Racjonalista - Strona głównaDo treści
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-09-2012 18:36Hodża (11172 punktów)Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Ocena 37 na 37
    Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana?

wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#181
20-09-2012 13:44
 0 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi maciejo
>To jest jakaś żenada i dziwie się, że ktokolwiek może go bronić.

Wyobraź sobie faceta, który, no trudno, wziął i ukradł ze sklepu, nie wiem, np jakieś drogie majtki. Gościu nie zdążył uciec, został złapany i ludzie wokół krzyczą - złodziej! Nagle ktoś podszedł i zdzielił złodzieja z plaskacza, potem ktoś z kopa, a potem to już normalnie tłum go pałuje. W pewnym momencie słychać głos z boku - ej, zostawcie go w spokoju! - Na co jeden z okładających przerywa na chwilę swe ciosy i odpowiada - to co zrobił ten człowiek to jakaś żenada i dziwię się, że ktokolwiek może go bronić!

>To co się działo w tej szkole to skrajność, a czynności które robiły mają charakter paraseksualny. Ten ksiądz to oblech i zwyrodnialec.

Czy i kolonistów z poniższego filmiku nazwiesz tak samo? Wystarczy tylko posłuchać tych rozpaczliwych krzyków biednych i niewinnych dzieci...
www.youtub(*)vjTIMpvc&feature=plcp#t=10m11s

>Znam bardzo wielu homoseksualistów i zapewniam Cię, że to są bardzo wartościowi ludzie, otwarci, życzliwi i dużo bardziej moralni od tej całej bandy z Jasnej Góry.

Znam bardzo wielu księży i zapewniam Cię, że to są bardzo wartościowi ludzie, otwarci, życzliwi i dużo bardziej moralni od tej całej bandy z Love Parade.


bembergiem w berg

#182
20-09-2012 14:00
 0 na 2
Marek Matys (39 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi doppelganger
>>To już mnie rozśmieszyło. Też jestem niewierzącym i nie podobają mi się "rządy czarno-białych", jednak jak już wspomniałem - o kontaktach seksualnych z tym konkretnym księdzem nie ma dowodów, jak taka sprawa wypłynie, wtedy można już krzyczeć. Narazie jedyne co robi to jest jednym z poziomów zabawy otrzęsinowej - tej ohydnej - w której należy zjeść bitej śmietany podanej na jego kolanach.
>Czy gdyby szanowna małżonka/dziewczyna zajadałaby śmietankę z kolan szefa w jego gabinecie, to oczywiście uznawałbyś to za "firmową ceremonię inicjacji", prawda?
Ty na serio tak napisałeś? Co innego otrzęsiny w szkole - co innego molestowanie np. księgowej, że jak to zrobi to dostanie podwyżkę.

#183
20-09-2012 14:08
 0 na 2
Bizoń (1 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi kulka_na_mole
>>Według mnie nie jest to żaden straszny przypadek.
>>Mi to przypomina chrzest z kolonii z podobnymi zabawami
>Twoje podejście przypomina mi postawy ludzi, którzy bronią "prawa" do bicia dzieci, głosząc: "Ojciec nie szczędził mi pasa i wyrosłem na porządnego człowieka, dlatego nie widzę powodu, aby zakazać rodzicom dawania klapsów ich dzieciom."
>
Szerokość życia jest ważniejsza niż długość. (Awicenna)

Nie wiem co ma zdanie w cytacie ma do powyższej wypowiedzi, wnioskuje mogę jedynie, że cel uświęca środki.
Różnego typu zabawy widziałem, widocznie niedługo dotykanie innych ludzi (a w szczególnosci księży) będzie traktowane za coś nienormalego i nagannego.

Swoją drogą, szkoda że media łapią na główne wydania swoich wiadomości takie tematy, a nie te dotyczące przekrętów na grube miliony, które maja miejsce w Polsce każdego dnia.
Żenada!

#184
20-09-2012 14:19
 Ocena 1 na 1
Marek Matys (39 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
Dobrze. Już trochę zostało napisanych wypowiedzi i zrobił się bajzel i nie bardzo wiem komu co odpisać, więc trochę tutaj pokwituję co następuje:
Fakty:
-mamy zdjęcia całej imprezy otrzęsinowej jakich pełno wszędzie.
-na kilku z nich widnieje sytuacja zlizywania z kolan dyrektora bitej śmietany przez uczniów.
-relację, że taka praktyka odbywa się regularnie od kilku lat.

Domniemania:
-celowość omawianego wyżej obrzędu z bitą śmietaną jako pokazanie hierarchii dyrektor - podwładny.
-nie mycie i nie golenie kolan dyrektora, który służy za talerz do śmietany.
-pedofilskie skłonności dyrektora.

Tyle na razie mamy i nie możemy zakładać na starcie, że wymienione rzeczy pod hasłem domniemania to pewne fakty.

Sama ceremonia przejścia rzeczywiście może być poniżająca dla dziecka. Warto sprawdzić samą opinię tych dzieci na ten temat oraz czy mogą one nie zgodzić się na uczestnictwo.

Ja wyznaję zasadę, że dopóki robisz coś co nie wpływa bez- lub pośrednio na innego człowieka lub ludzi, bądź on lub oni sami wyrażają na to swoją w pełni świadomą i nie przymuszoną zgodę jest to etyczne. Dlatego własnie trzeba najpierw ustalić pewne fakty wymienione w poprzednich akapitach.

I proszę naprawdę nie zakładać z góry winy człowieka, tylko dlatego, że ma koloratkę. Różni ludzie zostają księżmi tyle tylko, że w znacznej części tego społeczeństwa nacisk na celibat i ciche przyzwolenie wywołuje skłonności pedofilskie, lecz nie u wszystkich. Każdy przypadek jest indywidualny i tak należy go rozpatrywać.

#185
20-09-2012 14:23
 Ocena 13 na 13
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Marek Matys
>Ty na serio tak napisałeś? Co innego otrzęsiny w szkole - co innego molestowanie np. księgowej, że jak to zrobi to dostanie podwyżkę.
Masz rację jest bardzo duża różnica.
Różnica polega na tym, że dorosła osoba może świadomie zgodzić się na poniżanie w zamian za realne korzyści albo udać się ze skargą do odpowiednich instytucji.
Natomiast 12-to latka nie może złożyć skargi. Jest uzależniona od rodziców i od nauczycieli, a poza tym nie ma wiedzy ani gdzie ani jak protestować i może nie umieć sprecyzować dlaczego odczuwa dyskomfort.
Tego typu zabawy są przygotowaniem ucznia do bezwzględnego posłuszeństwa przełożonym.
Młodzi ludzie mają z uśmiechem na ustach godzić się na poniżanie.
Trzeba naprawdę bardzo dużo odwagi i dojrzałości by się takim praktykom przeciwstawić.
Dorosły, nauczyciel, pedagog kształtuje dopiero charakter młodego człowieka i jest odpowiedzialny za swoje działania. Powinien też ponosić odpowiedzialność za swoje błędy.


Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#186
20-09-2012 14:24
 Ocena 13 na 13
doppelganger (3218 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Marek Matys
>>Czy gdyby szanowna małżonka/dziewczyna zajadałaby śmietankę z kolan szefa w jego gabinecie, to oczywiście uznawałbyś to za "firmową ceremonię inicjacji", prawda?
>Ty na serio tak napisałeś? Co innego otrzęsiny w szkole - co innego molestowanie np. księgowej, że jak to zrobi to dostanie podwyżkę.

A tam od razu podwyżka. Można przecież też wyjechać sobie na firmowy wyjazd integracyjny, gdzie gwoździem programu byłby np. "integracyjny seks" z prezesem. Nie słyszałeś o takich praktykach?

Ale spróbujmy inaczej - odwiedzasz żonę w pierwszy dzień jej pracy, wchodzisz do gabinetu szefa i co widzisz? Swoją żonę pełzającą na czworakach w jakimś dziwnym stroju, a jakiś tłuścioch zwący się prezesem z obleśnym rechotem "pasuje" Twoją żonę na nowego pracownika, smarując ją śmietanką po twarzy (lub pianką do golenia jeśli wolisz) przy aprobującym rechocie reszty korporacyjnej gawiedzi. Teoretycznie molestowania nie ma, ale jest poniżający mobbing. Z tą różnicą, że Twoja żona byłaby tutaj dorosłą i świadomą pewnych rzeczy osobą, a w tym gimnazjum były nieświadome pewnych zachowań i praktyk nastoletnie dzieci.

Dotarło?

I tak, pisałem to na serio, bo czasami tylko takie wymowne zestawienia potrafią ludzi pobudzić do myślenia.

#187
20-09-2012 14:58
 Ocena 4 na 4
MajkelSS (2075 punktów)
(zablokowany)
Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Selanos
>Ja mam wszystko "ogarnięte". Nie napisałem, że klapsy to kara bicia, napisałem, że to kara. Możemy dodać, że cielesna.
>

Formalnie masz rację, jest to kara cielesna. Ale jak się analizę zjawiska puści o krok dalej, to dwie komórki w mózgu wystarczą, żeby stwierdzić, że to nie jest odpowiednia kara.

Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie.

#188
20-09-2012 15:01
 Ocena 5 na 5
marson (366 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Marek Matys

>I proszę naprawdę nie zakładać z góry winy człowieka, tylko dlatego, że ma koloratkę. Różni ludzie zostają księżmi tyle tylko, że w znacznej części tego społeczeństwa nacisk na celibat i ciche przyzwolenie wywołuje skłonności pedofilskie, lecz nie u wszystkich. Każdy przypadek jest indywidualny i tak należy go rozpatrywać.

Nikt z góry nie zakłada winy księdza. Wszyscy są winni: ksiądz za brak etyki, rodzice za ślepotę,grono pedagogiczne za ciemnotę, dzieciaki za szczeniacką naiwność, Watykan i KK za przyzwolenie,zatajanie,bagatelizowanie takich praktyk itp,itd....

#189
20-09-2012 15:09
 Ocena 1 na 1
Marek Matys (39 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi marson
>>I proszę naprawdę nie zakładać z góry winy człowieka, tylko dlatego, że ma koloratkę. Różni ludzie zostają księżmi tyle tylko, że w znacznej części tego społeczeństwa nacisk na celibat i ciche przyzwolenie wywołuje skłonności pedofilskie, lecz nie u wszystkich. Każdy przypadek jest indywidualny i tak należy go rozpatrywać.
>Nikt z góry nie zakłada winy księdza. Wszyscy są winni: ksiądz za brak etyki, rodzice za ślepotę,grono pedagogiczne za ciemnotę, dzieciaki za szczeniacką naiwność, Watykan i KK za przyzwolenie,zatajanie,bagatelizowanie takich praktyk itp,itd....
>
Akurat w tym przypadku rozpatrujemy sprawę inną. Pozostałe są już omawiane/omówione lub będą. To jest pewne. Na razie zajmujemy się otrzęsinami.

#190
20-09-2012 15:14
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi Sołtysowa
.
>>>>Pani też potrafi prześwietlać foty?
>No ja też nie jestem w stanie zobaczyć tu wzwodu.
To może okularki? A najlepiej to pomacać.
Naprawdę czy tu wzwód jest tym najważniejszym elementem?

@@@
.

#191
20-09-2012 15:23
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi mbrudka
.
>>>>Żadne dziecko - nawet te najbardziej samodzielne - nie powinno podejmować wszystkich decyzji samo.
>W szczególności należy 13-latkom zakazać samodzielnego podejmowania decyzji o jednokrotnym polizaniu kolana wielebnego, choć należy zezwolić na wielokrotne całowanie biskupa w pierścień, o ile biskup pisemnie potwierdzi, że do wycierania tyłka używa lewej ręki.
>Oczekiwałbym od tego forum więcej refleksji i rozwagi..
A jest Pan całkowicie pewien, że wina leży po stronie większości dyskutantów naszego forum i mojej, a nie po stronie Pańskich możliwościach intelektualnej percepcji?
Nie wszyscy pozostają na poziomie biskupiego tyłka i nie wszystkich refleksja i rozwaga na tym poziomie interesuje.

Miłego dnia.

@@@
.
PS. To jest ten właściwy wg Pana poziom refleksji i rozwagi:
Nie dajmy się zwariować pismakom, bywają głupsze rytuały przejścia. Aferka bazuje wyłącznie na dość prostackim skojarzeniu ksiądz-pedofil.
Gimnazjaliści mogą wielebnego nawet w dupę pocałować, jeśli tylko wszyscy to akceptują. I o ile nie wyemigrują z Polski, to umiejętność ta przydałaby się im w życiu dorosłym. Czysta dydaktyka z zakresu wiedzy o społeczeństwie
Tak, do takiego poziomu, to jest mi daleko!

@@@
.

#192
20-09-2012 15:59
 Ocena 8 na 8
TyDraniu (6569 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora





#193
20-09-2012 16:11
 Ocena 14 na 14
doppelganger (3218 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi TyDraniu
Pojawiają się kolejne, to poniżej wyjaśnia zwyczaje higieniczne Księdza Dyrektora:



A to z kolei sugeruje kryptoreklamę/lokowanie produktu w salezjańskim gimnazjum:



Autor się jednak nie przyłożył - ewidentnie pomylił "biedronkę" z "czarną stonką."

#194
20-09-2012 16:33
 Ocena 2 na 2
baszarteg (2319 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi doppelganger
>Twoja diagnoza trafiła w sedno. To może być nowa strategia obrony Księdza Dyrektora:

Zaraz tam obrona ,moja wypowiedź szła bardziej w kierunku słów Diderota i jego "-Colosse aux pieds d'argile" co zważywszy na całe te przykre zajście doskonale oddaje słabą kondycje duszpasterstwa katolickiego . Twoja fotka to raczej osobista fantazja odnośnie tego jak winny wyglądać bądź wyglądają kapłańskie giczoły(ja aż tak daleko z wyobrażeniami wolę się nie zapuszczać... Jakby nie było, godzę się na wszystko -jeśli tylko niczego z niczego nie muszę zlizywać ...

#195
20-09-2012 16:54
 Ocena 2 na 2
afloditka (4 punktów)Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
W odpowiedzi kulka_na_mole
>Kolejne konto założone wyłącznie w obronie Ojca Dyrektora z lubińskiego gimnazjum.
>Czy naprawdę nie można kasować takich kont?

>
Szerokość życia jest ważniejsza niż długość. (Awicenna)


Miło kiedy ktoś ocenia po jednej wypowiedzi, świadczy to o inteligencji i próbie poznania człowieka

Mod:
Kasuj zbędne cytowania. Dla ułatwienia - stopka naprawdę nie jest niezbędna.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365