niewinnych wygłupów w ogóle nie miałaby miejsca.Dwadzieścia lat temu Sinead O'Connor podarła przed kamerami zdjęcie Wojtyły w proteście przeciw maskowaniu zbrodni kleru w Irlandii. A katolicy nie dość, że tego plugawca lekceważącego krzywdę dzieci dla dobra instytucji uznają za świętego idola (i doskonałego bramkarza) to jeszcze nawet dziś wyczyny jakiegoś głupca w sutannie im się "nie kojarzą". > Dziś trzeba(?) się liczyć z niemal każdym gestem, czy słowem, bo nie wiadomo co i w jakim środowisku wzbudzi chore, nieczyste skojarzenia.Dla człowieka rozumnego, człowieka godnego liczyć się z każdym słowem i gestem jest oczywistością. > Komentarz zaczerpnęłam ze strony: gosc.pl/doc/1297777.Ateista-broni-ksiedzaAteizm to nie jest legitymacja mądrości i wrażliwości. Co można powiedzieć pewnego o ateiście? Że nie ma w nim wiary w theos i tyle. Kiedy ktoś jest natomiast katolikiem można mieć pewność, że z tępym zadowoleniem z siebie powtarza w większym czy mniejszym zakresie idiotyzmy klepane w jego Kościele. I że dla ochrony swej wiary, swej organizacji religijnej gotów jest do nikczemności i do upodlenia siebie
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#218 1 na 5 Sołtysowa (208 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Co? Na miotle Pani do mnie przyleci?Pan mnie obraża, proszę przestać. > A Pani podtrzymuje, tak żeby przypadkiem nie opadł. Nastrój ekscytacji wypukłością u księdza oczywiście.Skoro mój wpis podtrzymuje nastrój, jak pan to nazwał, ekscytacji, to śmiało można stwierdzić iż pański wpis robi dokładnie to samo. Proszę się dalej nie pogrążać w swoich pseudointelektualnych wywodach, ja już z panem skończyłam rozmowę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. |
#219 4 na 4 | tomoyo (480 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Sama wielokrotnie na różnych koloniach i obozach przechodziłam 'otrzęsiny' ale
1.Nigdy nie było w nich nawet najmniejszego elementu bliskości cielesnej z kimkolwiek, były tory przeszkód, szukanie drogi po ciemku w lesie, jedzenie dziwnych rzeczy ale nie to.. 2.Nie w szkole, a na wakacjach i to mnie jakoś dziwi.
Dlatego myślę, że było to jednak nie na miejscu i dobrze się stało, że zostało to nagłośnione. |
#220 5 na 5 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Sama wielokrotnie na różnych koloniach i obozach przechodziłam 'otrzęsiny' ale> 1.Nigdy nie było w nich nawet najmniejszego elementu bliskości cielesnej z kimkolwiek, były tory przeszkód, szukanie drogi po ciemku w lesie, jedzenie dziwnych rzeczy ale nie to..Bo to były kolonie "świeckie", a nie katolickie. Ku przestrodze rodziców  :  |
#221 5 na 5 | maruda (5550 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Zastanawiałem się nad tym i zaczynam chyba rozumieć czemu się różnimy w podejściu do sprawy. Statystycznie większości dzieci i dorosłych które przechodzą takie czy inne inicjacje nic po nich nie jest. W szczególności problemy nie pojawiają się u jednostek silnych psychicznie, liderów, dzieci które umieją rozmawiać z rodzicami i które dodatkowo mają mądrych i odpowiedzialnych rodziców. Dla nich takie otrzęsiny są tylko kolejną atrakcją dnia. Tu zejdę na chwilę z dzieci i przeniosę się do wojska, gdzie otrzęsiny do pewnego czasu były "uświęconą tradycją". Nawet popularnie mówiło się że tylko ten kto przeżył wojsko jest prawdziwym facetem. Cały szkopuł tkwił tu w małym słówku przeżył. Co jakiś czas zdarzały się przypadki samobójstw w armii. Niewielki odsetek chłopaków "pękał" aż do tego stopnia i odbierał sobie życie. Pewnie można uznać tych kilku jako straty konieczne, tylko czy aby na pewno konieczne? W pewnym sensie nagłośnienie tego przypadku służy tez wywołaniu pewnej autorefleksji. Po to by jasno wskazać, że dalsze tego typu praktyki mogą nieść konsekwencje zupełnie inne od spodziewanych. |
#222 5 na 5 | Sweet_Dreams (9 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora |
>Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją,
Pochodzę z Lubina, chodziłem do innego gimnazjum, ale znałem kilku uczniów z "salezjana". Kadra, ks. Kozyra mieszają dzieciom w głowach, z tego co kiedyś słyszałem wygląda to w następujący sposób:
- niektóre przypadki psychologiczne traktowano ponoć jako opętania i odprawiano na dzieciach egzorcyzmy
- tzw. czarne owce szkolne, zamiast pomocy, resocjalizacji, za swoje wybryki wyrzucane są ze szkoły, w dodatku na zasadzie wilczego biletu.
- dzieciaki bawiły się w podpisywaniu papierowych kartek krwią, w którym wyrzekały się Jezusa Chrystusa i czciły szatana, czy innego rodzaju przesądy, jak rzucanie klątw przez palenie zdjęć innej osoby.
- nie mówiąc o wtłaczaniu seksualnej polityki KrK, czy wiary w opętanie, niektórzy nabyli nawet przekonania, że ks. Kozyra potrafi czytać w myślach.
- z tego co kiedyś słyszałem, uczniowie nie stronią od różnych używek.
Jak widać pewnie się wiele nie zmieniło.
|
#223 1 na 1 tytus23 (29 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Klaps od rodzica jest czymś innym niż klaps od zadufanego w siebie bufona.Naruszenie cudzej nietykalności zawsze jest złe i szkodliwe. |
#224 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | . > >>>Co? Na miotle Pani do mnie przyleci?> Pan mnie obraża, proszę przestać.Tak, to się daje zauważyć! Logiczne i spójne myślenie Panią obraża. Miłego dnia. @@@ . |
#225 3 na 3 | Mortimer (1359 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | brytyjski Daily Mail:"To niebywałe, rodzice bronią księdza, który kazał uczniom zlizywać bitą śmietanę ze swoich kolan" Odsyłam: polonia.wp(*)91,wiadomosc.html?ticaid=1f357
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|