 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-10-2012 13:09 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Autorytet
8 na 8 | Właśnie wpadł mi w ręce taki oto obrazek, którym niniejszym chciałem się podzielić  Czy Wy również - w obliczu autorytetu KK - czujecie nieprzeparty impuls, by stanąć w prawdzie i zawierzyć Ewangelii? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..#196 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet |
> >natomiast nie działali tam uczniowie osobiście wybrani i powołani przez Jezusa Chrystusa.> Jeśli Zawierzyć Świadectwu Kościoła Świętego i cadyka, który w każdy szabas rozmawia z Bogiem .W tym zakresie wystarczy zawierzyć wszelkim dostępnym nam źródłom historycznym, z których nie wynika, żeby jakikolwiek uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa działał w jakiejkolwiek "grupie konkurencyjnej". |
#197 -1 na 3 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet |
> >No to wreszcie doszliśmy do konkluzji: w "grupach konkurencyjnych" istnieli "partykularni guru-szmuru", natomiast nie działali tam uczniowie osobiście wybrani i powołani przez Jezusa Chrystusa.> Historyczny Jezus był rabbim jednej z takich licznych grup "guru-szmuru", czyli herezji wewnątrz judaizmu.Tak postrzegali chrześcijan faryzeusze i cały ówczesny świat. Jakże inne okazały się losy tej "grupy" w porównaniu z innymi grupami... |
#198 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | > W tym zakresie wystarczy zawierzyć wszelkim dostępnym nam źródłom historycznym, z których nie wynika, żeby jakikolwiek uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa działał w jakiejkolwiek "grupie konkurencyjnej".A jakież to źródła historyczne masz na myśli? 
Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej) |
#199 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | > >W tym zakresie wystarczy zawierzyć wszelkim dostępnym nam źródłom historycznym, z których nie wynika, żeby jakikolwiek uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa działał w jakiejkolwiek "grupie konkurencyjnej".> A jakież to źródła historyczne masz na myśli?  Wyboldowałem, żeby Ci pomogło w percepcji...  Skoro ciągniesz jeszcze tę wymianę zdań, to może przypomniałeś sobie jakieś źródła historyczne, z których wynika, że w jakieś "grupie konkurencyjnej" działał jakiś uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa?... |
#200 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | > Skoro ciągniesz jeszcze tę wymianę zdań, to może przypomniałeś sobie jakieś źródła historyczne, z których wynika, że w jakieś "grupie konkurencyjnej" działał jakiś uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa?...Taka Ewangelia Judasza spełnia wymogi stawiane dziełu historycznemu nie gorzej niż 4 ewangelie kanoniczne, a z opowieści o Marii Magdalenie jako Najważniejszej i Najprawdziwszej z Apostołów niektórzy literaci utrzymują się do dzisiaj.
Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej) |
#201 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | > >Skoro ciągniesz jeszcze tę wymianę zdań, to może przypomniałeś sobie jakieś źródła historyczne, z których wynika, że w jakieś "grupie konkurencyjnej" działał jakiś uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa?...> Taka Ewangelia Judasza spełnia wymogi stawiane dziełu historycznemu nie gorzej niż 4 ewangelie kanoniczne, a z opowieści o Marii Magdalenie jako Najważniejszej i Najprawdziwszej z Apostołów niektórzy literaci utrzymują się do dzisiaj.OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...  |
#202 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Autorytet |
> >>>Historyczny Jezus był rabbim jednej z takich licznych grup "guru-szmuru", czyli herezji wewnątrz judaizmu.> Tak postrzegali chrześcijan faryzeusze i cały ówczesny świat.Tak, postrzegają Jezusową sektę obiektywni współcześni uczeni. Natomiast faryzeusze postrzegali ich w bardzo niewielkim stopniu (tak plus minus, jak współczesny Kościół Katolicki w Polsce postrzega np Kościół Zielonoświątkowy RP.), a cały ówczesny świat wcale ich nie postrzegał. > Jakże inne okazały się losy tej "grupy" w porównaniu z innymi grupami...Tak, posklejany mit Chrystusowy okazał się zwycięski, ale gdyby próbować się dogrzebać do źródeł, to rabbi Jezus ma zdecydowanie niewiele wspólnego z chrześcijaństwem. @@@ . |
#203 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Autorytet | . > OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...  OK, rozumiem: To Pański poziom - zestawiać dokumenty miedzytestamentalne z "Kodem Leonarda da Vinci". Jeżeli już to dwie współczesne bajdy razem "Kod Leonarda da Vinci" z np "PODSTAWOWYM WYKŁADEM WIARY". www.antykw(*)awowy_wyklad_wiary,128390.htmlI tu trzeba przyznać, że "Kod..." jest lepiej napisany. @@@ . |
#204 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet |
> >OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...  > OK, rozumiem: To Pański poziom - zestawiać dokumenty miedzytestamentalne z "Kodem Leonarda da Vinci".Popełnił Pan błąd: "Ewangelia Judasza" nie należy do literatury międzytestamentalnej - to tekst gnostycki, który powstał dużo później niż Nowy Testament. |
#205 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Autorytet | . > Popełnił Pan błąd: "Ewangelia Judasza" nie należy do literatury międzytestamentalnej - to tekst gnostycki, który powstał dużo później niż Nowy Testament.Dlatego, że Pan tak twierdzi? Potwierdza, że czytał "Ewangelię Judasza" już Ireneusz, a kiedy powstał mit i kiedy został on pierwszy raz spisany, to - tak jak z literaturą testamentalną - nikt dokładnie nie wie. Kościół.pl: Co się tyczy tzw. Ewangelii Judasza, wokół której obecnie jest bardzo głośno, to nie jest ona czymś nowym. Wspomniał o niej Ireneusz z Lyonu pod koniec II wieku w kontekście wczesnochrześcijańskich herezji. Warto trochę o gnostycyzmie poczytać. Tu maleńkie wprowadzenie. www.racjon(*)q,Gnoza..chrzescijanstwa.grozaNa tym forum Panie Mareczku, trzeba dużo czytać i samodzielnie myśleć. Minusowanie niepokornych niewiernych niczego nie załatwi. Dla mnie to satysfakcja, gdyż jest to dowód, że celnie trafiam w nadęte balony zadufanego fideizmu. PS. Rękopisy z Nag Hammadi pomimo iż powstały w IV wieku są lepszym źródłem historycznym od zapisów nowotestamentalnych, gdyż mniej w nich przeróżnych przeróbek. Mnie nie interesują tu niczyje dogmaty, mnie interesuje historia. Miłego dnia. @@@ . |
#206 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | > OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...  Twoje Ewangelie jakoś Lepsze?   
Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej) |
Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | |
#208 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | > >>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...  > >Twoje Ewangelie jakoś Lepsze?   > Trochę STARSZE...  Mahabharata jest jeszcze starsza - a nawet i DŁUŻSZA  .
Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej) |
#209 -1 na 3 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet | |
Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Autorytet |
> >Popełnił Pan błąd: "Ewangelia Judasza" nie należy do literatury międzytestamentalnej - to tekst gnostycki, który powstał dużo później niż Nowy Testament.> Dlatego, że Pan tak twierdzi? Dlatego że tak twierdzą badacze. Popełnił Pan podstawowy błąd, a mimo to idzie Pan w zaparte. Niech Pan się douczy, co to jest literatura międzytestamentalna. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|