 |
Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2012 18:36 | Hodża (11172 punktów) | Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora
37 na 37 | Duchowni potrafią zorganizować młodzieży czas - zarówno ten poświęcony na naukę, jak i ten na zabawę. Ksiądz dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie wykazał się tu wyjątkową inwencją, wprowadzając katolicką młodzież w trudne zagadnienia relacji między przełożonym i podwładnym. Zabawa otrzęsinowa, polegająca na zlizywaniu bitej śmietany z kolan duchownego, praktykowana w tym przybytku oświecenia religijnego już od kilku lat, zapewne była źródłem wielu pedagogicznych wzruszeń i wzmocniła więź łączącą dziatwę uczniowską ze swoim mentorem. Oczywiście, znaleźli się malkontenci i wrogowie Kościoła, którzy zaczęli wyrażać swoje oburzenie z powodu rzekomej "niestosowności" tego rodzaju rozrywek. Czy aby mają rację? Czyż ksiądz nie przekazuje dzieciaczkom cennej wiedzy, która może im się przydać w dorosłym życiu w relacjach z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii zależności? Czyż nie powinniśmy być wdzięczni, że ksiądz posmarował bitą śmietaną tylko kolana? wiadomosci(*)_kolan_ksiedza_dyrektora_.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#151 3 na 3 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Zaczyna się od lizania kolan, kończy na lizaniu innej części ciała.Czy mógłbyś napisać więcej? Brzmi zachęcająco i zawsze przecież można się przecież czegoś nauczyć..  |
#152 7 na 7 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Zachowanie tego księżulka jak najbardziej może mieć jakiś podtekst seksualny. Tego typu działania pachną na kilometr fetyszyzmem i tzw. "inną czynnością seksualną", tym bardziej, że jest to wykonywane od wielu lat przez tę samą osobę i zawsze w ten sam sposób. Nawet gdyby te dziwne "otrzęsiny" nie miały takiego charakteru, to i tak wyczerpują znamiona poniżającego i niegodnego traktowania drugiego człowieka. Dlatego uważam, że powinna mu się przyjrzeć policja i prokuratura. Z tego co wiem takie działania zostały już podjęte przez prokuraturę z Legnicy i kuratorium aż z Wrocławia. Pytanie dlaczego miejscowe organa kontroli nie chciały się tym zająć i dlaczego księżulek nie został jeszcze zawieszony w pełnieniu swoich funkcji? Klecha pewnie jak zwykle uruchomił swoje kontakty i znajomości, zaczął straszyć piekiełkiem i się zlękli. Cywil pewnie już dawno siedziałby na komisariacie i spowiadał się śledczym. Dziwię się też rodzicom, popierającym zachowanie poniżające ich własne dzieci. Pewnie bogobojni rodzice posłali swoje latorośle na przymusową indoktrynację i boją się utraty naczelnego bałwochwalcy. Szkoła nie powinna pozwalać na poniżanie własnych uczniów! Jeśli już toleruje otrzęsiny, to niech chociaż nie bierze w tym udziału i pilnuje by nie miały one poniżającego charakteru. Ja chodziłem do liceum, w którym za poniżające kotowanie pierwszaków można było wylecieć ze szkoły i w głowie mi się nie mieści, że szkoła może bronić takiego podejścia!
Mam nadzieję, że księżulo skończy z wyrokiem. Na odsiadkę nie liczę, ale sądowy zakaz wykonywania zawodu nauczyciela i pełnienia funkcji dyrektora szkoły plus jakaś mała grzywna i tak mnie usatysfakcjonuje. Będzie to znak, że księża nie są bezkarni!
|
#153 2 na 2 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Chyba nie warto kompromitować własnej powagi listem w sprawie medialnej aferki. |
#154 1 na 1 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > A na poważnie, widzę też kolejny "wzwód" powyżej  Dwa wzwody z jednego ojca Dyrektora? Ojciec Dyrektor nie tylko jest wielebny, Ojciec Dyrektor jest za życia Błogosławiony! |
#155 8 na 8 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > no ale poki co glupota i kretyznizm nie są nielegalne<Ale krzywdzi ludzi i sprawia nieszczęścia, a tacy ludzie jak Ty, tworzą dla tego sprzyjające okolicznoiści.  Non omne licitum honestum!! Dobrze rzecze pan Andrzej - tylko Ci współczuć.
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#156 1 na 3 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Żadne dziecko - nawet te najbardziej samodzielne - nie powinno podejmować wszystkich decyzji samo.W szczególności należy 13-latkom zakazać samodzielnego podejmowania decyzji o jednokrotnym polizaniu kolana wielebnego, choć należy zezwolić na wielokrotne całowanie biskupa w pierścień, o ile biskup pisemnie potwierdzi, że do wycierania tyłka używa lewej ręki. Oczekiwałbym od tego forum więcej refleksji i rozwagi.. |
#157 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Nie dajmy się zwariować pismakom, bywają głupsze rytuały przejścia.Przecież tu nie chodzi o winę tylko tego jednego księdza, rytuał w tej formie trwa od lat (ksiądz, klęczące dzieci, coś białego na kolanach i hołd z lizaniem). Przez te kilka lat żaden dorosły nie zareagował, żaden pedagog, animator, ani rodzic. To jest dopiero afera. |
#158 2 na 2 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > > creme de la creme> "The Lord of the Cream"Może "Prince of the Cream"? |
#159 6 na 8 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Akceptujesz zatem, aby ciebie karano przemocą fizyczną? Dziecku damy klapsa, takiemu staremu koniowi jak ty damy z liścia albo kopa w dup.ę - OK?
Szerokość życia jest ważniejsza niż długość. (Awicenna) |
#160 3 na 3 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Tego typu działania pachną na kilometr fetyszyzmem i tzw. "inną czynnością seksualną",Mnie te zdjęcia z całowaniem nie pachną, choć łydę niegoloną przecież widzę. Jest w tym wąchaniu jakaś psychologia głębi, do której nie jestem jeszcze gotowy  |
#161 13 na 13 | Miły (925 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | Ksiądz oczywiście jest bez winy. Dzieci same go skusiły! Zastanawia tylko jedno, skoro katolicka szkoła twierdzi, że nic się nie stało, to dlaczego, ze strony szkoły zniknęły zdjęcia z chrztu kotów- w tym słynne śmietankowe kolanka księdza? Zobaczcie sami www.gimnaz(*)13/xxxwyjazd_integracyjny.htmlWarto dodać, że na części z tych zdjęć było widać, że część dzieci na językach miało sporo śmietany- a nie tylko na nosach jak twierdzi, zarząd szkoły. Oj, szkółka wraz z sukienkowym dyrektorem coś mocno kręci. No i jeszcze oczywiście pan ksiądz coś tam pojękuję o antyklerykalnej nagonce. No jeszcze z niego niedługo zrobią męczennika i ofiarę "nagonki" :/  Straszne, jakby sam nie dał powodów do węszenia, że coś tu śmierdzi to nie byłoby cyrku . Żenada ze strony tej szkoły i tyle. Jeszcze obrończa postawa rodziców wobec księdza, utwierdza mnie w przekonaniu, że nawet jak jakieś dzieci żaliły się rodzicom, że coś tam było mocno nie tak, to rodzice to olali i bardziej zaufali księdzu. Rodzice maja swoje własne dzieci w dupie, traktują jest gorzej od szmat i przedkładają nad nie księdza? Mocne słowa wiem, ale czy to nie jest chore? Czym to się różni mentalnie od postawy muzułmanów , którzy własne córki traktują jak podludzi? Właściwie trochę durnowata sprawa, ale na jej podstawie można się przekonać, że krk nie potrafi zdobyć się na uczciwość nawet w małych sprawach. |
#162 3 na 3 | Marek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > A Ty wiesz że doszło? Ja widzę zdjęcia z otrzęsin, owszem zdjęcia są ohydne i niesmaczne, wiem że były to otrzęsiny. I nic więcej. A Ty coś wiesz więcej?Problemem jest to, że do pewnego momentu ani kuratorium ani prokuratura nie były zainteresowane incydentalnością tych zdarzeń, więc równie uprawnione jest teoretycznie bardziej prawdopodobne nie odbycie stosunku jak mniej prawdopodobne odbycie stosunku. Brak zainteresowania ze strony organów państwa powoduje, że powstają spekulacje. Nie jest winą spekulujących, którzy z braku wiedzy oraz braku działań dążących do zmiany tego stanu przypuszczają, co się mogło stać. Co prawda ta konkretna spekulacja jest nieuzasadnioną potwarzą, jednak "luzackie" podejście organów państwa do dużo poważniejszego problemu jest prawdziwym problemem.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#163 4 na 4 | Marek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Cytat:Dziecko ma być świadome swojego ciała i dumne z niego, a nie zawstydzone. Powinno być świadome, że jego ciało należy wyłącznie do niego i nikt inny nie ma prawa go dotykać, jeśli dziecko nie ma na to ochoty. Warto pamiętać, że dotyczy to także sytuacji nie mających wymiaru seksualnego, np. kiedy zmusza się dziecko do przytulania dalszych krewnych. Także stosowanie "zwykłych" klapsów może uczyć dziecko, że osoba dorosła ma prawo naruszać jego ciało. (źródło)Szach mat. Ja mam największy problem z tym, że to jest dyrektor, a to są nieletni uczniowie. To, że jest księdzem jest problemem ze względu na "luzackie" podejście prokuratury i kuratorium, jest bardziej powodem do zawiadomienia przełożonych na "dziwne" zachowanie przedstawicieli państwa.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#164 9 na 9 | Marek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Według mnie nie jest to żaden straszny przypadek.Nie zgadzam się z Tobą. Relacja dyrektor nieletni uczeń w taki sposób przeinaczona to naprawdę złe. > Zawsze i wszędzie są jakieś rytuały i tradycje w pierwszych klasach itp.Dopóki jest to zabawa, a nie jakiekolwiek sformalizowane upokorzenie nie jest to złe. > W jednej szkole jest tydzień kota i markerami maluje się wąsy dla pierwszaków. Innym razem zlizywana jest bita śmietana z kolan dyrektora.Proszę nie porównuj tych rzeczy na zasadzie równorzędności. > Mi to przypomina chrzest z kolonii z podobnymi zabawami, czasami nawet jeszcze gorszymi po których po prostu się wymiotowało, lub mniej obrzydliwymi jak bieg po szyszkach.Zabawy po których się wymiotuje to naprawdę nie jest zabawa. Szczególnie jeśli celem zabawy było spowodowanie wymiotów, wtedy było to po prostu znęcanie się i upokarzanie. > Nie jest to może najbardziej higieniczny sposób na otrzęsiny, ale i niegroźny. Po pierwsze - nie dramatyzować.Mam nadzieję, że po reakcji widzisz, że ludzie na forum widzą inaczej. Proszę Ciebie zastanów się nad swoim podejściem do sprawy. Kompletnie nie chodzi o religijność danej osoby. Chodzi o relację dyrektor nieletni uczeń. Chodzi o właśnie tworzenie postaw jak Twoja, tolerujących i chyba nawet akceptujących takie zachowania i nie podejmujące działań polegających na zmianie tych postaw/zachowań/powodów tych zachowań. I to jest prawdziwe zło, a nie jakieś wyimaginowane demony. To jest powód dla którego dałem Ci minusa. Po prostu bardzo, ale to bardzo nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#165 7 na 7 | Marek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Otrzęsinowe lizanko księdza dyrektora | > Po pierwsze do żadnego stosunku seksualnego nie doszło. Niech najpierw umyje kolana, nie widzę o co wy się tu rozpisujecie.Skąd ja bądź Ty możemy wiedzieć, że nie doszło do stosunku. Do tego potrzebne jest postępowanie wyjaśniające. Dlatego dałem Ci minusa w poprzedniej wypowiedzi i daję Ci go teraz. Wcześniej zaprezentowałeś postawę tolerującą/akceptującą te zachowania. W mojej ocenie wynika, że byłeś również przeciwny poznaniu prawdy prezentując taką postawę. Tutaj zaś prezentujesz postawę wiedzy. Tylko ja ani Ty nie mamy pojęcia o pojęcia o stanie faktycznym, a Twoja postawa w mojej ocenie stoi na drodze poznaniu tejże. Idąc za Twoją akceptacją jeszcze do wczoraj zarówno prokuratura, jak i kuratorium nie widziało nic złego i nie chciało wyjaśnić czy ta sytuacja nie prowadzi do nadużyć. Powtarzam chciałbym, żeby prokuratura, kuratorium i każdy organ i urząd państwa polskiego nie zwracał uwagi czy ktoś jest katolikiem, muzułmaninem, ateistą, agnostykiem itd. czy też lubi frytki. Jest sytuacja potencjalnie groźna i powinna być na nią reakcja polegająca na wyjaśnieniu sytuacji i stworzeniu systemu prewencji na przyszłość.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|