Racjonalista - Strona głównaDo treści
Autorytet

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
15-10-2012 13:09Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Autorytet
Ocena 8 na 8
Właśnie wpadł mi w ręce taki oto obrazek, którym niniejszym chciałem się podzielić
Czy Wy również - w obliczu autorytetu KK - czujecie nieprzeparty impuls, by stanąć w prawdzie i zawierzyć Ewangelii?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#61
19-10-2012 08:05
 Ocena 1 na 1
warchołł (718 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Nietsche
>>Dlaczego w tym jednym przypadku mamy jedynie propagandę?<
>Nie mów propaganda, powiedz apologetyka. Niby to samo ale brzmi bardziej nabożnie.

Jeden pies


A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.

#62
19-10-2012 08:19
 Ocena 3 na 3
warchołł (718 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Andrzej.51
A do tego autorzy wzajemnie od siebie zrzynali

A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.

#63
19-10-2012 09:47
 Ocena 15 na 15
Meretseger (61860 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki

>A Ewangelia jest wiarygodna, bo została nam przekazana przez pierwszych uczniów Chrystusa, czyli przez Kościół.
Ups...
- Ewangelie mówią prawdę!
- Skąd wiesz?
- Bo tak jest napisane w Ewangeliach!
No i koniec dyskusji. "Bo tak!"

Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi warchołł
>>A Ewangelia jest wiarygodna, bo została nam przekazana przez pierwszych uczniów Chrystusa, czyli przez Kościół.
>A to jest bezczelne, ordynarne kłamstwo.

Bezpodstawne oskarżenie o kłamstwo jest kłamstwem. Jeśli masz jakieś argumenty, to spróbuj je ubrać w słowa.

#65
19-10-2012 11:25
 0 na 2
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi warchołł
>>Jeżeli relacje o czynach i słowach Chrystusa zostały przekazane przez świadków tychże czynów i słów,
>Następne kłamstwo.
>
A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.


Bezpodstawne oskarżenie o kłamstwo jest kłamstwem. Jeśli masz jakieś argumenty, to spróbuj je ubrać w słowa, zamiast powtarzać ciągle to samo jak katarynka.

#66
19-10-2012 11:33
 Ocena 1 na 5
warchołł (718 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
Nie widzę sensu. Fanatyka nic nie przekona.


A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.

#67
19-10-2012 11:51
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi lukaszewicz
>>Jeżeli relacje o czynach i słowach Chrystusa zostały przekazane przez świadków tychże czynów i słów, to jest to "dowód na niewiarygodność" tych relacji?!...
>>
>Ewangeliści pewno by się bardzo zdziwili, gdyby się dowiedzieli, że byli świadkami "czynów i słów".

A kto powiedział, że Ewangeliści byli świadkami czynów i słów Jezusa? Prawdopodobnie autor Ewangelii Jana był świadkiem, być może autor Ewangelii Mateusza był świadkiem, natomiast Marek i Łukasz oczywiście nie byli. Natomiast prawdopodobnie wszyscy ewangeliści mieli bezpośredni kontakt ze świadkami czynów i słów Jezusa. Ewangelie zostały spisane na podstawie ustnego przekazu Ewangelii, który pochodził od tychże świadków.

#68
19-10-2012 11:53
 Ocena-2 na 2
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi astrotaurus
>>Jeżeli relacje o czynach i słowach Chrystusa zostały przekazane przez świadków tychże czynów i słów, to jest to "dowód na niewiarygodność" tych relacji?!...

>A jeżeli nie - jak wszystko na to wskazuje?

No to napisz więcej o tym rzekomym "wszystkim".

#69
19-10-2012 11:58
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi warchołł
>Nie widzę sensu. Fanatyka nic nie przekona.
>
A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.


Zwracam Ci uwagę, że zamiast rozmawiać, obrzucasz mnie obelgami. Tobie się nie dziwię, ale trochę się dziwię, że takie praktyki są tolerowane na portalu, który przyjął nazwę "Racjonalista".

#70
19-10-2012 12:03
 0 na 2
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi farmer

Przykro mi, ale nie rozumiem argumentu.

Może coś podpowiem, żeby spróbować zagaić jakąś sensowną rozmowę: jeżeli ktoś nie słyszał o Jezusie Chrystusie, to też może być zbawiony.

#71
19-10-2012 12:09
 Ocena 2 na 6
warchołł (718 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
>Zwracam Ci uwagę, że zamiast rozmawiać, obrzucasz mnie obelgami.

Obelgami?
Odkąd na tym portalu się pojawiłeś, dziesiątki razy udowadniano ci ignorowanie faktów i kłamliwość.

A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.

#72
19-10-2012 12:16
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi warchołł

>Odkąd na tym portalu się pojawiłeś, dziesiątki razy udowadniano ci ignorowanie faktów i kłamliwość.
>
A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.


Skoro tak uważasz, to bez problemu natychmiast podasz przykłady. Jeśli tego nie uczynisz, to będzie oznaczało, że sam jesteś kłamcą. Zatem czekam - czas start.

#73
19-10-2012 12:33
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Andrzej.51
.
>Trzy ewangelie synoptyczne rzeczywiście zostały napisane w drugiej połowie I wieku (nie wcześniej niż w 70 r.),
Fajnie, ale proszę powiedzieć jakie mamy (znamy) ich strzępy, aby można było przyjąć za prawdziwe takie stwierdzenie i opisać je słowem "rzeczywiście"? Czy też przypadkiem nie możemy uznać, iż aktualnie znacznie większą wiedzę dotyczącą początków chrześcijaństwa czerpiemy z poza źródeł ewangelii kanonicznych?
Niczego nie kwestionuję. Pytam erudytę.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#74
19-10-2012 12:30
 0 na 2
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi Nietsche

>To wymień 21 tekstów NT powstałych w I w. i 11 autorów.

Podstawowe informacje na ten temat można znaleźć nawet w Wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Testament

#75
19-10-2012 12:33
 Ocena 3 na 7
warchołł (718 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
Cytat:
>>Panie Marku Bielecki! Pana, jako katolika i człowiek inteligentnego, proszę o wyjaśnienie: jak to jest możliwe, aby duchowni, i to ci prominentni, legitymizowali ideologię nienawiści do dzieci Bożych, ergo gloryfikowali szatana. Nie Pan nie milczy, bo szacunek dla ofiar wymaga zabrania głosu i zrozumienia, empatii, wyjaśnienia. Ja im współczuję, bo nikt nie zasługuje na taką pogardę i nienawiść, skutkującą bestialskim morderstwem.

>Oczywiście, że nie jest to możliwe.



A poza tym uważam, że Bielecki, jako kłamca powinien zastać zablokowany.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365